ԱԳՆ հայտարարությունը COVID19 սահմանափակումների վերաբերյալ
Վերստին հիշեցնում ենք, որ Ռուսաստանից Հայաստան վերադառնալու համար մեր քաղաքացիները չեն կարող օգտվել ցամաքային ճանապարհից, որը փակ է մարտի 18-ից:…
ԲԴԽ-ն խիստ նկատողություն է հայտարարել դատավոր Նաիրա Մխիթարյանին
Բարձրագույն դատական խորհուրդը, 2020 թվականի ապրիլի 2-ի նիստում քննության է առել Արդարադատության նախարարի կողմից ներկայացված միջնորդությունը՝ կապված Լոռու մարզի առաջին…
«Դոմոդեդովոյում» մնացած ՀՀ քաղաքացիների մեծ մասն ազգականների տուն է տեղափոխվել
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը «Դոմոդեդովոյում» մնացած ՀՀ քաղաքացիների հետ քննարկել է առաջին անհրաժեշտության ապրանքներ տրամադրելու հարցը։ Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը հայտարարությամբ է հանդես եկել…
Արցախի հանրապետությունում կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) դեպք չի գրանցվել
Երեկվա դրությամբ մեկուսացված երկու քաղաքացիների և այսօր օրվա ընթացքում ևս 1 քաղաքացու փորձանմուշի հետազոտության արդյունքը եղել է բացասական: Ընդհանուր առմամբ,…
5 նշան, որոնք վկայում են, որ դուք արդեն կրել եք COVID-19 վարակ
Արմենիա ԲԿ-ի ֆեյսբուքյան էջից տեղեկացնում են․ «Օքսֆորդի գիտնականները ենթադրում են, որ կորոնավիրուսը կարող էր մարդկանց մեջ փոխանցվել առաջին պաշտոնական գրանցված…
«Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում արձանագրվել է 78-ամյա քաղաքացու մահվան դեպք
ՀՀ ԱՆ մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը հայտնում է․ «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցում արձանագրվել է մահվան դեպք։ 78-ամյա պացիենտն ունեցել է…
Եվրոպական միությունը 51 մլն եվրո կտրամադրի Հայաստանին
Եվրոպական միությունը 51 մլն եվրո կտրամադրի Հայաստանին՝ կորոնավիրուսային համավարակի դեմ պայքարելու համար։ Այն օգտագործվելու է բժշկական սարքավորումների մատակարարման, բժշկական և…
Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնը պատրաստվում է վաղվան. ԲԿ–ի խոսնակ
Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնը պատրաստվում է վաղվան: Այս մասին այսօր՝ ապրիլի 2–ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել «Գրիգոր…
Նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլին մենք չենք պաշտպանի թեկնածուներից որևէ մեկին. Վիտալի Բալասանյանի գրասենյակ
Արցախի Հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանը հինգշաբթի, մարտի 2-ին դիմել է Արցախի քաղաքացիներին. «Հարգելի՛ արցախցիներ Արցախի իշխանություններն ընդառաջ չգնալով մեր կոչերին և…
Կարելի է կոմունալները վճարելու հասցեական չեկեր տալ. Էդմոն Մարուքյան
ՀՀ ԱԺ Լուսավոր Հայաստան խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը ֆեյսբուքյան ուղիղ միացմամբ խոսել է սոցիալական աջակցության ծրագրերի մասին։

Граждане Армении не смогли вылететь в Ереван из Москвы из-за отмены рейса. В ситуации разбирается посольство
С гражданами Армении, которые из-за отмены запланированного на 2 апреля рейса не смогли вылететь из московского аэропорта «Домодедово» в Ереван,…
На спецсчет содействия в борьбе с коронавирусом в Армении уже поступило более $1,69 млн.
По положению на 18:00 2-го апреля на специальный счет для содействия борьбе с коронавирусом в Армении поступило 329 платежа на…
Коронавирус: как заражаются медики и почему они болеют в особо тяжелой форме. BBC
В борьбе с Covid-19 медперсонал во всем мире платит очень высокую цену. Тысячи медработников заразились вирусом, число умерших врачей неуклонно…
В инфекционной клинической больнице «Норк» зафиксирована смерть 78-летней граждки
Пресс-секретарь министерства здравоохранения РА Алина Никогосян сообщает, что в инфекционной клинической больнице «Норк» зафиксирована смерть 78-летней гражданки. У 78-летней пациентки…
Евросоюз предоставит Армении 51 млн. евро
Евросоюз предоставит Армении 51 млн. евро на борьбу с коронавирусом. Они будут использованы для поставки медицинского оборудования, учебных курсов для…
Как власти Швеции борются с эпидемией коронавируса без запретов. forbes.ru
Швеция идет по своему пути борьбы с коронавирусом — власти страны уверены, что не нужно вводить никаких жестких ограничений, борьба…
Заявление МИД Республики Арцах в связи с 4-й годовщиной развязанной Азербайджаном апрельской агрессии
Четыре года назад, 2 апреля 2016 года, грубо нарушив соглашение о прекращении огня, азербайджанские вооруженные силы напали на Республику Арцах.…
Скончавшаяся накануне оперная певица Анна Сардарян отказалась от тестирования и госпитализации – Минздрав
Патологоанатомическое исследование покажет была пневмония у солистки хора Национального академического театра оперы и балета имени Александра Спендиаряна Анны Сардарян или нет, заявила…
Коронавирус: как заражаются медики и почему они болеют в особо тяжелой форме
Более 100 тысяч человек в Армении обратились за господдержкой — Батоян
Порядка 105 тысяч граждан Армении обратились за получением поддержки от государства, заявила министр труда и социальных вопросов Заруи Батоян на…