Աղբյուր․ Վալվերդեի փոխարինողի անունը հայտնի է
«Բարսելոնան» մի քանի մարզիչների է դիտարկում Էռնեստո Վալվերդեին փոխարինելու համար։ Իսպանացի մասնագետը շատ շուտով հեռացվելու է գլխավոր մարզչի պաշտոնից։ AS-ի…
Ավտովթար՝ Լոռու մարզում. 29-ամյա վարորդը Нива-ով 30 մետր գլորվելով՝ մի ոլորանից հայտնվել է մյուս ոլորանում
Ավտովթար է տեղի ունեցել Լոռու մարզում։ Ժամը 23։00-ի սահմաններում Լոռու մարզի Ծաղկաշատ գյուղի բնակիչ՝ 29-ամյա Անդրանիկ Վարոսյանը իր վարած ВАЗ…
Ինքնաձիգ, ատրճանակներ, հրացաններ․ Ոստիկանության բաժիններում կամավոր զենք-զինամթերք է հանձնվել
Վաղարշապատի բաժնի համայնքային ոստիկանների բացատրական աշխատանքի արդյունքում հունվարի 10-ին բաժնում արձանագրվել է ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման երկու դեպք։ Ամբերդ…
Լիվերպուլը թոփ տրանսֆեր է նախապատրաստում
«Լեյպցիգի» հարձակվող Թիմո Վերները «Լիվերպուլի» տրանսֆերային հետաքրքրությունների առանցքում է: Sky Sports-ը հայտնում է, որ ֆուտբոլիստին ձեռք բերելու միտքը Յուրգեն Կլոպինն…
Յուրաքանչյուր մամուլի հրապարակման մասին պիտի կարծի՞ք հայտնեմ. Պապիկյանը՝ Վանեցյանին առնչվող աղմկահարույց հոդվածի մասին
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթում տեղ գտած հոդվածի մասով քննարկում չի եղել ՔՊ վարչության նիստին։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 13-ին, ՔՊ շենքի…
Զինված ուժերում մահացության դեպքերի տվյալների շուրջ հանրային քննարկումների վերաբերյալ ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակի հայտարարությունը
2020 թ. հունվարի 10-ին ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել հետեւյալի մասին. «2019 թվականին ՀՀ և ԱՀ զինված ուժերում զինծառայողների մահվան…
«Ես կցանկանայի, որ հայկական քաղաքական վերնախավը չնմանվեր ադրբեջանական քաղաքական վերնախավին»
Երեկ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը հոդված էր հրապարակել՝ պնդելով, թե իրենց ձեռքի տակ կան փաստեր, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի ընտանիքի անդամների,…
Դեկտեմբերի 30-ից հունվարի 12-ը հայտնաբերվել է ոչ սթափ 415 վարորդ
Դեկտեմբերի 30-ից հունվարի 12-ը ճանապարհային ոստիկանության 1-ին սպայական գումարտակի ծառայողներն ուժեղացված ծառայություն են իրականացրել մայրաքաղաքում՝ պահպանվող հատուկ տարածք տեղափոխելով 183…
Ադրբեջանցի սոպրանո Յուսիֆ Էյվազովը հրաժարվել է երգել հայ երգչուհի Ռուզան Մանթաշյանի հետ
Աշխարհահռչակ օպերային երգչուհի Հասմիկ Պապյանը սոցցանցի իր էջում գրել է. «Ու՞ր ենք հասել… Ազգությամբ ադրբեջանցի, կարգավիճակով՝ սոպրանո, Աննա Նետրեբկոյի ամուսին,…
«Հայաստանը, մնալով ՌԴ ռազմաքաղաքական դաշնակիցը, դեռևս չունի այնպիսի փաստեր, որոնք մեզ համար կարող են լինել մտահոգիչ»
Հունվարի 8-ին Ստամբուլում Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի մասնակցությամբ պաշտոնապես գործարկվեց «Թուրքական հոսք» գազային…

Матери политзаключённых вновь подали заявку на марш в Москве
Общественное движение «Матери против политических репрессий» подало в мэрию Москвы заявку на акцию в поддержку политзаключённых. Это уже третья заявка – предыдущие две мэрия…
Азербайджанское сопрано Юсиф Эйвазов отказался петь с армянской певицей Рузан Манташян
Всемирно известная оперная певица Асмик Папян написала на своей странице в социальной сети: «До чего мы дошли… Азербайджанец по национальности,…
«Армения, будучи военно-политическим союзником России, до сих пор не имеет фактов, которые могли бы вызвать у нас беспокойство»
8 января в Стамбуле при участии президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана и президента России Владимира Путина был официально запущен газовый проект «Турецкий поток» В…
Якутский шаман объявил о новом походе на Москву, чтобы «изгнать Путина»
Якутский шаман Александр Габышев объявил о новом походе в Москву, чтобы изгнать президента России Владимира Путина, которого он называет «демоном».…
Вулкан Тааль на Филиппинах начал выбрасывать лаву
Вулкан Тааль на Филиппинах начал выбрасывать лаву. Власти предупредили жителей страны, что в течение ближайших часов или дней может начаться…
Переговоры в Москве о перемирии в Ливии проходят «позитивно»
Переговоры в Москве между враждующими в Ливии сторонами конфликта, поддержанные официальными представителями Турции и России, проходят «позитивно», заявил Реджеп Эрдоган…
Закрытые и труднопроходимые автодороги Министерство по ЧС РА сообщает, что 13-го января по положению на 20:30 часов в Армении есть…
«Оскар — 2020»: лидером по числу номинаций стал «Джокер»
В понедельник объявили номинантов на премию «Оскар — 2020». «Джокер» Тодда Филлипса получил наибольшее количество номинаций — 11, в том…
Убивший в Турции солдата-армянина приговорен почти к 17 годам лишения свободы
Суд вынес новое постановление по делу убийства, совершенного 24 апреля 2011 г., во время несения обязательной военной службы в ВС…
Геноцид под громкими лозунгами Перестройки
В ответ на стремление армян Арцаха (Нагорного Карабаха) реализовать свое право на самоопределение по Азербайджану прокатилась волна армянских погромов, сопровождавшихся…