Իրականությունը կորոնավիրուսի մասին․ կանոններին չհետևելը կարող է վնասել ձեր և այլոց առողջությանը
Հայաստանում կորոնավիրուսն այնքան է տարածվել, որ հիվանդանոցներն ու բժիշկներն այլևս չեն հասցնում պատշաճ օգնություն ցուցաբերել բոլոր դրա կարիքն ունեցողներին։ Մեզանից…
Գագիկ Ծառուկյանը պնդում է՝ լրիվ սուտ եւ շինծու գործ է. նրա կալանքի միջնորդության քննարկումը կշարունակվի վաղը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում Ռոբերտ Պապոյանի նախագահությամբ հետաձգվել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի կալանքի միջնորդության քննարկումը։…
Մոսկվա-Երևան չարտերային թռիչքը տեղի կունենա հունիսի 20-ին, ժամը 18։00-ին
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանատնից հայտնում են, որ հունիսի 20-ին «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից նախատեսված «Ռեդ Վինգս» ընկերության Մոսկվա-Երևան չարտերային թռիչքը տեղի կունենա ժամը…
Դատարանը հետաձգեց Աբրահամ Մանուկյանին կալանավորելու միջնորդության քննարկումը
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում Աբրահամ Մանուկյանին կալանավորելու միջնորդության քննարկումը հետաձգվեց: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Մանուկյանի պաշտպան…
Բարսելոնայի նախկին մարզչի մոտ ախտորոշվել է այն հիվանդությունը, որից մահացավ Ռիքսենը
«Բարսելոնայի» նախկին մարզիչ Խուան Կառլոս Ունսուեն հայտնել է, որ հիվանդ է կողմնային ամիոտրոֆիկ սկլերոզով, հայտնում է Marca-ն: 53-ամյա մասնագետը պատմել…
Ավտովթար Երևանում. բախվել են 3 ավտոմեքենա. ճանապարհային ոստիկաններն էլ դիմակ չունեցող քաղաքացիներին պաշտպանիչ դիմակներ են բաժանել
Այսօր՝ հունիսի 18-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 16:40-ի սահմաններում Դավիթ Բեկի պողոտայում բախվել են Nissan, ВАЗ 2121 և…
Ձեր կարծիքով՝ իմ բժշկական փաստաթղթերով տրաֆարետի նման արած ման պիտի գա՞մ. Գեւորգ Պետրոսյանին կրկին տուգանեցին
Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարան Շենգավիթի նստավայրում ԲՀԿ պատգամավոր Գեւորգ Պետրոսյանին ոստիկանները կրկին տուգանեցին։ «Ես վարչական վարույթի ժամանակ կներկայացնեմ»,- ասաց պատգամավորը։…
Արսեն Թորոսյանը հրապարակել է քարտեզ՝ ինքնամեկուսացված քաղաքացիների հասցեներով
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է ինքնամեկուսացված քաղաքացիների հասցեներով քարտեզ՝ կից գրառմամբ. «Այս քարտեզում կարող եք…
COVID-19-ը տարածաշրջանում. hունիսի 18
Regionmontor.com-ը ներկայացնում է հունիսի 18-ի դրությամբ տարածաշրջանում կորոնավիրուսի տարածման վերաբերյալ տվյալները։ Ստորև ներկայացվում են Հայաստանի, Արցախի, Թուրքիայի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, և…

Парламент РА принял законопроект о криминализации прямого и публичного подстрекательства к геноциду
Парламент РА в первом чтении единогласно принял законопроект, представленный депутатами фракции «Мой шаг», в котором предлагается криминализировать прямое и публичное подстрекательство…
Спецрейс из Сербии доставил в Армению первую часть груза гуманитарной помощи для борьбы с COVID-19
Спецрейсом авиакомпании Air Serbia в четверг в Армению из Сербии прибыл первый самолет с грузом гуманитарной помощи – медицинских принадлежностей…
Прокуратура обжалует решение суда об освобождении Кочаряна под залог
Прокуратура обжалует решение Апелляционного суда об освобождении второго президента Армении Роберта Кочаряна под залог. Об этом сообщили в пресс-службе Генпрокуратуры. «Прокуратура…
«Около 1500 добровольцев Красного Креста ходят по многолюдным местам, предоставляя при необходимости жителям маски». Н. Пашинян
Премьер-министр РА Никол Пашинян на своей странице в Facebook написал: «С целью предотвращения распространения коронавируса по совместной инициативе Армянского Красного…
Борьба с коррупцией и преобразование судебной системы находятся в центре нашей повестки дня. Речь Н. Пашиняна на видеоконференции саммита Восточного партнерства
«Борьба с коррупцией и преобразование судебной системы находятся в центре нашей повестки дня. Несмотря на все препятствия, мы будем решительно…
Коронавирус в мире: крупная вспышка на скотобойне в Германии, Британия упрекает Россию за фейки
Глава МИД Британии обвинил Россию, Китай и Иран в использовании пандемии в своих целях, новая вспышка инфекции в Австралии, Индии,…
Как выглядит дача стоимостью один миллиард долларов под Геленджиком
Это имение — кого надо имение. В нем есть все, чтобы отдохнуть от забот, хлопот, подлечиться свежим целебным воздухом и…
Беларусь: задержан Бабарико — основной соперник Лукашенко на выборах, оппозиционер Северинец порезал себя в карцере
Оппозиционный белорусский политик Павел Северинец, находясь в заключении, порезал руку в знак протеста против условий в карцере изолятора, где содержатся…
«Сегодня страной правят фейки». Царукян вышел из зала суда
Лидер ППА Гагик Царукян недавно покинул зал суда, где сегодня продолжалось слушание ходатайства об его аресте. Царукян заявил журналистам, что…
Посол РФ в Армении выразил желание встретиться с Аленом Симоняном
Чрезвычайный и полномочный посол Российской Федерации в Армении Сергей Копыркин выразил желание встретиться с заместителем председателя НС Аленом Симоняном. Как…