Վարչապետի խոսնակը պարզաբանել է մարզահամերգային համալիրը մեկուսացման վայրի վերածելու նպատակը
ՀՀ վարչապետի մամուլի խոսնակ Մանե Գևորգյանը պարզաբանել է, թե ինչ նպատակով է Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրը վերածվել կորոնավիրուսով վարակված…
«Մենք այս պահին գտնվում ենք 7-օրյա տեմպի տակ». Արսեն Թորոսյանը կարեւոր տեղեկություններ է հաղորդել
ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «Միայն «մենք» չենք կարող կոտրել այս տեմպը, դա կարող ենք…
Ցանկանում ենք շեշտել, որ համալիրը այս նպատակով օգտագործելու անհրաժեշտություն կարող է և չառաջանալ. պարետատուն
Պարետատունը դիտարկում է կորոնավիրուսով պայմանավորված զարգացումների տարբեր սցենարներ և սցենարներից յուրաքանչյուրի համար պատրաստում համապատասխան արձագանքի մեխանիզմներ։ Առանձնացվել են տարբեր վայրեր,…
«Սա դեռևս նախապատրաստական միջոցառում է. 10 օր մնացեք տանը». Գ. Աբաջյան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի կինը՝ Գոհար Աբաջյանը սոցցանցի իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել մարզահամերգային համալիրից՝ կից գրառմամբ. «Սա դեռևս…
ԱԺ-ն ընդունեց «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում եւ հարակից օրենքներում լրացումներ կատարելու օրենքների նախագծերի փաթեթը
Հայաստանի խորհրդարանն ընդունեց «Արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի մասին» օրենքում եւ հարակից օրենքներում լրացումներ կատարելու օրենքների նախագծերի փաթեթը: Կողմ քվեարկեց 71…
ԱԺ արտահերթ նիստը. ՈՒՂԻՂ
Ազգային ժողովն այսօր 3-րդ անգամ արտահերթ նիստ է անցկացնում: Հիշեցնենք, որ համաճարակով պայմանավորված արտակարգ դրության ժամանակ քաղաքացիների հեռախոսազանգերի և տեղաշարժի…
Կորոնավիրուսով վարակված ևս 1 քաղաքացի վերակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխվել է բուժական բաժանմունք
Հայաստանում կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված դեպքով ևս մեկ քաղաքացի «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցի վերակենդանացման բաժանմունքից տեղափոխվել է բուժական բաժանմունք: Այս մասին…

Коронавирус: более 800 тысяч заражённых, более 40 тысяч жертв. svoboda.org
Число выявленных инфицированных коронавирусом в мире к вечеру 31 марта превысило 800 тысяч. За минувшие сутки оно увеличилось более чем…
Еще один гражданин с коронавирусом переведен из реанимации в медотделение
Еще один гражданин, у которого была подтверждена коронавирусная инфекция, переведен из реанимационного в медицинское отделения инфекционной клиники «Норк». Об этом…
Грузия вводит комендантский час
В Грузии вводится комендантский час. Запрещается передвижение пешком и на транспорте с 21:00 до 06:00 утра. Об этом заявил сегодня…
На выборах в Арцахе явка составила 72,7%
В президентских и парламентских выборах Республики Арцах приняли участие 72,7% избирателей. Об этом на пресс-конференции сообщила председатель ЦИК Республики Арцах…
Жителям Сочи запретили передвигаться по улицам на личном транспорте. aif.ru
Власти Сочи ввели запрет на передвижение местных жителей по улицам на личном транспорте в связи с угрозой распространения коронавируса. Как…
В Арцахе завершилось голосование
Голосования по президентским и парламентским выборам в Арцахе завершились в 20:00 часов вечера. Выборы прошли по всей территории Нагорно-Карабахской Республике…
Из-за коронавируса в магазинах сметали с полок туалетную бумагу. Почему люди скупают товары? BBC
Во время пандемии коронавируса люди стали панически скупать яйца, гречку, туалетную бумагу и другие товары, оставляя полки магазинов пустыми. Через…
Коронавирус в мире: количество заразившихся приближается к миллиону. BBC
В Испании за последние сутки скончалось почти 850 человек, зараженных коронавирусом. В США авиакомпания American Airlines требует 12 млрд долларов…
Ужесточенный режим ЧП в Армении будет продлен минимум на 10 дней — Пашинян
Ужесточенный режим ЧП в Армении будет продлен минимум на 10 дней, сказал премьер-министр Армении Никол Пашинян во вторник в прямом…