Գեներալ Ղաանի․ «Իրանը վաղ թե ուշ ստիպելու է ԱՄՆ-ին՝ հեռանալ տարածաշրջանից»
Հունվարի 3-ին ամերիկյան ուժերի կողմից Բաղդադում սպանված իրանցի գեներալ Ղասեմ Սոլեյմանիի փոխարեն Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի «Ղոդս» հատուկ ստորաբաժանման հրամանատար…
Կամավոր հանձնված ինքնաձիգ, ատրճանակներ, հրացաններ, նռնակներ․ «Զինանոց» կանխարգելիչ միջոցառումը շարունակվում է
Ոստիկանության Թալինի բաժնի ծառայողների բացատրական աշխատանքի արդյունքում հունվարի 8-ին բաժին եկած 53-ամյա կինը, որը Վերին Սասնաշեն գյուղի բնակիչ է, կամավոր…
Արաբկիրում երկու անձի դանակահարած տղամարդը ձերբակալվել է. ոստիկանության բացահայտումը
Հունվարի 3-ին, կեսգիշերին մոտ, բուժհաստատություններից ոստիկանության Արաբկիրի բաժնում, րոպեների տարբերությամբ, երկու ահազանգ ստացվեց. Վրացական փողոցից` կտրած-ծակած վերքերով բժշկական կենտրոններ էին…
Դալմա Գարդեն մոլում տեղային ցնցումներ են եղել. առեւտրի կենտրոնը վաղը չի աշխատելու
Սիրելի հաճախորդներ, տեղեկացնում ենք, որ նախորդ մեկ ժամվա ընթացքում Դալմա Գարդեն մոլում նկատվել են տեղային ցնցումներ, ինչի արդյունքում առևտրի կենտրոնի…
«Շատ հարցեր այսօր լուծվում են անօդաչու թռչող սարքերի միջոցով». Գյումրին կդառնա՞ ԱԹՍ-ների մոդելավորման կենտրոն
Կուտակած 150.000 դրամը դարձավ նոր մտքերի և բիզնես նախագծի իրականացման լավագույն միջոցը: Ջրի վրա լողացող ինքնաթիռները սկսեցին թռչել օդում: Եվ…
Ողբերգական դեպք Կոտայքի մարզում. մայրը 4.5 ամսական տղային կերակրելիս նկատել է, որ նա չի շնչում
Այսօր՝ հունվարի 9-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 10։20-ի սահմաններում Նոր -Հաճնի պոլիկլինիկայից ոստիկանության Նաիրիի բաժին ահազանգ…
Եղանակային պայմաններն անբարենպաստ են, շատ հնարավոր է աշնանացանը ցրտահարվի
Եղանակային պայմաններն անբարենպաստ են գյուղատնտեսության և հատկապես հացահատիկի մշակման համար: Այդ մասին ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում հայտնեց Շիրակի մարզպետարանի Գյուղատնտեսության և…
Հարի Քեյնին կվիրահատեն․ հայտնի է, թե երբ նա կվերադառնա խաղադաշտ
Լոնդոնի «Տոտենհեմը» պաշտոնական հայտարարությամբ է հանդես եկել կապված թիմի հարձակվող Հարի Քեյնի ապաքինման հետ։ Ֆուտբոլիստը ձախ ոտքի ազդրի հետին մկանի…
Ի՞նչ է կատարվել «Դալմա Գարդեն մոլ»-ում, ո՞րն է խուճապի պատճառը
Այսօր՝ ժամը 20:00-ի սահմաններում, ահազանգ է եղել «Դալմա Գարդեն մոլից», որ այնտեղ ցնցումներ են արձանագրվել, լուրեր են տարածվել, որ երկրաշարժի…

Что случилось в «Далма Гарден мол», в чем причина паники?
Сегодня около 20:00 часов из торгового центра «Далма Гарден мол» поступило сообщение о подземных толчках, свидетельствующих об опасности землетрясения, в…
«Многие вопросы сейчас решаются посредством беспилотных летательных аппаратов». Станет ли Гюмри центром моделирования БЛА?
Накопленные 150 тсч. драмов стали лучшим способом реализации новых идей и бизнес-проектов. Самолеты, берущие разбег на воде, поднимаются в воздух.…
Погодные условия неблагоприятны, очень возможно обморожение озимых
Погодные условия неблагоприятны для сельского хозяйства и особенно для обработки зерна. Об этом в интервью телекомпании ГАЛА сказал руководитель управления сельского хозяйства и охраны природы администрации Ширакской области Мовсес Манукян.…
Закрытые и труднопроходимые автодороги Министерство по ЧС РА сообщает, что 9-го января по положению на 20:10 часов в Армении есть закрытые…
В «Гюмрийском доме-интернате» ничего не изменилось; правовой процесс не завешен
На заседании правительства от 12 декабря было принято решение о ликвидации ГНКО «Гюмрийский дом-интернат». Решение было обосновано положениями «о сокращении бедности, социальной защиты и демографии», в которых закреплена важность деинституционализации…
Во Франции новые акции протеста против пенсионной реформы
Во Франции десятки тысяч людей вышли на улицы, протестуя против пенсионной реформы. По всей стране приостановили работу железнодорожники, работники общественного…
«Поставщики бизнесов, принадлежащих Самвелу Алексаняну, поставляют товары без счет-фактур, о чем известно как КГД так и СНБ»
Руководитель НПО «Центр поддержки инициатив свободных граждан» Овсеп Хуршудян, на своей странице в соцсетях прокомментировал сегодняшнее заявление премьер-министра Никола Пашиняна…
Солдат-срочник написал письмо родным убитых им сослуживцев
Фотография открытого письма, написанного Рамилем Шамсутдиновым от руки, опубликована на странице в социальной сети «В контакте» в четверг, 9 января. Срочник соболезнует…
В Абхазии протестующие штурмуют здание администрации президента и требуют новых выборов. Власти заявили о «перевороте»
Днем 9 января в самопровозглашенной Абхазии начались массовые протесты с требованием новых выборов. Несколько сотен митингующих собрались в центре Сухума,…