Յաշինի այրի. Մեսսին 6-րդ Ոսկե Գնդակը ստացավ, իսկ Ալիսոնը՝ ինչ-որ սկավառակ
Վալենտինա Տիմոֆեևնա Յաշինան՝ «Դինամոյի» և ԽՍՀՄ հավաքականի լեգենդար դարպասապահ Լև Յաշինի կինը, մեկնաբանել է իր ամուսնու անվան մրցանակի հանձնումը «Լիվերպուլի»…
Նախագահ Սարգսյանը հանդիպել է Հորդանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարարի հետ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է պաշտոնական այցով Հայաստանում գտնվող Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման…
Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակը խոստանում է հրապարակել փաստեր, որոնք ի ցույց կդնեն իրական ստախոսին
ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Գագիկ Ծառուկյանի խոսնակ Իվետա Տոնոյանն արձագանխել է Երեւանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղարի հայտարարությանը, թե Ծառուկյանի միջնորդությամբ…
Արցախի նախկին ՄԻՊ-ը գնացել է ոստիկանության բաժին
Արցախի նախկին ՄԻՊ Ռուբեն Մելիքյանն այս պահին գնում է ոստիկանության Կենտրոնականի բաժանմունք։ «Գնում եմ Կենտրոնականի ոստիկանություն։ Այնտեղ են տարել տասնյակ…
Քննիչները մեղմացուցիչ հանգամանք են գտել՝ իրենց հորը սպանած Խաչատրյան քույրերի գործողությունների մեջ
Ռուսաստանի քննչական կոմիտեն ավարտել է՝ հորը սպանելու մեջ մեղադրվող Խաչատրյան քույրերի դեմ հարուցված քրեական գործի քննությունը: Այս մասին երեքշաբթի, դեկտեմբերի…
Թուրքիայի 16 ջերմաէլեկտրակայանների գործունեությունը կարող է դադարեցվել
Թուրքիայում շրջակա միջավայրի աղտոտման պատճառով կարող է կասեցվել 16 ջերմաէլեկտրակայանների գործունեությունը։ Խոսքը մասնավորապես Չանաքքալեում, Շըրնաքում, Քահրամանմարաշում (2), Քարաբյուքում, Քյութահյայում (2),…
Իսպանիայում վերաբացել են Մեսսիի հիմնադրամի դեմ քրեական գործը
Դատավոր Մարիա Տարդոնը վերաբացել է «Բարսելոնայի» հարձակվող Լիոնել Մեսսիի բարեգործական հիմնադրամի դեմ քրեական գործը, հայտնում է Abc-ն: Աղբյուրի փոխանցմամբ, հարցաքննության…
Վարչապետ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վլադիմիր Պուտինին
Վաչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Անդրբայկալյան երկրամասում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքի կապակցությամբ։ «Հարգելի…
Հայոց ցեղասպանության մասին հայտարարած Դիարբեքիրի փաստաբանների պալատը դատապարտում է դատախազության ճնշումները
Դիարբեքիր փաստաբանների պալատը դատապարտել է Հայոց ցեղասպանության մասին հայտարարության համար պալատի նախկին ղեկավարության դեմ հետաքննություն սկսելու դատախազության նախաձեռնությունը: Պալատի ներկայիս…
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Անդրբայկալյան երկրամասում տեղի ունեցած ողբերգական պատահարի կապակցությամբ:…

Премьер-министр Пашинян направил телеграмму соболезнования Владимиру Путину
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с трагическим инцидентом в Забайкальском крае. В…
Встреча министров иностранных дел Республики Арцах и Республики Армения
3 декабря министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян встретился в Ереване с министром иностранных дел Республики Армения Зограбом Мнацаканяном.…
Группа турецких адвокатов угрожает армянам депортацией
Турецкая организация «Ассоциация стамбульских адвокатов — националистов» (IMAG) опубликовала заявление о Геноциде армян, пригрозив в случае необходимости «прибегнуть к депортации»,…
Премьер-министр Армении принял министров иностранных дел Армении и Арцаха
3 декабря премьер-министр РА Никол Пашинян принял министров иностранных дел Армении и Арцаха Зограба Мнацаканяна и Масиса Маиляна. Собеседники коснулись…
«Избегая отвечать на вопросы предварительного следствия, они тем самым признают, что сами испортили возглавляемые ими структуры»,- член фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян.
Сегодня в ходе часа заявлений в Парламенте член фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян заявил, что полномочные органы Армении должны предпринять…
Посольство РФ разделяет позицию Еревана, осудившего осквернение памятника Грибоедову
Посольство России в Армении разделяет позицию официального Еревана, осудившего акт вандализма в отношении памятника Александру Грибоедову в армянской столице. Комментарий…
Эрдоган пригрозил бойкотировать планы НАТО по защите Польши и Балтии, если …
Турция отказывается поддерживать план обороны НАТО для стран Балтии и Польши, до тех пор пока альянс не поддержит ее против…
Решение должно быть приемлемо для людей в Армении, Азербайджане и Карабахе — Сергей Лавров
Завтра по итогам предстоящей завтра в Братиславе встречи глава МИД Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова ожидается принятие…
Решением Никола Пашиняна очередная армянская делегация отправится в Баку
По решению премьер-министра Армении Никола Пашиняна с 4-7 декабря очередная армянская делегация посетит Баку. Это вторая группа армян, которая за…
Арустамян назначен начальником управления стратегического планирования главного управления Генштаба
Указом президента Армении Армена Саркисяна Армен Арустамян назначен начальником управления стратегического планирования Главного оперативного управления Генштаба ВС Армении. Об этом…