Տարիներ շարունակ Լիսկայից տառապած Սյունիքի բնակչությանը հիմա էլ ոստիկանության ձեռքն եք տալիս. Ժաննա Ալեքսանյան
Իրավապաշտպան Ժաննա Ալեքսանյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. Բարեփոխման գնացող ոստիկանությունն ու իր նորանշանակ ոստիկանապետն այս կարճ ժամանակահատվածում ցույց տվեց,…
Լարված սպասում. ինչպե՞ս կհանգուցալուծվի իրավիճակը Կապանում. Ուղիղ
Արդեն 8 ժամից ավելի քաջարանցիները չեն հեռանում Կապանի ոստիկանության շենքի մոտից: Նրանք պահանջում են ազատ արձակել քաջարանցի երիտասարդներին, որոնց այսօր…
«Երեխան կարմիր գիծ է, այ իդիոտներ, իսկ Կապանում ցուցարարների հանդեպ չփորձեք ուժ կիրառել». Նաիրա Զոհրաբյան
Նաիրա Զոհրաբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրում է. «Երեխան կարմիր գիծ է, այ իդիոտներ… Իսկ Կապանում ցուցարարների հանդեպ չփորձեք ուժ կիրառել.…
ՀՀ 52 քաղաքացի ԱՄՆ-ից վերադարձել է Հայաստան
Նիդերլանդներում ՀՀ դեսպանության ֆեյսբուքյան էջը տեղեկացնում է. «Մայիսի 24-ին ԱՄՆ-ից ՀՀ քաղաքացիների հերթական խումբը՝ 52 անձ, վերադարձավ Հայաստան։ Լոս Անջելեսում…
«186 ռեանիմացիոն մահճակալից այս պահին զբաղված է 154-ը». Արսեն Թորոսյան
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է․ «Կորոնավիրուսային հիվանդության բուժման համար ծավալված 186 ռեանիմացիոն մահճակալից այս պահին…
Ավտովթար բուսաբանական այգու մոտ
Մայիսի 24-ին, ժամը 18:30-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն տեղեկություն է ստացվել, որ Երևանի Թբիլիսյան խճուղում` Շամպայն գինիների գործարանի մոտակայքում, տեղի է ունեցել…
Ոստիկանական զորքեր են տեղափոխվում Կապան. Անի Սամսոնյան
ԱԺ ԼՀԿ խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Տեղեկություններ կան, որ ոստիկանական զորքեր են տեղափոխվում Կապան: Հույս…
Վերադարձ 90-ականներ. Սյունիքում ինչ-որ անհասկանալի բաներ են կատարվում. Ավետիք Իշխանյան
Սյունիքում ինչ-որ անհասկանալի բաներ են կատարվում։ Հետապնդումներ են սկսվել Գորիսի, Կապանի, Քաջարանի քաղաքապետերի նկատմամբ։ Այս մասին իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում…
Թաիլանդում կապիկներին ներարկում են կորոնավիրուսի դեմ փորձնական պատվաստանյութեր
Թաիլանդի գիտնականները սկսել են covid-19 հիվանդության դեմ պատվաստանյութի փորձարկումներ կապիկների վրա: Անկախ հետազոտական խումբը շաբաթ օրը փորձերն իրականացրել է երկարապոչ…
Հանրությունը, որքան ուզեք, ծանոթ է դիլետանտների «վերլուծություններին». ինչո՞ւ․ Գևորգ Դանիելյան
ՀՀ արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Այսօր երեք մասնագիտությունների գծով ղեկավարում էի Հայ֊ռուսական համալսարանի պետական…

Ситуация в Капане уладилась: протестующие и правоохранители пришли к соглашению
Руководство полиции и Специальной следственной службы гарантировали, что административное расследование по факту применения насилия в отношении жителей Каджарана пройдет открыто,…
52 гражданина Армении вернулись в страну из США через Амстердам
Очередная группа граждан РА – 52 человека – 24-го мая вернулась в Армению из США, сообщает армянское посольство в Нидерландах.…
«Из 186 реанимационных койка-мест в настоящее время заняты 154»,- министр здравоохранения РА Арсен Торосян
Министр здравоохранения РА Арсен Торосян написал на своей странице в Facebook: «Из 186 реанимационных койка-мест для лечения коронавирусного заболевания в…
80% роста случаев заболевания коронавирусом фиксируются на производственных предприятиях. Премьер-министр
«Все задаются вопросом, почему число инфицированных коронавирусом быстро растет, и началась новая вспышка. Причина кроется в производственных предприятиях, точнее 80% случаев. Когда…
Помимо ношения маски в закрытом помещении, обязательно будут новые правила. Пашинян
Премьер-министр РА Никол Пашинян в социальной сети в прямом эфире рассказал о новой вспышке коронавируса. По его словам, довольно много заболевших…
Правительство должно дать более конкретный ответ на обвинения Микаела Минасяна, он подал политическую заявку․ Политолог Армен Варданян
«До объявления о веттинге у властей еще не было полного представления о том, что это такое. Они несколько поспешили и не…
Газета The New York Times разместила на первой полосе список жертв Covid-19
Газета The New York Times посвятила свою первую полосу жертвам Covid-19, разместив на ней список погибших. «Вместо статей, фотографий и графики, которые…
Провинция Ухань ввела запрет на употребление в пищу мяса диких животных
Печально известная провинция Ухань ввела запрет на употребление в пищу мяса диких животных. Также официально запрещена охота на них и…
В Италии сотни демонстрантов требуют открыть школы в сентябре
В Италии сотни демонстрантов собрались около Министерства образования в Риме с требованиями открыть школы в сентябре. Родители просят увеличить инвестиции…
Танкян рассказал о планах System of a Down в этом году дать концерт в Армении
Известный американский рок-музыкант, солист группы System of a Down Серж Танкян рассказал о планах коллектива выступить в Армении летом 2021…