Սոցհարցում. Ստամբուլի ու Անկարայի քաղաքապետերի վարկանիշը գերազանցել է Էրդողանի վարկանիշին
Եթե առաջիկա կիրակի օրը Թուրքիայում նախագահական ընտրություններ տեղի ունենան, Ստամբուլի ու Անկարայի ընդդիմադիր քաղաքապետեր Էքրեմ Իմամօղլուն ու Մանսուր Յավաշը կարող…
Պարետի կողմից սահմանված նորմերի խախտման դեպքերով կայացվել է 5203 կազմակերպության գործունեության դադարեցման որոշում
Պարետի կողմից սահմանված նորմերի խախտման դեպքերով՝ 31.08.2020-ի դրությամբ կայացվել է 5203 կազմակերպության գործունեության դադարեցման որոշում: 31.08.2020-ի դրությամբ իրականացվել է 75603…
Կասեցումներ` Երեւանում եւ մարզերում. ԱԱՏՄ-ն շարունակում է աշխատանքը
Բջջային կապի օպերատորի գրասենյակ, ատամնաբուժարաններ և խանութներ. ՀՀ առողջապահական և աշխատանքի տեսչական մարմնի այսօրվա կասեցումների ցանկն է: Ավելի վաղ իրականացրած…
Մեսսիի հայրը ժամանել է Բարսելոնա. Բարտոմեու-Մեսսի հանդիպումը կկայանա
Լեո Մեսսիի հայրը՝ Խորխե Մեսսին, այսօր ժամանել է Կատալոնիա: Մեսսիի հայրը ժամանել է Ռոսարիոյից, որպեսզի քննարկի որդու ապագան «Բարսելոնայի» նախագահ…
Քաղաքական թեժ աշուն ասվածը սպասվում է, բայց ոչ այն տեսքով, ինչպես ցանկանում են դրա մասին պարբերաբար խոսող ընդդիմադիր շրջանակները. Մ. Հարությունյան
«Ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի վերջին ակտիվացումները կարելի է բացատրել երկրում կորոնավիրուսային իրավիճակով պայմանավորված սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի բարդացմամբ։ Այդ ուժերը կարծում են, որ…
137 մարդ Երևան-Մոսկվա չվերթով կարողացել է Ռուսաստան վերադառնալ
Սեպտեմբերի 1 -ին ևս 137 մարդ Երևան-Մոսկվա չվերթով կարողացել է Ռուսաստան վերադառնալ «S7 Airlines» ավիաընկերության չվերթով։ Այս մասին տեղեկանում ենք Հայաստանում…
ՌԴ-ում սպանվել է գործարար Եվգենի Դեդանինը. կասկածյալը հայազգի Ա. Միրզոյանն է. կադրեր դեպքի վայրից
ՌԴ Բուգուլմա քաղաքում՝ ռեստորաններից մեկի մոտ, սպանվել է տեղաբնակ հայտնի գործարար Եվգենի Դեդանինը: Նա «Իզոբիլյե» առեւտրային ցանցի սեփականատերն էր: Կասկածյալը` 54-ամյա…
Թալիշում դիտավորությամբ շինություններ հրդեհելու դեպքը տեղի է ունեցել 2018 թվականին. ԱՀ ՔԿ
Սույն թվականի սեպտեբերի 1-ին տեղեկատվություն ենք տարածել ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Թալիշ համայնքի թվով 7 առանձնատան, 3 կացարանի և համայնքին պատկանող…
Թուրքիայում ձերբակալվել է ԻՊ-ի առաջնորդներից Մահմութ Օզդենը
Թուրքիայում հայտնաբերվել և կալանավորվել է «Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման «Թուրքիայի էմիրը» (հրամանատար)` Մահմութ Օզդենը: Այս մասին հայտարարել է Թուրքիայի ներքին…
Արցախում քննարկվել են հայկական երկու պետությունների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր
Արցախի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ աշխատանքային այցով Ստեփանակերտում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 1-ին հանդիպել է Արցախի…

ООН: В Беларуси шесть человек пропали без вести во время протестов
В Беларуси по крайней мере шесть человек пропали без вести во время акций протестов, сообщает Управление Верховного комиссара ООН по правам человека.…
В России убит бизнесмен Евгений Деданин. Подозреваемый — армянин А. Мирзоян. Кадры с места происшествия
В российском городе Бугульма возле одного из ресторанов был убит известный местный бизнесмен Евгений Деданин. Он был владельцем торговой сети…
137 человек смогли вернуться домой вывозным рейсом по маршруту Ереван — Москва
1 сентября ещё 137 человек смогли вернуться домой вывозным рейсом авиакомпании «S7 Airlines» по маршруту Ереван — Москва. В общей…
В Армению прибыл заместитель министра обороны России Андрей Картаполов
Заместитель министра обороны Российской Федерации, генерал-полковник Андрей Картаполов прибыл в Армению для участия в торжественной церемонии закрытия конкурса «Воин мира.…
ООН располагает сотнями свидетельств пыток задержанных в Белоруссии
Экспертам ООН известно о 450 задокументированных случаях пыток и жестокого обращения с людьми в Белоруссии во время задержаний после выборов…
Экономика ФРГ восстанавливается быстрее, чем ожидало правительство
Экономические показатели Германии за первую половину 2020 года менее драматичны, нежели опасались эксперты. С мая экономика ФРГ находится в фазе…
«В Армении очень часто возбуждаются дела, поднимается какой-то шум, и снова все замолкает». Председатель правления партии «Наследие» Нарине Дилбарян
«Ни АРФД Дашнакцутюн, ни «Родина» еще не налаживают отношения с общественным электоратом. Там не склонны к внеочередным мероприятиям. Это уровень активности, соответствующий идее очередных выборов. Очередные выборы пройдут через несколько лет», — в…
Макрон приехал в Ливан продвигать реформы. Почему это будет непростой задачей
Президент Франции Эммануэль Макрон был первым иностранным лидером, посетившим Бейрут после разрушительного взрыва, уничтожившего половину города, и теперь он вновь…
Европе нужен новый план в отношении Белоруссии и Восточной Европы
«Гражданское восстание в Белоруссии вызвало чувство солидарности во всем мире. Но с практической точки зрения, срочно необходима новая всеобъемлющая стратегия…
Зафиксировано 23 случая алкогольной интоксикации. 3 из 12 пациентов находятся в критическом состоянии
Пресс-секретарь минздрава Алина Никогосян сообщает: «В стране зафиксировано 23 случая алкогольной интоксикации. С 31 августа по 1 сентября в стране…