Կրակոցներ Արարատի մարզում. ժամանել են մարզի ոստիկանապետի պաշտոնակատարը, տարածքի ոստիկանապետն ու քննչականի պետը
Երեկ՝ մայիսի 8-ին, կրակոցներ են հնչել Արարատի մարզում: Ոստիկանության Արարատի բաժնում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ նույն օրը՝ ժամը 18:00-ից…
Ազգերի գավաթ. Արոնյանը պարտվեց, Եվրոպայի հավաքականը դուրս մնաց պայքարից
Ազգերի գավաթի առցանց խաղարկության խմբային փուլի վերջին տուրում Եվրոպայի հավաքականը ոչ-ոքի խաղաց Աշխարհի թիմի հետ: Եվրոպայի ընտրանու կազմում հանդես եկող…
Եթե այս միտումը պահպանվի, ապա մենք մայիսի 24-ին կունենանք մոտ 6.350 դեպք, իսկ հունիսի 8-ին` մոտ 12.700 դեպք. Ա. Թորոսյան
Ամփոփելով կորոնավիրուսային հիվանդության տարածման վերջին օրերի միտումները, ուզում եմ տեղեկացնել, որ մենք այս պահին գտնվում ենք դեպքերի 15 օրյա կրկնապատկման…
Վարչապետ Փաշինյանն այցելել է ՊԲ զորամասեր, սահմանապահ դիրքեր և ծանոթացել Արցախում ժամանակակից գյուղատնտեսության զարգացմանն ուղղված աշխատանքներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և տիկին Աննա Հակոբյանն Արցախի գործող նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱՀ ընտրված նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ ԱՀ Պաշտպանության…
Ռուսական առաջին ալիքը ներկայացրել է «Մարշալ Բաղրամյան. Սեր՝ կրակի գծում» ֆիլմը
Ռուսական առաջին ալիքը մայիսի 6-ին ներկայացրել է վավերագրական ֆիլմ «Մարշալ Բաղրամյան. Սեր՝ կրակի գծում»։ Խորհրդային Միության մարշալ Հովհաննես Բաղրամյանը խորհրդային նշանավոր ռազմական…
Արտառոց դեպք Կոտայքի մարզում. հոր ու որդու «գոնկան» ավարտվել է խոշոր ավտովթարով. կա 5 վիրավոր
Այսօր՝ մայիսի 9-ին, խոշոր և արտառոց ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 18:30-ի սահմաններում, Ձորաղբյուր գյուղի Ջերմոցների փողոցի թիվ…
Սոցիալական բաց հարթակում սեռական բնույթի հայհոյանքներ հնչեցնողը կալանավորվել է
2020 թ. մայիսի 6-ին ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քննվող քրեական գործով իրականացված քննչական…
ՀՀ ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել
Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ Ճանապարհային ոստիկանության հաշվառման-քննական ստորաբաժանումներում 2020 թվականի մայիսի 11-ից սկսած նախնական գրանցմամբ կիրականացվեն նաև հետևյալ…

В бывшем военном городке Удмуртии поджог травы вызвал взрывы снарядов: жители покидают дома
В окрестностях бывшего военного городка поселка Пугачево в Удмуртии, в субботу начались взрывы снарядов. Жители военного городка начали покидать свои…
Министр: 24 мая у нас может быть зафиксировано около 6.350 случаев, а 8 июня – около 12.700 случаев коронавируса
Обобщая тенденции распространения коронавирусного заболевания в последние дни, хочу сообщить, что мы на данный момент находимся на этапе 15-дневного увеличения…
Бако Саакян, Никол Пашинян и Араик Арутюнян посетили ряд воинских частей Армии обороны Арцаха
Президент Республики Арцах Бако Саакян, премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян и новоизбранный президент Арцаха Араик Арутюнян 9 мая посетили ряд…
«Маршал Баграмян. Любовь на линии огня». Документальный фильм
Маршал Советского Союза Иван Христофорович Баграмян — один из выдающихся советских военачальников, который прославился блистательными победами, в том числе и…
Бишкек и Душанбе обменялись нотами протеста из-за стрельбы на границе
После перестрелки, произошедшей на границе Киргизии и Таджикистана 8 мая, в киргизский МИД вызван таджикский посол Назирмад Ализода. Как сообщается на сайте МИД…
Все рычаги для совершения этих реформ были и есть у премьер-министра. Более того, люди ждут их от него. Давно пришло время перейти от слов к делу»
Подобное мнение в беседе с телекомпанией ГАЛА выразил правозащитник Вардан Арутюнян, говоря о заявлении, сделанном несколькими днями ранее Николом Пашиняном…
Умер неподражаемый король рок-н-ролла Литтл Ричард
Скончался один из пионеров и отцов-основателей рок-н-ролла Литтл Ричард, многие десятилетия ошеломлявший зрителей своим фальцетом, неподражаемой энергичной игрой на фортепиано…
Родился первенец военнослужащего Давида Григоряна, лишившегося ног на Апрельской войне в результате взрыва мины
Об этом мы узнаем из страницы Тагуи Оганян в Facebook. «Начинаем день с хороших новостей. У военнослужащего Давида Григоряна родилась…