«Մենք պատրաստ ենք վերադարձնել Արցախի Հանրապետության գրավյալ տարածքները Ադրբեջանից». Արցախի նախագահ
Արցախի Հանրապետության Սահմանադրությամբ ամրագրված բոլոր տարածքների համաչափ զարգացումն իմ գլխավորած կառավարության գործունեության գերակայություններից է, և առաջիկա տարիներին Արցախի Հանրապետության՝ որպես…
Զորավար Անդրանիկին թուրքերին հանձնող ուժը կրթական չափորոշիչ մշակողներին Թուրքիայի պատվեր կատարող է հայտարարում. ԿԳՄՍ նախարար
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Զորավար Անդրանիկին թուրքերին հանձնող, Հայաստանի անկախության վերականգնմանը դեմ արտահայտվող ուժն այսօր…
Երևանում թալանել են «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի լրագրողի Mercedes-ը՝ պատճառելով մոտ կես միլիոն դրամի վնաս
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ երեկ՝ հուլիսի 30-ին, անհայտ անձը կամ անձինք թալանել են «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի լրագրող Ժանետա Ջեյրանյանի ավտոմեքենան: Ինչպես հայտնում…
ԱԺ Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի եւ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Հայկական հարցերի հանձնախմբի միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր
Հուլիսի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովի Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի եւ ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Հայկական հարցերի հանձնախմբի միջեւ ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր՝…
Մահացել է «Բագսի Մելոուն», «Կեսգիշերային ճեպընթաց» եւ այլ հայտնի ֆիլմերի ռեժիսոր Ալան Փարքերը
76 տարեկանում մահացել է «Բագսի Մելոուն», «Կեսգիշերային ճեպընթաց», «Էվիտա» եւ այլ հանրահայտ ֆիլմերի ռեժիսոր, սցենարիստ Ալան Փարքերը։ Փարքերի ամենահայտնի ֆիլմերից են նաեւ «Պատը»,…
Շիրակ-Արարատ «տրանզիտը» շարունակվում է. Նոր ֆուտբոլիստներ՝ լեգենդար թիմում
Երևանի «Արարատը» շարունակում է տրանսֆերային բումը: Գյումրիի «Շիրակից» այս անգամ երևանյան թիմ են տեղափոխվել Մարկո Պրլևիչն ու Ուրոշ Նենադովիչը: Ակումբը…
ԱԱՏՄ կրկնայցերը եւս դրական արդյունք են գրանցում. ամենօրյա վերահսկողությունը շարունակվում է
Ամենօրյա ռեժիմով ՀՀ առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի անակնկալ ստուգայցերն ու ուժեղացված վերահսկողական աշխատանքները շարունակվում են ողջ հանրապետությունում: ԱԱՏՄ-ն, հետամուտ…
2020 թ.-ի Արցախի համապետական ընտրությունների դիտարկման զեկույց
Հուլիսի 31-ին Ստեփանակերտում տեղի ունեցավ Արցախի 2020 թվականի համապետական ընտրություններին «Իրազեկ քաղաքացիների միավորման Ստեփանակերտի գրասենյակի» դիտորդական առաքելության զեկույցի ներկայացումը։ Զեկույցում…
Չէի պատկերացնում, որ Սումգայիթի սարսափը կվերապրեմ Մոսկվայում. ադրբեջանցիների հարձակումից տուժած քաղաքացի
Չէի պատկերացնում, որ Սումգայիթի սարսափը կվերապրեմ Մոսկվայում: Այս մասին ֆեյսբուքյան օգտատեր Նաիրա Բաղդասարյանի հրապարակած տեսանյութում ասել է Մոսկվայում ադրբեջանցիների հարձակումից…

Впереди жаркая политическая осень, многие политические силы уже начали проявлять признаки консолидации. Политолог A. Варданян
«В двух заявлениях премьер-министра есть некоторые противоречия, но следует отметить, что премьер-министр, по крайней мере о России, не всегда может…
Коронавирус в России: власти грозят усилением масочного режима в Москве
Такое ощущение, что все расслабились, как будто коронавирус куда-то исчез, заявили в мэрии Москвы и пообещали усилить контроль за соблюдением…
Правозащитники сообщили об арестах задержанных в Минске активистов
Районные суды в Минске в четверг, 30 июля, начали выносить приговоры политическим активистам, задержанным у здания КГБ Беларуси в преддверии выборов…
Встреча глав МИД Республики Арцах и Республики Армения
31 июля в Ереване состоялась встреча министра иностранных дел Республики Арцах Масиса Маиляна с министром иностранных дел Республики Армения Зограбом…
Коронавирус: внезапный карантин в Британии и рост от Польши до Филиппин
Около четырех миллионов жителей Британии проснулись в новом карантинном режиме, а страны от Филиппин до Польши сообщают о рекордном росте…
На ЮКЖД отметили День железнодорожника
В компании Южно-Кавказская железная дорога 31 июля по сложившейся традиции в преддверии профессионального праздника – Дня железнодорожника (отмечается в первое…
Нельзя сказать, что мы не ждем приказа. Министр обороны Армении Давид Тоноян
С 30 по 31 июля министр обороны РА Давид Тоноян находился с рабочим визитом в Арцахе в рамках программы взаимного…
Батальонные тактические учения ЮВО начались в Армении
Батальонные тактические учения (БТУ) в войсках Южного военного округа (ЮВО) дополнительно охватили военные полигоны трех регионов – в Армении, в…
Как Ваграм Аветисян оказался в поле зрения правительства? Этот процесс не был прозрачным. Правозащитница Ж. Алексанян
После вступления в силу поправок в закон «О Конституционном суде» начался процесс выбора судей КС (Конституционный суд). Кандидатом от правительством, является…
В Армении от коронавируса скончался 41-летний сотрудник Комитета государственных доходов
С глубокой болью сообщаем о том, что в возрасте 41 года ушел из жизни опытный специалист, ответственный сотрудник, начальник 9-го…