Հրազեններ, նռնակներ, փամփուշտներ. ոստիկանության բաժիններում կամավոր զենքեր են հանձնվել
Ոստիկանության Արմավիրի բաժնի քրեական հետախույզների բացատրական աշխատանքի շնորհիվ ապրիլի 27-ին Արևիկ գյուղի բնակիչ, 61-ամյա մի կին կամավոր հանձնել է թմբուկավոր…
Արտակարգ դեպք Գյումրիում. «Հայինկասացիա»-ի աշխատակիցը 10 մլն դրամ գումարը բանկից ստացել ու «թռել է»
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Գյումրի քաղաքի ոստիկանության Կումայրիի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նախաքննություն է կատարվում երեկ՝ ապրիլի 29-ին Կումայրիի ոստիկանություն դիմած Վալերի Սարգսյանի…
ՊՍԺ-ն չեմպիոնությունը նվիրել է բուժաշխատողներին
ՊՍԺ-ն արձագանքել է Ֆրանսիայի առաջնությունում թիմի հաղթանակին մրցաշրջանը ժամանակից շուտ ավարտելուց հետո։ Փարիզյան ակումբը 9-րդ անգամ դարձավ Ֆրանսիայի չեմպիոն ու…
«Արդարություն» կուսակցության մի խումբ ներկայացուցիչներ խախտել են հավաքների անցկացման արգելանքը
ԱՀ ոստիկանության տարածած հաղորդագրությունը, ամբողջությամբ, ներկայացնում ենք ստորև. «Այսօր՝ ապրիլի 30-ին, Արցախի «Արդարություն» կուսակցության մի խումբ ներկայացուցիչներ, խախտելով «Հավաքների ազատության…
Ավտովթար Երևանում. «Նաիրիտ» գործարանի դիմաց բախվել են Mercedes-ն ու Toyota-ն. կա վիրավոր
Այսօր՝ ապրիլի 30-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 21:20-ի սահմաններոմ Թամանցիների փողոցում ՝ «Նաիրիտ» գործարանի դիմաց, բախվել են Mercedes…
Ռոնալդուն կարող էր տարածել Դիբալայի վարակված լինելու լուրը Իտալիա չվերադառնալու համար
«Յուվենտուսի» հարձակվող Կրիշտիանու Ռոնալդուն կարող է մասնակիցը լինել այն տեղեկատվության տարածմանը, թե թիմի հարձակվող Պաուլո Դիբալան նորից վարակվել է կորոնավիրուսով։…
Խաչատրյանների գրասենյակներում ու բնակարաններում խուզարկություններն սկսվել են 4 ժամ առաջ. ոչինչ չի հայտնաբերվել. Փաստինֆո
Խուզարկություններ են կատարվել ՊԵԿ նախկին նախագահ եւ ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի որդիների բնակարաններում, գրասենյակներում։ Ընդ որում՝ դրանք սկսվել են…
ՀՀ կառավարության և ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի միջև փոխըմբռնման հուշագիր է ստորագրվել
Ապրիլի 30-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը և ՄԱԿ-ի Պարենի համաշխարհային ծրագրի Հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար և Պարենի համաշխարհային ծրագրի…
Հայաստանի և Ուկրաինայի ԱԳ նախարարները մտքեր են փոխանակել կորոնավիրուսով պայմանավորված մարտահրավերների և դրանց հասցեագրման ուղղությամբ ազգային մակարդակներում իրականացվող քայլերի շուրջ
Ապրիլի 30-ին ուկրաինական կողմի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ Հայաստանի և Ուկրաինայի ԱԳ նախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Դմիտրո Կուլեբայի հեռախոսազրույցը: Զրուցակիցները մտքեր…
Միխայիլ Միշուստինը պարբերաբար թեստավորվել է և խուսափել շփումներից, բայց չխուսափեց վարակից. Ս. Սոբյանին
Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտնել է, որ Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, ով հայտարարել է կորոնավիրուսով վարակվելու մասին, պարբերաբար անցել է…

Коронавирус в Беларуси: Свято-Елисаветинский монастырь закрывают для посещений
Свято-Елисаветинский монастырь в Минске с четверга закрывается для посетителей на две недели. Информация об этом размещена на сайте монастыря. На…
Из-за карантинов без средств могут оказаться более 1,5 млрд человек
Если большинство стран продлят национальные карантины из-за коронавируса, то без средств к существованию останутся более полутора миллиардов человек – это…
«Премьер-министр, используя свое позитивное влияние, может запретить акты возмездия на улице, в подъездах и в подворотнях»
«Напряженная ситуация будет преодолена, если будет уничтожена свехдоза ненависти, иначе общество расколется». Подобное мнение в беседе с телекомпанией ГАЛА высказала…
Британия прошла пик коронавируса. Власти готовят план ослабления карантина. BBC
Британия прошла пик заболеваемости коронавирусом, заявил премьер-министр страны Борис Джонсон во время ежедневного брифинга — первого, который провел он сам…
Собянин заявил, что даже отказ от лишних контактов не спас Мишустина от заражения
Мэр Москвы Сергей Собянин рассказал, что премьер-министр РФ Михаил Мишустин, который только что объявил о том, что заразился коронавирусом, регулярно…
«Власти Азербайджана опасаются, что могут быть нападения на банки, вместе с полицией банки охраняют внутренние войска»
Тюрколог, курдолог Карен Ованнисян написал на своей странице в социальной сети: «В Азербайджане сотни граждан собрались перед банками для проведения…
Граждане России смогут 3 мая вылететь из Армении
Вылет самолета по маршруту Ереван — Сочи, согласно предварительному графику вывоза российских граждан из-за рубежа, запланирован на 3 мая, сообщается…
Михаил Мишустин заразился коронавирусом. tvrain.ru
Премьер-министр Михаил Мишустин заразился коронавирусом. Об этом он сам объявил в эфире телеканала «Россия-24». Мишустин сообщил президенту Владимиру Путину, что уходит…
Содействие в вопросе оплаты услуг ЖКХ в Армении будет расширено
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел в четверг очередное совещание по программам нейтрализации последствий коронавируса, сообщает пресс-служба правительства. Председатель Центрального банка…
Национальный герой Британии. Ветеран Том Мур, собравший миллионы для врачей, празднует 100-летие
Еще недавно скромного английского пенсионера Тома Мура никто не знал. Однако решение собрать деньги для врачей походом на ходунках по…