Կայ Հավերցը «Չելսիի» հետ 5 տարվա պայմանագիր է կնքել
«Բայերի» կիսապաշտպան Կայ Հավերցը պաշտոնապես դարձավ «Չելսիի» խաղացող։ Լոնդոնյան ակումբը ֆուտբոլիստի հետ 5 տարվա պայմանագիր է կնքել։ Այս մասին հաղորդում…
Մեկամսյա կալանքը կարող է ֆուտբոլիստի համար ճակատագրական լինել. Էդգար Մալաքյանի պաշտպանը կբողոքարկի Վերաքննիչ դատարան
Ֆուտբոլիստ Էդգար Մալաքյանին կալանավորելու առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ պաշտպան Գոռ Միքայելյանը կբողոքարկի Վերաքննիչ քրեական դատարան։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ…
«Քիչ առաջ ինձ զանգահարեցին օգոստոսի 30-ից Վերին Լարսի անցակետում մնացած մեր հայրենակիցները». Նաիրա Զոհրաբյան
ԱԺ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Մեր հայրենակիցները օգոստոսի 30-ից Լարսի անցակետում են: Քիչ առաջ…
Հայաստանի ազգային հավաքականը վերջին մարզումն է անցկացրել Հյուսիսային Մակեդոնիայի դեմ խաղից առաջ
Հայաստանի ազգային հավաքականն անցկացրեց վերջին մարզումը Հյուսիսային Մակեդոնիայի հետ հանդիպումից առաջ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՖՖ պաշտոնական կայքն ու տեսանյութով…
«Ռուսաստան, հեռացի՛ր». տեսանյութ Բաքվից՝ Թուրքիայի դեսպանատան առջև տեղի ունեցած բողոքի ակցիայից
Թուրքագետ, քրդագետ Կարեն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրառմամբ. ««Ռուսաստան հեռացիր, մենք ուզում ենք, որ թուրքական բանակը…
Ողջ ընտանիքս լաց էր լինում․ Մեսսին բացատրել է՝ ինչու էր ուզում հեռանալ Բարսելոնայից
«Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսին հանդես է եկել իր ապագայի վերաբերյալ պաշտոնական հայտարարությամբ։ 33-ամյա արգենտինացին Goal-ի հետ հարցազրույցում ասել է, որ…
Սոցկար Փութուլյան․ «Լելո» կուսակցության մեծամասնական թեկնածուն Ախալքալաք-Նինոծմինդայում
Այսօր՝ սեպտեմբերի 4-ին, «Լելոն Վրաստանի համար» կուսակցությունը ներկայացրել է ևս 4 մեծամասնական պատգամավորության թեկնածուների: Ներկայացված թեկնածուների մեջ է նաև Ախալքալաքի և…
Սեպտեմբերի 5-ից սեպտեմբերի 14-ը մի շարք չվերթներ են նախատեսված. Քաղավիացիա
Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն հայտնում է, որ ամեն օր մինչեւ ս. թ. սեպտեմբերի 8-ը ներառյալ կիրականացվի Մինսկ-Երեւան-Մինսկ չարտերային չվերթը Belavia ավիաընկերության…
Հարավային Կովկասում ռազմաքաղաքական իրադրությունն աչքի է ընկնում բարձր կոնֆլիկտայնությամբ. հատվածներ Դավիթ Տոնոյանի ելույթից
ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հատվածներ է ներկայացրել պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի այսօրվա ելույթից. -Ցավոք սրտի, ստիպված եմ շեշտել,…
Վաշինգտոնի ոստիկանությունը հրապարակել է այն պահը, երբ գնդակահարում են սեւամորթ երիտասարդին
Black Lives Matter շարժման ակտիվիստները հավաքվել են Վաշինգտոնի քաղաքապետի տան մոտ և պահանջել հրապարակել աֆրոամերիկացու վրա կրակած ոստիկանի կրծքին ամրացված…

«Россия, уходи!» Видео протеста перед посольством Турции в Баку
Тюрколог, курдолог Карен Ованнисян разместил на своей странице в Facebook видео с постом. ««Россию уходи, мы хотим, чтобы к нам на помощь пришла турецкая армия!». С…
«Основной вызов правящего большинства — не какая-либо оппозиционная сила или союз сил, а эффективность собственного правительства»
«Причиной беспокойства действующего правительства может быть только неэффективность управления, то есть, если есть неэффективность правительства, и это приведет к снижению…
Посла РФ вызвали в Госдепартамент из-за отравления Навального
Заместитель госсекретаря США Стивен Бигэн в пятницу заявил послу России в Вашингтоне Анатолию Антонову о «серьёзной обеспокоенности» США в связи…
«Ситуация в Беларуси может начать развиваться по любому пути: от массового кровопролития до мирной смены правительства». Политолог Р. Меграбян
«Ситуация в Беларуси очень динамична, она вышла из-под контроля Лукашенко. Мы видим, что у правительства нет другого выбора противостояния, кроме…
Полицейские Вашингтона опубликовали момент выстрела в чернокожего
Активисты движения Black Lives Matter пришли к дому мэра Вашингтона и требовали опубликовать записи с нагрудной камеры полицейского, который застрелил…
Тихановская призвала ООН направить в Беларусь мониторинговую миссию
ООН необходимо направить в Беларусь мониторинговую миссию — с таким призывом выступила лидер белорусской оппозиции Светлана Тихановская в пятницу, 4…
«Дерево пропитано креозотом, горит — как спички». В Ростовской области третий день бушуют пожары
В Ростовской области в результате крупнейших за последние годы пожаров пострадали десятки человек, как минимум один погиб. Огонь охватил четыре района: многие…
Создатель «Новичка» об отравлении Навального: «Это была точечная атака»
Бывший сотрудник Государственного НИИ органической химии и технологии (ГосНИИОХТ) Владимир Углев был одним из создателей отравляющих веществ класса «Новичок». Изначально Углев публично отвергал возможность…
Граффити армянской модели, принявшей участие в показе «Gucci», в Неаполе.
В Неаполе появилось большое граффити армянской модели Армине Арутюнян, принявшей участие в показе «Gucci». Ставшая популярной модель была изображена итальянским…
Давид Тоноян принял участие в совместном заседании министров обороны в Москве
4 сентября министр обороны РА Давид Тоноян принял участие в совместном заседании глав министерств обороны Шанхайской организации сотрудничества (ШОС), Содружества Независимых…