Month: Սեպտեմբերի 2020
ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի անդամները խստորեն դատապարտել են ուժի գործադրումը. Արցախի ԱԳՆ մեկնաբանությունը
Գոհունակությամբ ենք նշում, որ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության գոտում լարվածության աճի վերաբերյալ սեպտեմբերի 29-ին տեղի ունեցած փակ քննարկումների արդյունքներով ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդի…
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն Ադրբեջանի սանձազերծած ռազմական գործողությունների վերաբերյալ նամակ է հղել Բահրեյնի թագավորին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի հետ սահմանին և Լեռնային Ղարաբաղի հետ շփման գծում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմական գործողությունների վերաբերյալ հատուկ…
Սպանվել է ընդհանուր 7 խաղաղ բնակիչ. Արցախի ՄԻՊ-ը հրապարակել է փաստահավաք առաքելության առաջին փուլի արդյունքները
Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմում մեկնարկած փաստահավաք առաքելության շրջանակում կատարվել է սեպտեմբերի 27-30-ն ընկած ժամանակահատվածում ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից…
«Ունենք հայրենակից, որը նռնակներով նետվել է թշնամու խրամատը և վերջում պայթեցրել իրեն ու թշնամիներին». ԱՀ նախագահ
«Թուրքիայի մասնակցությունն այսօր պատահականություն չէ և դա վերջին մի քանի ամիսների կամ տարիների ընթացքում չի ձևավորվել։ Թուրքիայի ձգտումները տարածաշրջանի նկատմամբ…
BBC-ն հարցազրույց է վերցրել Ադրբեջանում սիրիացի վարձկանից
BBC-ն հարցազրույց է հրապարակել սիրիացու հետ, ով պատմել է, որ իրեն հավաքագրել է թուրքամետ «Սիրիական ազգային բանակի» հրամանատարներից մեկը, եւ…
Հայկական կողմը 4 օրում խոցել է թշնամու գրեթե այնքան զրահատեխնիկա, որքան Արցախյան առաջին պատերազմում
Հայկական կողմը Արցախի նկատմամբ Ադրբեջանի սանձազերծած լայնածավալ ռազմական գործողությունների 4 օրերի ընթացքում խոցել է թշնամու գրեթե այնքան զրահատեխնիկա, որքան Արցախյան…
Նիկոլ Փաշինյանը Շարլ Միշելի հետ զրույցում ընդգծել է ռազմական գործողություններում Թուրքիայի ներգրավվածության անթույլատրելիությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շարլ Միշելի հետ: Զրույցի առանցքում եղել են Լեռնային Ղարաբաղում տեղի ունեցող…
Արցախի ՊՆ-ն հայտնել է ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված 23 զինծառայողների անունները
Ադրբեջանական ագրեսիան հետ մղելու ընթացքում զոհված զինծառայողները. Դանելին Վալերի Միշայի, ծնվ. 1987թ. Չիթչյան Հայկ Արթուրի, ծնվ. 1995թ. Զուրաբյան Սևակ Վովայի,…

Месяц: Сентябрь 2020
«В интересах России, чтобы обе стороны конфликта обратились к ней, были зависимы от нее, а она, как учитель, грозила пальцем». Политолог А. Ованнисян
«Россия просто не хочет входить в конфликт и выполнять свои союзнические обязательства. До тех пор, пока военные действия не начнутся на территории Армении,…
Члены Совета Безопасности ООН строго осудили применение силы. Комментарий Министерства иностранных дел Республики Арцах
С удовлетворением отмечаем, что 29 сентября по итогам закрытых дискуссий относительно эскалации напряженности в зоне азербайджано-карабахского конфликта члены Совета Безопасности…
Познер: «Эмоционально я – на стороне Армении»
Первый президент фонда «Академия российского телевидения» (АРТ), журналист и телеведущий Владимир Познер высказался по просьбе армян о карабахском конфликте. Он…
За 4 дня армянская сторона уничтожила почти столько же бронетехники противника, сколько в первую Арцахскую войну.
За четыре дня широкомасштабных боевых действий, развязанных Азербайджаном против Арцаха, армянская сторона уничтожила почти столько же бронетехники противника, сколько за…
Азербайджан потерял убитыми еще 130 военнослужащих, армянские ВС не только обороняются — Ованнисян
Представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян на брифинге в среду сообщил оперативную информацию о ситуации на фронте и о потерях…
Интервью BBC с сирийским наемником в Азербайджане
BBC опубликовала интервью с сирийцем, рассказавшим, что он был завербован одним из командиров протурецкой «Сирийской национальной армии» и сейчас находится…
Минобороны Армении показало захват азербайджанской позиции
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанаян опубликовала на своей странице в Facebook видеокадры захвата азербайджанской позиции.
Наши ребята с конфискованным азербайджанским танком. «Ребята, горжусь вами. Молодцы!» Президент Арцаха
Президент Арцаха Араик Арутюнян написал на своей странице в Facebook: «Дорогие соотечественники, это видео о нашем сегодняшнем очередном успехе…
«На данном этапе вооруженные силы Азербайджана проиграли, они не смогли решить поставленную перед ними боевую задачу, не было прорыва, не углубились», — военный эксперт А. Нагапетян
«Эта война в первую очередь в интересах Турции и ее западных партнеров, будь то военные, экономические или политические. Турция рассматривает…
Комментарий Департамента информации и печати МИД России относительно переброски иностранных наемников в зону нагорно-карабахского конфликта
По поступающим сведениям, в зону нагорно-карабахского конфликта осуществляется переброска боевиков незаконных вооруженных формирований, в частности из Сирии, Ливии, в целях…