Մարդիկ ապրում են եվրոպական ժողովրդավարության պայմաններում․ Իվանիշվիլի
Թբիլիսիի Ազատության հրապարակում, ուր այս պահին ընթացքի մեջ է իշխանության կազմակերպած հանրահավաք-տոնը, ներկայացավ նաև միլիարդատեր, իշխող «Վրացական կուսակցության» հիմնադիր Բիձինա Իվանիշվիլին։ Միջոցառման մեկնարկը…
Կատարի ներդրումային հիմնադրամը հետաքրքրված է Հայաստանի հետ հարաբերությունների զարգացմամբ
Աշխատանքային այցով Կատարի Պետությունում գտնվող՝ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Դոհայում հանդիպել է Կատարի ներդրումային հիմնադրամի՝ Qatar Investment Authority-ի տարածաշրջանային…
Ես հաղթել եմ այս կռվում. Ռոլան Գարոսի չեմպիոնուհին բուժվել է քաղցկեղից
Աշխարհի նախկին 4-րդ ռակետ, իտալացի թենիսիստուհի Ֆրանչեսկա Սկյավոնեն ամիսներ շարունակ պայքարել է քաղցկեղի դեմ և, անցնելով քիմիոթերապիայի կուրսեր, կարողացել է…
«Ազգային տնօրենը սպառնում է տիտղոսազրկել ինձ». Հայաստանը ներկայացնող մոդելը փակագծեր է բացում
«Միսս տիեզերք» միջազգային մրցույթում այս տարի Հայաստանը ներկայացնող Դայանա Դավթյանը ֆեյսբուքյան իր էջում պատասխանել է իր հասցեին արված քննադատություններին. «Շատերդ…
23-ամյա աղջիկը իր լյարդի մի մասը նվիրաբերել է 24-ամյա քրոջը
«Աստղիկ» բժշկական կենտրոնում տեղի է ունեցել Հայաստանում երկրորդ չափահաս պացիենտի լյարդի փոխպատվաստումը։ 23-ամյա աղջիկն իր լյարդի մի մասը նվիրաբերել է…
«Այդ «չվախեցող» տեսակն է ավերել Հայաստանը». Նորայր Նորիկյան
Փաստաբան Նորայր Նորիկյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Երիցս համոզվեցի, որ Հայաստանում օլիգարխներ չպետք է լինեն, իսկ քրեածին հակումներ ունեցող…
Խոշոր փորձարկում Հյուսիսային Կորեայում
Armeniasputnik.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին այսօր հաղորդել է Կորեայի կենտրոնական լրատվական գործակալությունը` չհստակեցնելով, թե հատկապես ինչ սպառազինության կամ ռազմական նշանակություն ունեցող սարքավորման…
Ինչո՞վ է պայմանավորված Հայաստանում նկատվող կլիմայական անոմալիաները
ՀՀ ԱԻՆ օդերեւութաբանական ծառայության ղեկավար Գագիկ Սուրենյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ Այս տարվա հոկտեմբերից սկսած Ատլանտյան օվկիանոսում անհայտացել է…
Էրդողանի կուսակից հայազգի պատգամավորը գաղտնազերծել է Ցեղասպանության մասին Սենատի բանաձևը
Armeniasputnik.am-ի փոխանցմամբ, այս մասին ասել է Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության հայազգի պատգամավոր Մարգար Եսայանը։ Onyıllardır geçmeyen soykırım yasa…
Անկարայում ԱՄՆ-ի դեսպանը կանչվել է Թուրքիայի արտգործնախարարություն
Թուրքիայում ԱՄՆ-ի դեսպան Դեյվիդ Սաթերֆիլդը ամերիյան Սենատում Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչող բանաձևի ընդունման կապակցությամբ հրավիրվել է Թուրքիայի արտգործնախարարություն: Դիվանագիտական աղբյուրներին հղում տվող…

Спутник показал, как две Америки светятся ночью
Полученные снимки создают обширную картину того, как изменился наш мир с момента изобретения лампочки 140 лет назад. В NASA даже опубликовали альбом,…
В МЦ «Астхик» провели вторую в Армении пересадку печени совершеннолетнему пациенту. Сестра пожертвовала сестре часть своей печени
Как сообщает NEWS. am, сегодня в медицинском центре «Астхик» провели вторую в Армении пересадку печени совершеннолетнему пациенту. 23-летняя девушка пожертвовала…
Чья душа просит «новой оппозиции»?
Член парламентской фракции «Просвещенная Армения» Ани Самсонян написала в своем посте на Facebook: «После 2018 года власти и внепарламентские силы…
Кота, пропавшего в аэропорту, нашли спустя 2 месяца
Американка Молли Макфадден воссоединилась со своим любимым котом спустя два месяца после того, как он бесследно исчез в Вашингтонском аэропорту имени Даллеса, сообщает…
«Я здесь впервые, но уже чувствую связь с Арменией»: всемирно известный гитарист Петрит Чеку выступит в Ереване
Государственный камерный оркестр Армении впервые выступит под руководством известного дирижера Джанлуки Марчиано. В роли солиста — всемирно известный гитарист Петрит…
Китай и США приостановили торговую войну. Победа или капитуляция Дональда Трампа?
США и Китай договорились о перемирии в торговой войне, которая за полтора года нанесла мировой экономике ущерб на сотни миллиардов.…
Как же так получилось, что подходы контрреволюционеров и СНБ совпадают, это вызывает серьезную озабоченность
Закон о передаче функции прослушивания телефонных разговоров от СНБ полиции вызвал общественную критику. Недовольство граждан вызвано недоверием как к СНБ, так…
«Бархатная революция нуждается в защите»
14 декабря в Ереване состоялось собрание с участием политических, общественных объединений и отдельных лиц, поддерживающих повестку дня революции. Собрание было…
Аэропорт Гюмри будет выполнять прямые рейсы в Лондон и Париж: газета «Жоговурд»
Как пишет газета «Жоховурд»: венгерский лоукостер «Wizz Air» с 2020 года начнет осуществлять прямые рейсы в Лондон и Париж. Кстати, эта авиакомпания предусматривает начать…
7 дней на передовой линии, по армянским позициям произведено более 1500 выстрелов
В период с 8-14 декабря на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана противник нарушал режим прекращения огня более 140…