Ինչպես պետք է ինքնամեկուսանալ
Նոր տիպի կորոնավիրուսի (COVID-19) վարակի լայն տարածում ունեցող երկրներից վերադարձող ՀՀ քաղաքացիները, կախված ժամանման երկրից/երկրներից պետք է ենթարկվեն 14-օրյա ինքնամեկուսացման,…
«Ժառանգությունը» կոչ է անում ՀՀ իշխանությանը հանրապետությունում հայտարարել արտակարգ դրություն
Համավարակի արտակարգ իրավիճակում միայն պետության արտակարգ քայլերը կբերեն հաջողության. Ժառանգություն» կուսակցության հայտարարությունը «Ժառանգություն» կուսակցությունը, ելնելով թագավարակի (COVID-19) համաճարակի տարածման առկա…
Ողբերգական դեպք Երևանում. կրկնակի վրաերթի ենթարկված 62-ամյա կինը ժամեր անց հիվանդանոցում մահացել է
Այսօր՝ մարտի 14-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 16:30-ի սահմաններում, Երևանի բնակիչ, 26-ամյա Արայիկ Փ.-ն, իր վարած…
Պարզաբանում. Տաթևիկ Ռևազյանի Դանիա մեկնելը որևէ կապ չունի Հայաստանում կորոնավիրուսի տարածման հետ
Լրատվականներից մեկը քիչ առաջ տեղեկություն հրապարակեց, թե իբր Քաղաքացիական ավիացիայի վարչության պետ Տաթևիկ Ռևազյանը Հայաստանում կորոնավիրուսի տարածման պատճառով լքել է…
Հերթափոխից հետո ախտահանվում են քաղաքապետարանի ենթակայության հանրային տրանսպորտի միջոցները. Հակոբ Կարապետյան
Երևանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը ֆեյսբուքի իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել, որոնցում երեւում է, թե ինչպես են ախտահանվում փոխադրամիջոցները: Լուսանկարներին կից…
«Երևանը զլացել է չեզոքացնել Արցախում քրեաօլիգարխիայի վերարտադրությունը». Ա. Քանանյան
Արցախում սպասվող ընտրությունների վերաբերյալ ԳԱԼԱ-ն զրուցել է քաղաքագետ Ալեքսանդր Քանանյանի հետ: —Պարոն Քանանյան, ինչպե՞ս եք գնահատում Արցախում ընթացող քաղաքական գործընթացները,…
Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակված առաջին պացիենտը, ըստ նախնական տվյալների, առողջացել է
Թբիլիսիի ինֆեկցիոն հիվանդանոցի տնօրեն Մարինա Էզուգբայայի խոսքով՝ Վրաստանում կորոնավիրուսով վարակված առաջին պացիենտը, ըստ նախնական տվյալների, առողջացել է։ Բժիշկը նշել է, որ…
Հայաստանում կա 20 հաստատված դեպք. Արսեն Թորոսյանը նոր տվյալներ է ներկայացրել
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնում է. ԹԱՐՄԱՑՈՒՄ 21:45, 14.03.2020թ. Եվս 14 տեստի պատասխաններից 12-ը բացասական են, իսկ 2-ը դրական:…
Կորոնավիրուսի վարակը կատակ չէ․ Արարատ Միրզոյան
Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․ «Սիրելի հայրենակիցներ, Հանուն ձեր և ձեր սիրելիների առողջության, պարզապես դադարեցրեք…
Սամպդորիայում խուճապ է. Ֆաբիո Դեպաոլին ևս վարակվել է կորոնավիրուսով
«Սամպդորիայի» հարձակվող Ֆաբիո Դեպաոլին հայտնել է, որ նա ևս վարակվել է կորոնավիրուսով. «Ողջույն, ընկերներ: Ցավոք, կորոնավիրուսի իմ թեստի պատասխանը ևս…

«Коронавирусная инфекция не шутка», — спикер парламента РА Арарат Мирзоян
Спикер парламента Армении Арарат Мирзоян пишет на своей странице в Facebook: «Дорогие соотечественники. Ради здоровья вас и ваших близких просто…
Арсен Торосян: Количество заразившихся коронавирусом в Армении достигло 20 человек
Министр здравоохранения РА Арсен Торосян сообщает: ОБНОВЛЕНИЕ 21:45, 14.03.2020 Из ответов следующих 14 тестов: 12 – результаты отрицательные и 2 —…
«Осквернен мемориал Геноцида армян во французском городе Лион», — Эдмон Марукян
Глава фракции НС «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян написал на своей странице в Facebook: «В ночь с 13 на 14 марта…
Число случаев заражения коронавирусом в России выросло до 59
Число случаев заражения коронавирусом в России выросло до 56 за последние сутки — оперативный штаб. Все 14 новых заболевших посещали…
Сегодня в Эчмиадзине в церкви Св. Гаяне состоялось несколько свадеб
Несмотря на распространение коронавируса, в церквях Эчмиадзина по-прежнему проводятся массовые церемонии, жители в основном не откладывают запланированные свадьбы В частности, согласно…
18 подтвержденных случаев коронавируса: Арсен Торосян сообщает новые подробности
Министр здравоохранения РА Арсен Торосян сообщает: На данный момент у нас есть 18 подтвержденных случаев, 11 из которых в городе…
Дневник бывшего жителя Уханя
Примечание редактора Цзэи Ян вырос в Ухани, городе, который стал печально известен из-за эпидемии коронавируса. Сейчас Цзэи находится за тысячи…
«Будут закрыты театры, концертные залы, музеи и библиотеки», — министр образования, науки, культуры и спорта
Министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян на своей странице в Facebook написал: «Принимая во внимание необходимость принятия мер…
«Заражение»: как фильм 2011 года предсказал эпидемию коронавируса
Вышедший на экраны в 2011 году фильм «Заражение» так и не стал блокбастером. Несмотря на звездный актерский состав (в фильме…
Как Китай преподал демократиям урок борьбы с коронавирусом
Когда в январе Китай объявил о беспрецедентных мерах по борьбе с распространением коронавируса, многие обозреватели не преминули отметить, как сложно…