Թուրքիայի հայկական «Մարմարա» թերթի տպագրությունը ժամանակավորապես կդադարեցվի
Բհին Կ Թուրքիայում լույս տեսնող հայկական «Մարմարա» թերթը կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով ժամանակավորապես դադարեցնում է տպագիր տարբերակի լույս ընծայումը։ Թերթի կայքում…
«Մենք բեռ չենք, մենք քո քաղաքացիներն ենք». ադրբեջանցի ուսանողների բողոքի ակցիան
Թուրքագետ Կարեն Հովհաննիսյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. Այս պահին բողոքի ակցիա է իրականացվում Ստամբուլի միջազգային օդանավակայանում՝ ադրբեջանցիների կողմից: Նրանք…
Երևանում Range Rover-ով վթարի է ենթարկվել Հրազդանի նախկին քաղաքապետ Արամ Դանիելյանը. կա վիրավոր
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, երեկ՝ մարտի 18-ին, ճանապարհային ոստիկանությունում տեղեկություններ են ստացվել, որ փետրվարի 28-ին ժամը 11:40-ի սահմաններում…
Սպանողը զինծառայո՞ղ է. Տավուշի մարզում տեղի ունեցած սպանության հետքերով
Վիճաբանությունից հետո սպանություն կատարելու կասկածանքով պայմանագրային զինծառայող է ձերբակալվել։ Տավուշի մարզի Արծվաբերդ գյուղի մոտակայքում տեղի ունեցած սպանության գործով պայմանագրային զինծառայող…
Սահմանային հսկիչ կետերի բժիշկ-համաճարակաբանները հավելավճարներ կստանան
Սահմանային հսկիչ կետերի բժիշկ-համաճարակաբանները սահմանված աշխատավարձի ոչ պակաս, քան 50 տոկոսի չափով վարձատրության հավելումներ կստանան: Այս մասին հրապարակմամբ «Ֆեյսբուք»-ի իր…
Ինչի համար են ծախսվելու կորոնավիրուսի հաղթահարման համար բացված գանձապետական հաշվի գումարները
ՀՀ պարետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, թե ինչի համար են ծախսվելու կորոնավիրուսի հաղթահարման համար բացված գանձապետական հաշվի…
Սուքիասյանների ընտանիքը կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար նվիրաբերել է 50 միլիոն դրամ
Նոր կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար բացված հատուկ հաշվեհամարին Սուքիասյանների ընտանիքը նվիրաբերել է 50 միլիոն դրամ գումար: Հիշեցնենք, որ ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը…
Հրդեհ բռնկվել ՀՀ կառավարության 1-ին մասնաշենքում
Մարտի 19-ին, ժամը 22:21-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ ՀՀ կառավարության 1-ին մասնաշենքի 4-րդ հարկի սենյակներից մեկում…
Յուվենտուսի հարձակվողը ձերբակալվել է Թուրինի օդանավակայանում
Թուրինի «Յուվենտուսի» հարձակվող Գոնսալո Իգուայինին թույլ չեն տվել լքել Իտալիան, տեղեկացնում է La Gazzetta dello Sport-ը: Հարձակվողը փորձել է խախտել…
ՄԻԵԴ-ը վճիռ է կայացրել Մեհրաբյանն ընդդեմ Հայաստանի գործով
Այսօր Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանը (ՄԻԵԴ) Կոմիտեի կազմով հրապարկեց Մեհրաբյանն ընդդեմ Հայաստանի գործով իր վճիռը` արձանագրելով Կոնվենցիայի 2-րդ հոդվածի խախտում:…

Врачи-эпидемиологи пограничного контроля получат дополнительную плату
Врачи-эпидемиологи пограничного контроля получат повышение не менее чем на 50% от установленной заработной платы. Этой информацией на своей странице в…
Князь Монако, Мишель Барнье, Том Хэнкс… Кто еще из знаменитостей заразился коронавирусом?
Князь Монако Альбер II стал еще одной знаменитостью, заразившейся коронавирусом. Об этом в четверг сообщили представители двора династии Гримальди. По…
Нападающий «Ювентуса» арестован в аэропорту Турина
Нападающему «Ювентуса» Гонсало Игуаину не разрешили покинуть Италию, сообщает La Gazzetta dello Sport. Нападающий пытался нарушить карантин и уехать в Аргентину со…
Армения пересмотрит процедуры содержания в УИУ тяжелобольных заключенных
Армения пересмотрит процедуры содержания в УИУ тяжелобольных заключенных, сказал в четверг в ходе заседания правительства министр юстиции Рустам Бадасян. Правительство…
Власти Москвы опровергли сообщения о возможном ограничении передвижений по городу
Мэрия Москвы не рассматривает вопрос введения в городе карантина из-за ситуации с новой коронавирусной инфекцией и ограничений на передвижения по…
Бывший командующий Сухопутными войсками Турции умер от коронавируса
Сегодня, 19 марта, в возрасте 79 лет от коронавируса умер бывший командующий Сухопутными войсками Турции Айтач Ялман. Об этом сообщил портал HaberGlobal.…
Согласно решению коменданта, экспорт некоторых товаров из РА временно ограничен.
Решением вице-премьера Республики Армения, коменданта на период чрезвычайного положения Тиграна Авиняна экспорт некоторых товаров, в том числе в страны-члены ЕАЭС, временно…
Решением премьер-министра утвержден индивидуальный состав Совета антикоррупционной политики
Решением премьер-министра Никола Пашиняна утвержден индивидуальный состав Совета антикоррупционной политики. Председателем совета является премьер-министр Никол Пашинян, координатором сферы — вице-премьер…
Одиноким пенсионерам в случае необходимости будет оказана помощь
Министерство труда и социальных вопросов РА составляет электронные списки одиноких пенсионеров; лиц имеющих проблемы с передвижением, инвалидов по зрению только…
Президент подписал указы о назначении врио директора СНБ и начальника полиции
Президент Армении Армен Саркисян подписал указ о назначении заместителя директора СНБ временным исполняющим обязанности директора Службы национальной безопасности. Другим указом…