Եվրոպա լիգա. Սևիլյան վստահ հաղթանակ տարավ Ռոմայի նկատմամբ և դուրս եկավ հաջորդ փուլ
Եվրոպա լիգայի 1/8 եզրափակչի շրջանակում «Սևիլյան» ընդունեց «Ռոմային» (2-0): Հանդիպման 22-րդ րոպեին տանտերերի կազմում գոլի հեղինակ դարձավ Սերխիո Ռեգիլոնը: 44-րդ…
Ուկրաինայի ՀՊԲ-ն քրեական վարույթ է սկսել ԱԳՆ-ի աշխատակցի նկատմամբ.պատճառը հակահայ հայտարարությունն է
Ուկրաինայի Հետաքննությունների պետական բյուրոն քրեական վարույթ է սկսել՝ ԱԳՆ-ի աշխատակցի գործողությունների մասով: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել…
Զորամասերում անցկացվել են մասնագետների ցուցադրական հավաք-պարապմունքներ
4-րդ զորամիավորման զորամասերում օգոստոսի 4-ից 5-ն անցկացվել են մասնագետների ցուցադրական հավաք-պարապմունքներ: Ստուգվել են զինծառայողների՝ հաստիքային զենքերին տիրապետելու հմտությունները, ինչպես նաև…
Մտքերով ու աղոթքներով եղբայրական Բեյրութի հետ ենք. Հայկ Մարության
Մտքերով ու աղոթքներով եղբայրական Բեյրութի հետ ենք: Իր ֆեյսբուքյան էջում նման գրառում է կատարել Երեւանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը եւ տեսանյութ…
Նորակոչիկ զինծառայողների հետ անցկացվել են պարապմունքեր
Զորամիավորումներում շարունակվում է զինված ուժերը համալրած նորակոչիկների պատրաստության գործընթացը։ Օգոստոսի 5-ին 3-րդ զորամիավորման զորամասերից մեկում անցկացվել են շարային պատրաստության տեսական…
Իրականում իմ միջամտությամբ կանխվել է հանցագործություն. ԱԺ փոխխոսնակ
Մասնավորապես՝ Հուլիսի 31-ին Սուրբ Հովհաննես Մկրտիչ եկեղեցու տարածքում հանդիպումներ եմ ունեցել բնակիչների հետ, որի ժամանակ ինձ են դիմել նույն տարածքի…
Զորակցություն ու համերաշխություն. Հայաստանի խորհրդարանի շենքը լուսավորվեց Լիբանանի դրոշի գույներով
Հայաստանի Ազգային ժողովի շենքը որպես աջակցություն բարեկամ Լիբանանի՝ լուսավորվեց այդ երկրի ազգային դրոշի գույներով: Հայաստանի խորհրդարանի շենքը Լիբանանի դրոշի գույներով…
Պարետի կողմից սահմանված նորմերի պահպանման նպատակով իրականացվել է 62691 ստուգում
Պարետի կողմից սահմանված նորմերի պահպանման նպատակով՝ 05.08.2020-ի դրությամբ իրականացվել է 62691 ստուգում, որից միայն 558-ը՝ նշված օրը: Բոլոր ստուգվողներին տրամադրվել…
ՀՀ նախագահը Լիբանանում ստեղծված իրավիճակը եւ լիբանանահայության խնդիրները քննարկել է ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցչի հետ
Օգոստոսի 6-ին Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով ստեղծված իրավիճակը եւ լիբանանահայության հետ կապված խնդիրները…
Նախագահի աշխատակազմն արձագանքել է Հայաստանում ռուսական հեռուստաալիքների հետ կապված հարցին
ՀՀ նախագահի աշխատակազմն արձագանքել է «Տեսալսողական մեդիայի մասին» oրենքին և այն կարծիքներին, թե օրենքը սահմանափակելու է մասնավորապես ռուսական ալիքների հեռարձակումը…

Здание парламента Армении осветили цветами государственного флага Ливана
Здание Национального Собрания Армении было освещено цветами государственного флага Ливана страны в знак поддержки дружественной страны. Здание армянского парламента было…
В Минске и других городах Белоруссии отменены митинги оппозиции
В Минске отменён митинг кандидата в президенты Белоруссии от оппозиции Светланы Тихановской. Штаб кандидата планировал провести его в четверг вечером в парке…
Десантно-штурмовые подразделения провели показательные учения, за которыми следил начальник Генерального штаба ВС Армении
Десантно-штурмовые подразделения 5-й в / ч провели показательные учения. Военнослужащие, используя различные маскировочные и разведывательные приемы, успешно выполнили поставленные задачи. За…
«Власти должны понимать, что регион взрывается и говорить, что Турция не вступит в войну – детская наивность»
В рамках программы телекомпании ГАЛА «О главном» историк Артак Оганесян прокомментировал региональные события и проводимые в эти дни военные учения…
В Украине открыто уголовное производство в отношении сотрудника МИД за антиармянские высказывания
Государственное бюро расследований Украины открыло уголовное производство по статье 367 УК Украины по материалам обращения касательно удивительного послания к госслужащим…
В Екатеринбурге задержали внештатного автора «Новой газеты»
В Екатеринбурге полиция задержала внештатного автора «Новой газеты» и члена «Открытой России» Елену Шукаеву. Сотрудники МВД заявили, что это связано…
Макрон: без реформ против коррупции Ливан продолжит тонуть
Без антикоррупционных реформ ситуация в Ливане будет только ухудшаться, страна «продолжит тонуть», заявил президент Франции Эммануэль Макрон, находясь с визитом…
Коронавирус в мире: Франция догоняет Испанию по заражениям за сутки
В нескольких европейских странах резко выросло количество случаев заражений коронавирусом. Германия назвала бельгийский Антверпен зоной риска. В некоторых районах Польши…
Аппарат президента ответил на вопрос о российских телеканалах в Армении
Аппарат президента Армении ответил на вопрос о законе Республике Армения «Об аудиовизуальных медиа», принятый Национальным Собранием, в связи с которым…