Մոսկվա-Երևան չվերթի ժամի փոփոխություն է տեղի ունեցել
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջից տեղեկանում ենք, որ օգոստոսի 23-ին «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից նախատեսված «Nord Star» ընկերության Մոսկվա-Երևան չվերթը տեղի կունենա…
Վրաստանում երեխաներին օգնություն կփոխանցվի սեպտեմբերի 1-ից. Գախարիա
Վրաստանի վարչապետ Գիորգի Գախարիայի հայտարարությամբ՝ 200 լարիի սոցիալական օգնության ծրագրում արդեն 366 000 ընտանիքի 600 868 երեխա է գրանցվել: Նրա…
Ակումբների ռեյտինգային աղյուսակը նոր առաջատար ունի
ՈՒԵՖԱ-ի անդամ երկրների ակումբների ռեյտինգային աղյուսակը նոր առաջատար ունի: Մյունխենի «Բավարիան» ՉԼ-ի կիսաեզրափակչում «Լյոնի» նկատմամբ տարած հաղթանակից հետո շրջանցել է…
Խոշոր ավտովթար Արարատի մարզում. 31–ամյա վարորդը Opel-ով հայտնվել է Խաչփառ գյուղով անցնող չգործող ջրատարում
Այսօր՝ օգոստոսի 20-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում: Ժամը 12:50-ի սահմաններում 31-ամյա Վարդան Գ.-ն իր վարած Opel Vectra…
«Լուկաշենկոն երկար չի դիմանա, իսկ ՌԴ հեռավոր արևելքում մոտավորապես նույն ալիքն է, որը վերջնականապես քշել-տանելու է ռեժիմը». Ա. Վարդանյան
«Ես համոզված եմ, որ բռնապետ Լուկաշենկոյի իշխանությանը հաշված օրեր են մնացել»,- ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում նման կարծիք հայտնեց քաղաքագետ Արկադի Վարդանյանը՝…
Սպառնացել են, որ թուրքական բանտում ողջ չի մնա. ինչպե՞ս է ռուս տղամարդն անցել Ախուրյան գետն ու փախել Հայաստան
Արմավիրի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Վահե Խալաթյանի, 7 ամիս ժամկետով ազատազրկման է դատապարտել այս տարվա փետրվարին…
Լյուբյանկայում՝ ԱԴԾ-ի շենքի մոտ ոստիկանները ձերբակալում են Նավալնիին աջակցող ցուցարարներին
Օգոստոսի 20-ի երեկոյան Լյուբյանկայում՝ ԱԴԾ-իշենքի մոտ անցկացվում են պիկետներ՝ ի պաշտպանություն ընդդիմադիր քաղաքական գործիչ Ալեքսեյ Նավալնիի: Շենքի մոտ մի քանի…
Սոցհարցում․ Էրդողանի ամենաուժեղ մրցակիցները Ստամբուլի և Անկարայի ընդդիմադիր քաղաքապետերն են
Թուրքական «Optimar» (Օպտիմար) սոցիոլոգիական ընկերությունը հարցում է կատարել պարզելու համար, որ եթե հիմա նախագահական ընտրություններ լինեին, որ քաղաքական գործիչն ավելի…
Նապոլիի հարձակվողի մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվել
«Նապոլիի» հարձակվող Անդրեա Պետանյայի մոտ կորոնավիրուս է ախտորոշվել։ Այս մասին հաղորդում է նեապոլիտանական ակումբի մամուլի ծառայությունը։ Հաղորդվում է, որ ֆուտբոլիստին…
Կորած քաղաքացու որոնողական աշխատանքները դադարեցվել են
Օգոստոսի 20-ին, ժամը 09:22-ին Մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ օգոստոսի 17-ին, ժամը 13։00-ին Շամլուղ քաղաքի բնակիչը (Հրանուշ…

Макрон: Франция готова предоставить Навальному медицинскую помощь и убежище
Президент Франции Эммануэль Макрон заявил, что Париж готов оказать всю необходимую помощь Алексею Навальному и его семье, в том числе…
Германия готова оказать медицинскую помощь Алексею Навальному
Германия считает необходимым прояснить ситуацию вокруг Алексея Навального, но готова предоставить ему медицинскую помощь. С таким заявлением выступила в четверг…
«Лукашенко долго не протянет, и на Дальнем Востоке России поднялась примерно такая же волна, которая окончательно смоет, унесет режим». Политолог A. Варданян
«Я убежден, что режиму диктатора Лукашенко осталось всего несколько дней», — сказал политолог Аркадий Варданян в беседе с телекомпанией ГАЛА,…
«В действительности он абсолютно не чувствовал за собой вины». Правозащитница о пресс-конференции Сержа Саргсяна
«Время пресс-конференции, приглашенной Сержем Саргсяном, выбрано не случайно. Он созвал пресс-конференцию перед публикацией отчета Комиссии по расследованию апрельских событий, чтобы якобы…
У здания ФСБ на Лубянке полиция начала задерживать участников пикетов в поддержку Навального
У здания ФСБ на Лубянке в Москве вечером 20 августа проходит серия одиночных пикетов в поддержку политика Алексея Навального. У здания находятся несколько десятков человек,…
Белорусского драматурга могут обвинить в попытке захвата власти
Белорусский драматург Андрей Курейчик — автор сценариев к фильмам «Выше неба», «Ёлки», «Любовь-морковь» и других, известных российскому зрителю, а также…
Лидер КНДР Ким Чен Ын отдал часть полномочий сестре, чтобы «облегчить стресс», – южнокорейская разведка
Лидер Северной Кореи Ким Чен Ын отдал часть полномочий ближайшим помощникам, в том числе своей младшей сестре Ким Ё Чжон,…
Идеолог Трампа Стив Бэннон арестован за растрату денег на постройку стены на границе с Мексикой
Бывший главный стратег Белого дома Стив Бэннон арестован по обвинению в растрате средств, собранных на строительство стены между США и…
Жене Навального разрешили посетить мужа
Медики пустили супругу Алексея Навального Юлию в палату к мужу, сообщает пресс-служба Минздрава Омской области. «По ее (Юлии Навальной — ИФ) просьбе…
В Белоруссии возбудили дело о попытке захвата власти из-за КС оппозиции
В Белоруссии открыли уголовное дело из-за создания координационного совета оппозиции, заявил генеральный прокурор Александр Конюк. По статье о «Призывах к действиям, направленным на…