«Շարունակում ենք կազմաքանդել տասնամյակներով կարծրացած ստատուս-քվոն. Շնորհավոր Քաղաքացու օր». Կոտայքի մարզպետ
«Եւ պաթոսախեղդ ու արարողակարգային ուղերձ-շնորհավորանքի փոխարեն ցանկացա կարեւոր մի զրույց ունենալ Կոտայքի (եւ՝ ոչ միայն) Քաղաքացու հետ։ Երբ 2018թ. հունիսի…
«Держите удар». Հովհաննես Բաչկովը խորհուրդ է տալիս խուճապի չմատնվել, սթափ լինել եւ լավ սնվել
Բռնցքամարտի Եվրոպայի կրկնակի չեմպիոն, աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Հովհաննես Բաչկովը սոցցանցի իր էջում գրառում է արել՝ նշելով. «Քանի որ լրագրողներից…
«Կարծում եմ՝ իմ մասնագիտության մեջ ամենամեծ դժվարությունը հոգեբանական ապրումներն են ու անզորության զգացողությունը». Ա. Ավագյան
Աննա Ավագյանը ապագա ուռուցքաբան-արյունաբան է, իր ավագ գործընկերների նման պայքարում է, որպեսզի փրկվեն կյանքեր։ Ապագա բժշկուհին սիրում է իր մասնագիտությունը,…
Եթե կորոնավիրուսի սպառնալիքը շարունակվի, անհնար է վերանայել Տոկիո-2020-ի անցկացման ժամկետները
«Տոկիո-2020»-ի կազմկոմիտեի նախագահ Յոշիրո Մորին ասել է, որ եթե կորոնավիրուսի սպառնալիքը շարունակվի, անհնար է ևս մեկ անգամ վերանայել ամառային օլիմպիական…
Ռուսաստանը Արցախի միջոցով «վրե՞ժ» է լուծում Հայաստանից գազի համար
Ռուսաստանի արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովի հայտարարությունները՝ հնչեցրած ապրիլի 21-ին Գորչակովի անվան հանրային դիվանագիտության աջակցության հիմնադրամի մասնակիցների հետ տեսակապի միջոցով կայացած կլոր…
Այսօր Քաղաքացու օրն է. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ կից գրառմամբ. «Այսօր Քաղաքացու օրն է»:
Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել է 456-ի
Ապրիլի 25-ի ժամը 20:00-ի դրությամբ Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակված 456 մարդ կա, որոնցից 139-ն առողջացել են, իսկ 5-ը՝ մահացել: Կարանտինայում ռեժիմում 5206…
Մայրը պնդում է, որ Նուբարաշենի հոգեբուժարանում 22-ամյա առողջ տղային հասցրել են մահվան դուռը
Այսօր՝ ապրիլի 25-ին, SHAMSHYAN.com է դիմել Մասիս քաղաքի բնակիչ, 42-ամյա Գեղեցիկ Մինասյանը, ով մեր միջոցով ցանկանում է դիմել ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր…
Իսպանիայում սենատորներ և օտարերկրացիներ են հարգել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը
Իսպանիայում Հայոց ցեղասպանության 105-րդ տարելիցին նվիրված առցանց միջոցառումներին միացել են սենատորներ, ներկա և նախկին քաղաքական գործիչներ և օտարերկրացիներ։ «Արմենպրես»-ի հետ…
Կարանտինի մեջ գտնվող զույգն այսօր ամուսնացել է
Գործարար Բակուր Մելքոնյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «Երբ առավոտյան գնում էի Ծաղկաձոր, ինձ ասեցին, որ ծաղիկ ու տորթ ա…

«Держите удар». Ованнес Бачков советует не поддаваться панике и хорошо питаться
Двукратный чемпион Европы по боксу, бронзовый призер Чемпионата мира Ованнес Бачков сделал заметку на своей странице в социальной сети: «Поскольку…
Удививший Лару Фабиан Акоп Хасабян выступит в полуфинале французского «The Voice»
Армянин французского происхождения Акоп Хасабян выступит в субботу вечером в полуфинале французского «The Voice». Ранее сообщалось, что своим выступлением Хасабян…
В Ереване могут сократить 80% «красных линий»
Депутаты армянского парламента от правящего блока «Мой шаг» Сипан Пашинян и Сисак Габриелян намерены ввести в оборот законопроект, который предполагает…
В Саудовской Аравии отменено наказание плетьми
В Саудовской Аравии постановлением Верховного суда отменено наказание плетьми. Агентство AFP сообщает, что Верховный суд отменил порку, решив соблюдать международные стандарты…
США предупредили китайские компании связи о возможном лишении лицензий
Деятельность трёх компаний, контролируемых китайскими властями, может быть запрещена в США. С таким предупреждением выступила Федеральная комиссия США по коммуникациям.…
Лукашенко на субботнике посадил деревья и рассказал о новой Конституции
Президент Беларуси Александр Лукашенко принял участие в республиканском субботнике, высадив деревья на территории Национального парка «Припятский» – в агрогородке Лясковичи…
Коронавирус в мире: ВОЗ предупреждает, что иммунитет не гарантирован. BBC
Число заразившихся и умерших от Covid-19 по всему миру продолжает расти, однако в большинстве стран Западной Европы динамика распространения эпидемии…
Молодые люди, находящиеся на карантине, сегодня поженились
Бизнесмен Бакур Мелконян написал на своей странице в социальной сети. «Когда я утром ехал в Цахкадзор, мне сказали, что нужны…
Сегодня одна из несущих боевую вахту воинских частей перешла на новый порядок поставок продовольствия
25 апреля в рамках внедрения нового порядка обеспечения продовольствием личного состава Армии обороны состоялось открытие еще одной столовой в одной…