Փաստաբան․ Մոտենում եմ ՁՊՎ` Մալաքյան եղբայրների ազատության մեջ հայտնվելու գործընթացը կազմակերպելու համար
Էդգար և Գոռ Մալաքյանների փաստաբանը րոպեներ առաջ նոր գրառում է կատարել։ «Մալաքյան եղբայրների նկատմամբ կալանավորումը որպես խափանման միջոց կիրառելու մասին…
Կորոնավիրուսով վարակվելուց հետո հայտնվել է ծանր վիճակում. մահացել է «Ласковый май»-ի նախկին մենակատարը
Մահացել է «Ласковый май» խմբի նախկին մենակատար Ալեքսանդր Պրիկոն։ Այս մասին հայտնել է կոլեկտիվի նախկին մենակատար Յուրի Շատունովն իր Instagram-ում։…
Ռամոս․ Ռեալի ու իսպանական ֆուտբոլի համար ավելի լավ կլիներ, եթե Մեսսին մնար Բարսելոնայում
«Ռեալի» պաշտպան Սերխիո Ռամոսը խոսել է «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիի՝ թիմից հեռանալու հավանականության մասին։ «Մեզ «Ռեալում» այդ հարցը չի հետաքրքրում։…
Վանաձոր-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհը փակ է լինելու բեռնատարների համար
Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհներն անցանելի են: Օգոստոսի 29-ին, ժամը 12:00-ից ճանապարհաշինարարական աշխատանքների իրականացման նպատակով Վանաձոր-Նոյեմբերյան…
Աղթամարի Սբ․ Խաչ եկեղեցու պատարագը կմատուցի Կ. Պոլսի Հայոց պատրիարքը
Վանա լճի Աղթամար կղզու վրա գտնվող Սբ․ Խաչ հայկական եկեղեցում մատուցվող Խաչվերացի պատարագն այս տարի լինելու է դռնփակ։ Այս մասին…
Հայաստանում սեպտեմբերի 15-ից դեկտեմբերի 15-ը հայտարարվելու են վարժական հավաքներ
Հայաստանի Հանրապետությունում նախատեսվում է հայտարարել պահեստազորի առաջին խմբի առաջին կարգում հաշվառված շարքային, ենթասպայական և սպայական կազմերի պահեստազորայինների վարժական հավաքներ` երեք…
Ծառայության են մեկնում բժիշկները
5-րդ զորամիավորման զորամասերից մեկում տեղի է ունեցել Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարանն ավարտած և պարտադիր զինվորական ծառայության մեկնող նորակոչիկների…
Կրոսը՝ Մեսսիի հեռանալու մասին․ դա վատ լուր չէ Ռեալի համար
«Ռեալի» կիսապաշտպան Տոնի Կրոսը խոսել է «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիի՝ կատալոնական ակումբից հեռանալու մասին։ «Եթե այդ ֆուտբոլիստներից մեկը այլևս չի…
Էրդողանի կուսակիցն անպատվել է Դեմիրթաշին ու նրա երեխաներին, հետո՝ ջնջել գրառումը
Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (ԱԶԿ-AKP) անդամ, Մանիսա նահանգից պատգամավոր ընտրված Թամեր Աքքալը սկանդալային գրառում է կատարել իր Twitter-ի…
«Որքան էլ ամրապնդվի և կատարելագործվի մեր բանակը, այնուամենայնիվ, ողջ բնակչությունը պետք է աշխարհազորի տեսքով նույնպես պատրաստ լինի գոյության պաշտպանության համար»
«Ապրելով վտանգված իրավիճակում, համապարփակ և ամբողջական վտանգի ներքո, երբ վտանգված է ոչ միայն մեր անկախ, ինքնիշխան պետական գոյությունն ու մեր…

Лондон пообещал «торжество правосудия» в деле Навального
Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон пообещал «обеспечить торжество правосудия» над теми, кто виновен в отравлении Алексея Навального. Он назвал использование химического оружия против…
Что известно об отравляющем веществе «Новичок»
Правительство ФРГ официально заявило об отравлении Навального ядом группы «Новичок». Ранее этот же яд использовался при покушении на экс-агента Скрипаля…
Умер заразившийся коронавирусом экс-солист «Ласкового мая»
Умер экс-солист «Ласкового мая» Александр Прико. Об этом сообщил бывший фронтмен коллектива Юрий Шатунов в своем Instagram-аккаунте. «От всего сердца…
Отравление Навального: какой реакции Запада ждать России?
После заявления немецких властей о том, что Навальный был отравлен боевым отравляющим веществом «Новичок», канцлер Германии Ангела Меркель потребовала от…
«Независимо от того, насколько укрепляется и совершенствуется наша армия, все население также должно быть готово защищать свое существование в качестве народного ополчения»
«Мы живем в условиях всеобъемлющей, тотальной опасности, когда под угрозой турецко-азербайджанского окружения не только существование нашего независимого, суверенного государства и наша свобода, но и жизнь каждого из нас. И это напрямую угрожающая нам реальность.…
«Азербайджан не беспокоит то, что Армения является важным союзником России…». Международный эксперт
«Уверен, что переговоры между министрами возобновятся, состоятся и встречи двух лидеров; во всяком случае, Минская группа ОБСЕ очень активна в…
«Министром иностранных дел Азербайджана назначен человек, совершенно не имевший отношение к дипломатическому переговорному процессу»
«Сопредседатели Минской группы ОБСЕ и армянская сторона пытаются ускорить возобновление мирного процесса по Нагорному Карабаху, но, как видим из последовательности…
Давид Тоноян встретился с Андреем Картаполовым
После торжественной церемонии закрытия конкурса «Воин мира», в Дилижане состоялась встреча министра обороны Армении Давида Тонояна с заместителем министра обороны…
«Роль государства заключается в том, чтобы постоянно держать вопрос о военнопленных в центре внимания, предотвращая опасное для их жизни насилие»
«Азербайджанская сторона «шьет» фальсифицированные уголовные статьи по отношению к заблудившемуся армянскому офицеру, стремясь таким образом довести дело до уровня, на котором находятся…
Арутюнян: «Наша конечная цель — единая Родина с Арменией»
Наша конечная цель — единая Родина с Арменией, сказал президент Арцаха Араик Арутюнян на пресс-конференции, посвящённой 100 дням его президенства.…