ԲԱՏԷ-ի և բելառուսական մյուս թիմերի երկրպագուները բոյկոտում են խաղերն ու պահանջում դադարեցնել առաջնությունը
ԲԱՏԷ-ի, Մինսկի «Դինամոյի», «Նեմանայի», Բրեստի «Դինամոյի» և Սոլիգորսկի «Շախտյորի» երկրպագուները համատեղ հայտարարությամբ են հանդես եկել: Նրանք դադարել են հաճախել խաղերին…
Արցախի ոստիկանությունը հայտարարություն է տարածել Մուշ գյուղում տեղի ունեցած վիճաբանության վերաբերյալ
Ի պատասխան մամուլում և սոցիալական ցանցերում տարածված «Քաշաթաղի շրջանի Մուշ գյուղում տեղի ունեցած վիճաբանության» վերաբերյալ տեսանյութի, տեղեկացնում ենք, որ նշված…
Արցախի Հանրապետության համապետական ընտրությունների քվեարկության միջանկյալ գնահատական
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորման Ստեփանակերտի գրասենյակը» 2020 թ. մարտի 31-ին Արցախի Հանրապետության նախագահի և Ազգային ժողովի ընտրությունների ընթացքում Հայաստանի վարչապետի աշխատակազմի…
ՌՖՄ-ն մինչև մայիսի 31-ը կասեցրել է ֆուտբոլային բոլոր հանդիպումների անցկացումը
Ռուսաստանի ֆուտբոլի միությունը այսօր արտահերթ նիստ է գումարել: Նիստի արդյունքում որոշում է ընդունվել մինչև մայիսի 31-ը կասեցնել ֆուտբոլային բոլոր հանդիպումների…
Մարտին Թուրքիայի արտահանման ծավալները 17 տոկոսով նվազել են
Թուրքիայի առևտրի նախարար Ռուհսար Փեքջանն անդրադարձել է երկրի տնտեսության վրա կորոնավիրուսի համավարակի ազդեցությանը։ Մասնավորապես արտահանման ոլորտում տարեսկզբին իրավիճակը բավական կայուն…
Արցախ մեկնած ՀՀ քաղաքացիները կարող են Հայաստան վերադառնալ մինչև ապրիլի 2-ը՝ ժամը 23:59-ը
Ընտրությունների հետ կապված Արցախի Հանրապետություն մեկնած ՀՀ քաղաքացիները կարող են Հայաստանի Հանրապետություն վերադառնալ մինչև ապրիլի 2-ը՝ ժամը 23:59-ը: Այս մասին…
«Նոր կորոնավիրուսով վարակվածության դեպք է հաստատվել Վայոց ձորի մարզում». մարզպետ
Վայոց Ձորի մարզպետ Արարատ Գրիգորյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Նոր կորոնավիրուսով վարակվածության դեպք է հաստատվել Վայոց ձորի մարզում: Տեղեկացնում…
ՀՀ ԱԳՆ հայտարարությունն Արցախում կայացած նախագահական և խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման վերաբերյալ
Մենք շնորհավորում ենք Արցախի իշխանություններին և ժողովրդին մարտի 31-ին ժողովրդավարական բարձր չափանիշներին համապատասխան ազատ և արդար ընտրությունների անցկացման առթիվ: Արցախի…
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը թեժ գիծ է գործարկել
Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնում է, որ նոր տիպի կորոնավիրուսի տարածման հետևանքով ստեղծված իրավիճակից ելնելով՝ ս/թ․ ապրիլի 1-ից դեսպանությունում գործում են…

Победить коронавирус без диктатуры и карантина: чему может научить опыт Южной Кореи?hromadske
Еще месяц назад казалось, что Южная Корея проигрывает борьбу со стремительным распространением коронавируса — за один день там выявляли по…
«В Вайоцдзорской области РА был подтвержден случай заражения новым коронавирусом», — губернатор
Губернатор Вайоцдзорской области Арарат Григорян написал на своей странице в Facebook: «В Вайоцдзорской области был подтвержден случай заражения новым коронавирусом.…
Израиль производит аппараты ИВЛ на ракетном конвейере. dw.com
Готовясь к быстрому распространению коронавируса, Израиль перестроил технологическую линию по производству ракет для изготовления аппаратов искусственной вентиляции легких. 30 аппаратов…
Ультраортодоксы против коронавируса. BBC
В Израиле вирус быстрее всего распространяется в ортодоксальных общинах. Там нет телевидения, интернета и доверия властям. По информации минздрава Израиля,…
В связи с ситуацией, связанной с распространением нового вида коронавируса, в Посольстве Армении будут действовать горячие линии
В связи с ситуацией, связанной с распространением нового вида коронавируса, с 1 апреля в Посольстве Армении будут действовать следующие номера…
Путин заявил, что ситуация с коронавирусом в РФ осложняется. INTERFAX.RU
Ситуация с распространением коронавируса в России осложняется, констатировал президент РФ Владимир Путин. «У нас в стране ситуация усложняется, и в…
В инфекционной клинике «Норк» зафиксирован случай смерти
В инфекционной клинике «Норк» зафиксирован случай смерти. У 89-летнего пациента диагностировано коронавирусное заболевание, подтверждена двусторонняя инфильтративная пневмония. Кроме того, гражданин страдал…
Обсуждены процесс реализации мероприятий по нейтрализации последствий коронавируса
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве продолжилось обсуждение решений социально-экономических проблем, возникших вследствие коронавируса. Как сообщили в Департаменте информации и…
Заявление МИД Республики Арцах относительно состоявшихся в стране общегосударственных выборов
31 марта 2020 года, в соответствии с принятой на общенациональном референдуме в 2017 году Конституцией, в Республике Арцах одновременно состоялись…