Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մարտի 17-ի ժամը 23:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են: Արագածոտնի մարզի Ամբերդ…
Կապահովի տրանսպորտային միջոցների ախտահանումը և վարորդների ամենօրյա զննությունը՝ վարակի ախտանշանները բացառելու նպատակով
ՀՀ պարետ Տիգրան Ավինյանի ցուցումով հանձնարարվել է բացառել ընդհանուր օգտագործման ավտոմոբիլային տրանսպորտով կանոնավոր ուղևորափոխադրումներ իրականացնող տրանսպորտային միջոցների գերբեռնվածությունը։ Անհրաժեշտության դեպքում պետք է…
Յուվենթուսի երկրորդ ֆուտբոլիստի մոտ կորոնավիրուս է հաստատվել
Թուրինի «Յուվենթուսի» մամուլի ծառայությունը տեղեկացրել է ակումբում կորոնավիրուսով հիվանդ երկրորդ դեպքի մասին։ Թիմի կիսապաշտպան Բլեզ Մաթյուիդիի մոտ կորոնավիրուսի թեստի պատասխանը…
Ուկրաինայի առաջնությունը նույնպես դադարեցվեց
Ուկրաինայի ֆուտբոլի ֆեդերացիան որոշում է ընդունել դադարեցնել երկրի բարձրագույն խմբի առաջնությունը՝ կորոնավիրուսի տարածման պատճառով: Դադարեցվել են նաև երկրի գավաթի խաղարկությունը,…
ՀՅԴ նախընտրական շտաբը որոշում է կայացրել
Հարգելի՛ հայրենակիցներ, հաշվի առնելով ԱՀ տարածքում կորոնավիրուսի տարածման հնարավոր վտանգը, մտահոգված լինելով մեր քաղաքացիների առողջությամբ՝ Հայ Յեղափոխական Դաշնակցության նախընտրական շտաբը…
Ձեռնարկել անհապաղ գործողություններ՝ ապահովելու փակ տարածություններում գործող խոշոր առևտրային օբյեկտներում հետևյալ միջոցառումները. Տ. Ավինյան
Պարետ Տիգրան Ավինյանը հայտնում է. Սիրելի’ հայրենակիցներ, Այսօր ցուցում եմ տվել պատկան գերատեսչություններին, որ մինչև ապրիլի 14-ը ժամը 17:00 ձեռնարկեն…
Կորոնավիրուսի հաստատված դեպքերի ընդհանուր թիվը դարձավ 78
Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսի 6 նոր դեպք, սոցցանցի իր էջում հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը: «Ունենք ևս 6…
Աննա Հակոբյանն իր երախտագիտությունն է հայտնել բժիշկներին կատարած ահռելի աշխատանքի համար
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը շնորհակալական նամակ ու քաղցրավենիք է ուղարկել «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցի բուժանձնակազմին՝ երախտագիտություն հայտնելով նրանց աշխատանքի համար: «Արմենպրես»-ի հետ…
89-ամյա տղամարդը որոնվում է որպես անհետ կորած
Ծանուցում. Ենթադրյալ հանցանքի մեջ կասկածվողը կամ մեղադրվողը համարվում է անմեղ, քանի դեռ նրա մեղավորությունն ապացուցված չէ ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքով…
Հայկական Կարմիր խաչի գործողությունները կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով հայտարարված արտակարգ դրության ընթացքում
Հայկական Կարմիր խաչի ընկերությունը (ՀԿԽԸ)՝ հանդիսանալով աջակցող կառույց կառավարությանը մարդասիրական ոլորտում և երկրում ամենախոշոր կամավորական կազմակերպություն, ինչպես նաև ներկայացվածություն ունենալով…

Ливанская девушка-боксер добилась права драться в хиджабе и стала звездой Nike-а
В январе Зеина Нассар отметила 21-летие. Она – немецкая девушка-боксер, которая родилась в семье граждан Ливана. Зеина увлекалась спортом с…
На территории РА автодороги в основном проходимы
Министерство по ЧС РА сообщает, что 17-го марта по положению на 23:00 часов в Армении автодороги в основном проходимы. Aвтодороги,…
В Арцахе у 13 граждан был взят анализ с подозрением на коронавирус, из них 12 показали отрицательный результат, один результат будет известен завтра
Как сказано в сообщении Министерства здравоохранения Арцаха, у 13 граждан с подозрением на Новый коронавирус был взят образец и отправлен…
Общее число подтвержденных случаев коронавируса составило 78
Министр здравоохранения Армении Арсен Торосян на своей странице в социальной сети сообщил о том, что в Армении зафиксировано шесть новых…
Анна Акопян выразила благодарность врачам за проделанную огромную раобту
Супруга премьер-министра Армении Анна Акопян направила благодарственное письмо и сладости медперсоналу инфекционной клиники Норка, выразив благодарность за их работу. В…
Арсен Торосян обнародовал заявление
Министр здравоохранения РА Арсен Торосян сообщает: «Поскольку в последние дни от разных лиц и организаций мы получаем много предложений о…
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции предупредила хозяйствующих субъектов, занимающихся реализацией продуктов питания и предметов первой необходимости
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Республики Армения, учитывая растущую обеспокоенность ростом цен на продукты питания и предметы первой необходимости,…
Не следует доверять новостям о новом препарате, лечащем коронавирус
В последнее время в Интернете циркулирует информация о некоторых противовирусных препаратах, которая представляется как средство лечения от коронавируса, в то…
В Совете Европы обеспокоены исламофобией в Германии
Европейская комиссия против расизма и нетерпимости (ЕКРН), учрежденная Советом Европы, во вторник, 17 марта, представила новый доклад по Германии. Его авторы…
Экс-глава МИД Турции »Турция управляется тесным кругом лиц»
Али Бабаджан, один из бывших авторитетов правящей в Турции Партии справедливости и развития (ПСР), создавший на прошлой неделе конкурирующую правоцентристскую…