ՄԻՊ արտահերթ զեկույցը Տավուշի սահմանամերձ Բերքաբեր գյուղի գնդակոծության վերաբերյալ
Մարդու իրավունքների պաշտպանը հրապարակել է արտահերթ հրապարակային զեկույց Տավուշի սահմանամերձ Բերքաբեր գյուղի գնդակոծության վերաբերյալ: Բացառապես իրավապաշտպան աշխատանք իրականացնելով՝ Պաշտպանն արձանագրել…
Բելառուսի առաջնությունում չորս ֆուտբոլիստ վարակվել է կորոնավիրուսով
Ֆուտբոլի Բելառուսի առաջնության ֆուտբոլիստների շրջանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 4 դեպք, հաղորդում է Metaratings-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ դեպքերից երկուսը գրանցվել է «Իսլոչում»,…
Նյութերը պահպանված են․ Ազգային գրադարանի տնօրենը՝ սերվերների հետ կապված վթարի մասին
Հայաստանի ազգային գրադարանի սերվերային սարքերում առկա թվայնացված և արխիվացված նյութերը պահպանված են նաև առանձին կրիչներով, հետևաբար՝ սերվերների վնասվելու արդյունքում անգամ…
Արցախում ստացվել են թեստավորված ևս 33 փորձանմուշի հետազոտության արդյունքները
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության փոխանցմամբ՝ ստացվել են թեստավորված ևս 33 փորձանմուշի հետազոտության արդյունքները: Այս մասին տեղեկացրին Արցախ / Տեղեկատվական շտաբից:…
Կոտայքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային 9 նոր դեպք․ մարզպետ
Կոտայքի մարզում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 9 նոր դեպք: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը։…
Լիտվան Հայաստանին 10 600 դեմքի պաշտպանիչ վահաններ է տրամադրել․ ԱԳՆ
Ապրիլի 22-ին Լիտվայի կառավարությունը որոշում էր կայացրել Արևելյան Գործընկերության անդամ չորս երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանին, կորոնավիրուսի դեմ պայքարում աջակցելու համար…
Բարսելոնան Լաուտարոյի համար մտադիր է տալ 60 միլիոն եվրո ու երկու ֆուտբոլիստի․ Ինտերն ուզում է ավելին
«Բարսելոնան» ցանկանում է առաջիկա տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում գնել «Ինտերի» հարձակվող Լաուտարո Մարտինեսին։ Diario Sport-ը տեղեկացնում է, որ տրանսֆերը կարող է…
Միջազգային մամուլի տեսություն
Թքի միջոցով քանի մասնիկ կարող է արտազատել մարդը զրույցի ընթացքում և որքան ժամանակ են դրանք մնում օդում. գիտական նոր ուսումնասիրություն
Թքի մասնիկները, որոնք մարդն արձակում է զրույցի ընթացքում, կարող են փակ տարածությունում օդում մնալ 8-14 րոպե: Այսպիսով, բարձրաձայն խոսակցության յուրաքանչյուր…
Հայոց ցեղասպանության սկզբնաղբյուրային նշանակության նյութերը ածխացել են մի քանի ժամում․ Դեմոյան
ՀՀ ԳԱԱ Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «ՏԱՐՎԱ ԱՄԵՆԱՍԱՐՍԱՓԵԼԻ ԿՈՐՈՒՍՏԸ Ուղղակի կարկամում ու…

Ученые в Германии: Коронавирус атакует не только легкие
Коронавирус SARS-CoV-2 после попадания в организм человека атакует не только легкие, но и другие органы. Такие данные содержатся в исследовании гамбургской университетской…
ПАСЕ предостерегает власти Азербайджана от давления на оппозицию
Парламентская ассамблея Совета Европы (ПАСЕ) предостерегает власти Азербайджана от использования кризиса, вызванного пандемией COVID-19, для борьбы с политическими оппонентами. Наблюдатели ПАСЕ…
Кто разрушил русскую церковь в Шуши: Ответ фейк-депутату Туралу Гянджалиеву
Азербайджанские СМИ продолжают компанию очернения армян под прикрытием “заботы” о культурно-историческом наследии Нагорного Карабаха. В очередной раз в этом деле…
В Котайкской области выявлены 9 новых случаев заражения коронавирусом
В Котайкской области выявлены 9 новых случаев заражения коронавирусом. Об этом на своей странице Facebook написал губернатор области Романос Петросян.…
У журналиста Норайра Шогикяна выявили коронавирус
«Дорогие друзья, я прошел тест на коронавирус, мне сообщили, что ответ положительный. Сегодня, 14 мая, на своей странице в Facebook об этом…
Курдские боевики совершили нападение
В Ване курдские боевики РКК совершили нападение на автомобиль, перевозивший сотрудников Группы социальной поддержки «Вефа». Погибли два человека. Боевики совершили…
Капли слюны после разговора остались в воздухе в среднем на 12 минут
Частицы слюны, которые человек выделяет во время разговора, могут задерживаться в воздухе закрытого помещения от 8 до 14 минут. Таким образом…
Глава МИД Армении заявил Лаврову о приверженности режиму прекращения огня в условиях коронавируса
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян провел в четверг телефонный разговор с главой МИД России Сергеем Лавровым по инициативе российской…
Любая попытка подхода военной техники или живой силы к линии соприкосновения будет рассматриваться как провокация и будет иметь соответствующие последствия. МО РА
Согласно распространенной министерством обороны Азербайджана информации, 18-22 мая в Азербайджане пройдут широкомасштабные оперативно-тактические учения. Примечательно, что учения носят исключительно наступательный…
«Лучше научить родителей: нужно принимать конвенции и выполнять другие функции для родителей», — врач-сексолог
«После прочтения Конвенции Лансароте, у меня возникли вопросы, которые я собираюсь обсудить как со своими коллегами, так и со специалистами…