Վախճանվել է բարերար, անվանի բժիշկ Րաֆֆի Հովանեսյանը
Կյանքից հեռացել է ամերիկահայ անվանի բժիշկ, մեծ հայրենասեր ու բարերար, Հայ Օգնության Ֆոնդի լավ ընկեր ու բարեկամ Րաֆֆի Հովանեսյանը: Այս…
Պարզաբանում Աբովյանի ծննդատնից՝ նորածին երեխայի մահվան ցավալի դեպքի հետ կապված
Աբովյանի ծննդատուն ՊՓԲԸ-ի պարզաբանումը. «Հարգելի հայրենակիցներ. մայիսի 23-ին Աբովյան քաղաքի ծննդատնից ծայրահեղ ծանր ախտորոշմամբ Երևանի «Մուրացան» բժշկական կենտրոն տեղափոխված նորածին…
Պարեկի թեկնածուի ընտրության համար բարձրագույն կրթությունը պարտադիր չէ. սա ճիշտ որոշում չէ. Հովհաննես Քոչարյան
ՀՀ ոստիկանապետի նախկին տեղակալ Հովհաննես Քոչարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով պարեկի թեկնածուի ընտրության համար բարձրագույն կրթության ոչ…
Covid-19-ի ճգնաժամը Եվրոպայի հանցավոր խմբավորումներին նոր հնարավորություններ է պարգեւել
«Քրեական Եվրոպան վաղուց գոյություն ունի, և Covid-19—ն այսօր թեւավորում է նրան: Այնուամենայնիվ, ոստիկանության և դատական մակարդակներում եվրոպական համագործակցությունը չի թուլացել:…
Մարմաշենի ֆուտբոլի խաղադաշտում մահացած 20-ամյա տղայի մահվան դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել, կասկածվող անձը ձերբակալվել է
Երեկ Շիրակի մարզի Մարմաշեն համայնքում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ Քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի…
Պաշտոնական․ ԱՊԼ-ն հայտարարեց մրցաշրջանի վերսկսման օրը
Այսօր կայացած հանդիպման ընթացքում ԱՊԼ-ի ակումբները որոշել են առաջնության վերսկսման օրը։ Այսպիսով, առաջնությունը վերսկսվելու է հունիսի 17-ին։ Այս մասին արդեն…
Ողբերգություն Աղձքում. քույրերը վարակվել են մոր թաղման ժամանակ և երկուսն էլ մահացել են. news.am
Մայիսի 28-ին կորոնավիրուսից մահացածներից մեկը Արագածոտնի մարզի Աղձք համայնքից է։ 61-ամյա կինը, ինչպես NEWS.am-ին հայտնեց համայնքի ղեկավար Արթուր Ավետիսյանը, վարակվել…
Նեյմարի մայրը վերականգնել է 22-ամյա կիբերմարզիկի հետ հարաբերությունները
ՊՍԺ-ի հարձակվող Նեյմարի մայրը՝ Նադին Գոնսալվեսը հաշտվել է իր 22-ամյա ընկերոջ՝ Տյագո Ռամոսի հետ։ Այս մասին հաղորդում է Mundo Deportivo-ն։…
ՀՀ դեսպանության դիվանագետները այցելել են Վորոնցովյան պալատ
Վրաստանում ՀՀ դեսպանության դիվանագետները՝ դեսպան Ռուբեն Սադոյանի գլխավորությամբ, մայիսի 28-ին, Հայաստանի Առաջին Հանրապետության անկախության հռչակման տոնի կապակցությամբ, այցելեցին Վորոնցովյան պալատ…

По факту смерти 20-летнего юноши, скончавшегося на футбольном поле в Мармашене, возбуждено уголовное дело; подозреваемый арестован
По факту трагического инцидента, произошедшего вчера в общине Мармашен Ширакской области, возбуждено уголовное дело по признакам ч. 1 ст. 104…
С начала эпидемии работу в США потеряли более 40 млн человек
Число американцев, обратившихся за пособием по безработице с момента начала эпидемии коронавирусной инфекции превысило 40 миллионов. За последние 7 дней за…
Кризис Covid-19 вдохновляет криминальные сети по всей Европе
«(…) Криминальная Европа существует уже давно, и Covid-19 ее окрылил. Однако на полицейском и судебном уровнях европейское сотрудничество не ослабло.…
«Помогите врачам, надев простую маску. Врачи днями не уходят домой, наша борьба бессмысленна»
Медицинский персонал Гюмрийской инфекционной больницы призывает граждан к бдительности. «Врачи целыми днями не уходят домой. Почему они не уходят домой?…
Во время полицейских проверок против граждан составлено около 2.000 протоколов. Начальник полиции РА
Начальник полиции Республики Армения Арман Саргсян представил административные работы, проводимые в условиях чрезвычайного положения. «104 гражданина были привлечены к административной…
Суд удовлетворил ходатайство об аресте Рубена Айрапетяна и его 4-х друзей по обвинению в пытках и незаконном лишении человека свободы
Суд общей юрисдикции города Еревана удовлетворил ходатайство Следственного комитета республики о применении ареста в качестве меры пресечения в отношении бизнесмена,…
Бункеры, рвы и запасные квартиры: как богачи готовились к пандемии и ее последствиям
С началом пандемии появились сообщения о том, как сверхбогатые люди ищут надежные убежища на случай экономических катастроф и социальных волнений.…
«На данный момент у нас 316 граждан, находящихся в тяжелом состоянии, 17 пациентов подключены к системе искусственного дыхания». Министр здравоохранения Армении А. Торосян
«На данный момент у нас 316 граждан, находящихся в тяжелом состоянии. 53 – в крайне тяжелом, 17 из них подключены…
«Потенциальные источники инфекции повсюду. Ситуация серьезная и с каждым днем все ухудшается». Никол Пашинян
«К сожалению, ситуация с эпидемией коронавируса нового типа продолжает ухудшаться. Вчера у нас было 442 подтвержденных случаев коронавирусного заболевания, 15…