Հայաստանի հավաքականի ժամանումը Հյուսիսային Մակեդոնիա
Ֆուտբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականը ժամանել է Հյուսիսային Մակեդոնիա, որտեղ սեպտեմբերի 5-ին՝ Ազգերի Լիգայի նոր խաղարկության առաջին տուրի շրջանակում կմրցի տեղի…
Կանեւսկոյի հարազատները վիրահատվել են. նրանցից մեկը վերակենդանացման բաժանմունքում է. փաստաբան
Երեւան քաղաքի Հալաբյան փողոցում այսօր՝ օգոստոսի 3-ին, հրազենային վնասվածք ստացած «օրենքով գող» Արմեն Հարությունյանի՝ «Արմեն Կանեւսկոյի» հարազատներից մեկը վերակենդանացման բաժանմունքում…
Թուրքիայի նախկին վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը կորոնավիրուսով է վարակվել
Թուրքիայի նախկին վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը և իր կինը` Սեմիհա Յըլդըրըմը կորոնավիրուսով են վարակվել: Այս մասին Բինալի Յըլդըրըմը գրառում է արել…
Սա իմ պատմությունն է իմ բառերով․ լույս է տեսել Մոդրիչի ինքնակենսագրականը
«Ռեալի» և Խորվաթիայի հավաքականի կիսապաշտպան Լուկա Մոդրիչը լուսանկար է հրապարակել՝ կիսվելով տեղեկությամբ այն մասին, որ լույս է տեսել իր ինքնակենսագրական…
Վանի ոչնչացող հայկական հետքերը․ Հոգվոց մենաստանը
Վանի Գյուրփընար (Հայոց Ձոր) թաղամասում գտնվող հայկական Հոգյաց կամ Հոգվոց (Տեր Մարիամ) վանական համալիրը այսօր գրեթե հողին է հավասարվել։ Ավանդության…
Օտար երկրից կիբերհարձակում է տեղի ունեցել Լուգարի լաբորատորիայի վրա, կարևոր տվյալներ են յուրացվել. Վրաստանի ՆԳՆ
Վրաստանի ՆԳ նախարարության տեղեկատվությամբ՝ Առողջապահության նախարարության համակարգչային տեխնիկայի վրա օտար երկրի հատուկ ծառայությունների կողմից կիբեր հարձակում է իրականացվել: Գերատեսչության տեղեկատվությամբ՝…
US Open․ Խաչանովը վստահ հաղթանակ տարավ ու դուրս եկավ 3-րդ շրջան
Նյու Յորքում շարունակվում է թենիսի Միացյալ Նահանգների բաց առաջնությունը։ Հայկական արմատներով ռուս թենիսիստ Կարեն Խաչանովը 2-րդ շրջանում հանդիպել էր Ռուսաստանի…
«Ադրբեջանի իշխանությունը կրկին արհեստական սրում է իրավիճակն առաջնագծում՝ տարածելով ակնհայտ սուտ տեղեկություն»
Թուրքագետ, քրդագետ Կարեն Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ադրբեջանի իշխանությունը կրկին արհեստական սրում է իրավիճակն առաջնագծում՝ տարածելով ակնհայտ սուտ…
Գոռ Մալաքյանը կմնա ազատության մեջ. դատարանը մերժեց քննիչի միջնորդությունը
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանը, դատավոր Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ, քիչ առաջ մերժեց ֆուտբոլիստ Գոռ Մալաքյանին կալանավորելու վերաբերյալ քննիչի միջնորդությունը։ Այս մասին NEWS.am-ին…
Բայրամյանն ու Կորյանը մարզումային առաջին օրվանից հետո փորձում են ճանաչել իրենց խաղընկերներին
Հֆֆ-ն ներկայացրել է նոր հոլովակ: Հավաքականի նորեկներ Արշակ Կորյանն ու Խորեն Բայրամյանը մարզումային առաջին օրվանից հետո փորձում են ճանաչել իրենց…

Правозащитники обеспокоены нападениями на издателей и журналистов в России
Международная правозащитная организация «Репортеры без границ» (RSF) обеспокоена насилием в отношении российских издателей, а также оппозиционных журналистов и блогеров, критикующих руководство РФ.…
ФБК выпустил фильм, снятый перед отравлением Алексея Навального
Фонды борьбы с коррупцией в четверг, 3 сентября, опубликовал расследование, над которым Алексей Навальный работал незадолго до отравления. Ролик под названием «Томск…
«Власти Азербайджана снова искусственно нагнетают ситуацию на передовой, распространяя заведомо ложную информацию»
Тюрколог, курдолог Карен Ованнисян написал на своей странице в Facebook: «Власти Азербайджана снова искусственно нагнетают ситуацию на передовой, распространяя…
«Почему государство перечисляет 2 млрд. драмов на покупку 150 автомобилей? У нас что, так много денег?» Депутат парламента РА
Член парламентской фракции «Просвещенная Армения» Карен Симонян сделал пост по поводу покупки патрульных автомобилей. «Например, кто может мне объяснить, почему…
В Москве задержали исполнительного директора «Открытой России» Андрея Пивоварова
В Москве вечером 3 сентября задержали исполнительного директора некоммерческой организации «Открытая Россия» Андрея Пивоварова, сообщает «Правозащита Открытки». «Только что задержали прямо на…
С мешком на голове. В США погиб еще один чернокожий, задержанный полицией
41-летний Дэниел Прюд скончался от удушья после того, как полицейские во время задержания натянули ему на голову мешок в мелкую…
Коронавирус в мире: минздрав США велел готовиться к «предвыборной» вакцинации
Минздрав США поручил всем 50 штатам подготовиться к возможной вакцинации части населения уже 1 ноября — за два дня до…
Медведь потрогал бегунью за ногу
Туристы, совершающие пробежку, стали очевидцами нападения косолапого дикого зверя на бегунью. Один из любителей подвижного образа жизни по имени Сэм…
Вашингтон наложил санкции на прокурора Международного уголовного суда в Гааге. Из-за чего конфликт?
США ввели санкции против нескольких старших должностных лиц Международного уголовного суда ООН, включая его главного прокурора Фату Бенсуду и директора…
Кризис как возможность. Насколько программы поддержки помогли гюмрийским бизнесменам?
В Медиацентре «Диалог» предприниматели из Гюмри рассказали, как они вели свой бизнес в условиях чрезвычайного положения на фоне эпидемических ограничений…