Բրայանտի ուղղաթիռի վթարի վայրում երեք մարմին է հայտնաբերվել ինից
Կոբի Բրայանտի ուղղաթիռի կործանման վայրում ոստիկանությունը շարունակում է որոնողական աշխատանքները գտնելու համար բոլոր մահացածներին, ովքեր վթարի էին ենթարկվել հունվարի 26-ին։…
Ազգային ժողովի պատգամավորները սոցիալական ցանցում հրապարակել են իրենց ծառայության լուսանկարները
ՀՀ Ազգային ժողովի «Իմ քայլը», «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները Հայոց բանակի տոնի առթիվ իրենց շնորհավորական խոսքերի հետ…
«Էսօր մտածում էի՝ մի օր մնաց, որ երեխուս սպանեն․ միշտ հիշում ես, որ էդ գիշերը գալու ա ու լինելու ա սպանությունը»
«Հայոց բանակի օրվա գիշերն իմ որդու արյունն ա թափվել․․․» Այսօր՝ Հայոց բանակի կազմավորման օրը լրանում է կուրսանտ Հայկազ Բարսեղյանի սպանության…
Հայտնի են «Դեպի Եվրատեսիլ 2020» նախագծի մասնակիցները
«Դեպի Եվրատեսիլ 2020» նախագծի ժյուրին ընտրել է այն 12 մասնակիցներին, ովքեր հնարավորություն կստանան նախագծի շրջանակներում պայքարել 2020 թվականին Եվրատեսիլում Հայաստանը…
Հայկական բանակի տոնը մթագնեց վարչապետին կից ոստիկանության կողմից «ուժի ցուցադրմամբ». Ավետիք Իշխանյան
Իրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանի կարծիքով՝ վարչապետ Փաշինյանը պետք է պատժի ոստիակններին՝ «ինքնագործունեությամբ» զբաղվելու համար, եթե, իհարկե, նրանք իր ցուցումով չեն իրականացրել…
Վուհանից կտարհանվեն Վրաստանի քաղաքացիները
Չինաստանի Վուհան քաղաքից, որը համարվում է չինական նոր, վտանգավոր կորոնավիրուսի էպիկենտրոն, ծրագրվում է տարհանել Վրաստանի քաղաքացիներին։ Այս մասին լրագրողներին տեղեկացրել…
Քաղավիացիայի կոմիտեն կորոնավիրուսի հետ կապված հայտարարություն է արել
ՀՀ Քաղավիացիայի կոմիտեն հանդես է եկել հայտարարությամբ, որը ներկայացնում, ենք ստորև․ Հարգելի քաղաքացիներ, Չինաստանում ի հայտ եկած «2019թ․ նոր կորոնավիրուսային»…
Երբեք չի հաջողվի կոտրել նրանց կամքը․Պարում են վիրավոր զինվորները
ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ Ու ոչինչ չի խանգարում էս հզոր Տղերքին ուրախանալ, ապրել ու պայքարել։…
Բրայանտի ու նրա կնոջ միջև պայմանավորվածություն է եղել երբեք միասին չերթևեկել նույն ուղղաթիռով
«Լոս Անջելես Լեյքերսի» լեգենդար նախկին բասկետբոլիստ Կոբի Բրայանտը, ով հունվարի 26-ի առավոտյան մահացել էր իր սեփական ուղղաթիռի վթարից, կնոջ՝ Վանեսա…
ՃՏՊ Սարատովի մարզի Կրասնոարմեյսկու շրջանում. զոհը և տուժածները ՀՀ քաղաքացիներ են
Հունվարի 28-ին, ժամը 19:00-ին ՌԴ-ում ՀՀ ԱԻՆ ներկայացուցիչը տեղեկություն է հաղորդել, որ Սարատովի մարզի Կրասնոարմեյսկու շրջանում ս. թ. հունվարի 27-ին,…

Известны кандидаты на конкурс «Евровидение 2020» от Армении
Жюри проекта «Вперед к Евровидению 2020» выбрало 12 участников, которые получат возможность принять участие в конкурсе «Евровидение 2020» и представить…
Очень мило! Как младшая дочь Ким Кардашьян поет религиозные песни
Американская звезда реалити-шоу и модель Ким Кардашян опубликовала в Instagram видео своей двухлетней дочери Чикаго, которое очаровало ее многочисленных фанатов. Поклонники были…
Киликия — Гора Муса-Лер
В июле 1915 года, во время Геноцида Армян, часть жителей окрестных деревень была принудительно сконцентрирована в городе Антакья. Но большинство…
Георгий Кутоян совершил самоубийство по очень личным мотивам: председатель СК
Бывший директор Службы национальной безопасности Георгий Кутоян совершил самоубийство по очень личным мотивам. Как сообщает Арменпресс, об этом заявил председатель Следственного…
Давид Тоноян вручил ключи от квартир 32 офицерам
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии новоселья офицеров в Шаумянском районе Арцаха. Давид Тоноян вручил ключи от квартир 32 офицерам.
Премьер-министр Никол Пашинян в Шаумянском районе Арцаха присутствовал на церемонии новоселья офицеров
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня по случаю 28-летия формирования Армянской армии посетил Шаумянский район Республики Арцах. Премьер-министр вместе с президентом Республики…
В новой Конституции предложено ввести должность «верховного правителя»
Рабочая группа по подготовке поправок в Конституцию России предложила ввести в основной закон страны больше ста новых пунктов, сообщает «Коммерсант». Среди них…
В Турции произошло еще одно землетрясение
Землетрясение магнитудой 5,1 произошло во вторник недалеко от крупного города Измир на западе Турции. Об этом сообщает турецкий сейсмологический центр…
Нарек Малян выпущен на свободу
Руководителя общественно-политического движения «ВЕТО» Нарека Маляна выпустили на свободу из Главного управления по борьбе с организованной преступностью полиции. «Оружия не…
В Турции госпитализировали 12 человек с подозрением на коронавирус
Десять китайских туристов, совершавших поездку по турецкой Каппадокии, и двое граждан Турции госпитализированы с подозрением на коронавирус, сообщил на пресс-конференции губернатор провинции Аксарай…