Ամիսը՝ Դեկտեմբերի 2019
Դեկտեմբերի 31-ին ՊԲ զինանձնակազմի Ամանորն ու Սուրբ Ծնունդը շնորհավորելու նպատակով Արցախ ժամանած ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը, ԱՀ ՊՆ, ՊԲ…
Ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և կողաշրջվել
Դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 14:22-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Հրազդան քաղաքի Զորավար Անդրանիկի փողոցում` ավտոկայանի մոտակայքում, տեղի…
Կառավարության գործունեության 365 օրը՝ 365 վայրկյանում
ՀՀ կառավարության ֆեյսբուքյան էջում տեսանյութ է հրապարակվել, որում ներկայացվում է 2019 թվականին կառավարության կողմից իրականացված առավել տեսանելի քայլերը։
Հայոց բանակում տոնը սկսվեց. Նիկոլ Փաշինյանը տեսանյութ է հրապարակել
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքի իր էջում տեսանյութ է հրապարակել և գրել․ ՝ Հայոց բանակում տոնը սկսվեց։
Արայիկ Հարությունյանը՝ դիրիժոր
Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի ունեցավ ամանորյա համերգ, որտեղ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը ժամանակավոր…
Արարատ Միրզոյանի շնորհավորական ուղերձը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում շնորհավորական ուղերձ է հղել. «Սիրելիʹ հայրենակիցներ, Իմ բոլոր 131 գործընկերների և իմ…
Կապանում 41-ամյա երկրաբանը խնջույքի ժամանակ հրավառություն անելիս վնասվածք է ստացել. նրան տեղափոխել են հիվանդանոց
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Կապանի բաժնի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում երեկ՝ դեկտեմբերի 30-ին, Սյունիքի մարզում տեղի ունեցած հրավառության հետևանքով քաղաքացու…
Մեր պարերն ուժ ու ոգի են փոխանցում մարդկանց
Գյումրին աշխարհին ասելիք ունեցող քաղաք է՝ հարուստ մշակութային արժեքներով ու այնպիսի երիտասարդներով, ովքեր փորձում են հինն ու նորը միաձուլելով, կերտել…
Վարչապետը տիկնոջ հետ ներկա է գտնվել Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի Ամանորյա համերգին
«Այսօր Հայաստանի Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի ունեցավ մշակութային մինի հեղափոխություն»: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է վարչապետ…
Արտակարգ դեպք Երևանում. տարիքով 3 տղամարդիկ կասկածվում են 9-ամյա տղայի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողություններ կատարելու մեջ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության տարածքային բաժիններից մեկի հետաքննչական բաժանմունքում նյութեր են նախապատրաստվում Երևանում 3 հոգու կողմից 9-ամյա տղայի…

С новым годом тебя, Гюмри
Сегодня самый любимый, веселый и долгожданный праздник – Новый год. Его любят и ждут все: и дети, и взрослые. Ведь…
Президент Армении: в 2020 году наши надежды должны стать практическими шагами и результатами
Президент Армении Армен Саркисян поздравил соотечественников с Новым 2020 годом. Агентство «Новости-Армения» приводит текст поздравления полностью.«Скоро мы перевернём ещё одну…
Наши танцы передают людям силу и дух
Гюмри богат культурными ценностями и молодежью, которая пытается объединить старое и новое, чтобы создать новую историю культуры. Это город, которому…
«Место, где я живу, похоже на ухо», — Гюмрийский Дед Мороз раскрывает секреты
Дед Мороз — главный новогодний сказочный персонаж, приехавший из Лапландии, чтобы раздать подарки, которые он собирал в течение всего года.…
«Мы с большим воодушевлением вступаем в 2020 год, а вас призываем приехать и посмотреть наш светлый, процветающий город».
В Гюмри повсюду звонят колокола, возвещая наступление Нового года. Гюмрийцы отличаются от всех своим бытом, поведением и уникальными традициями. По словам актера Гюмрийского драмтеатра Самвела Григоряна, самая распространенная новогодняя…
«Оказывается, люди из Парижа , Нью-Йорка, Бейрута приехали в Ереван встречать Новый год», — Никол Пашинян
«Зашел в кафе выпить кофе. Оказывается, люди из Парижа , Нью-Йорка, Бейрута приехали в Ереван встречать Новый год», — написал…
Россия может остановить экспорт нефти в Белоруссию 1 января
Затянувшиеся переговоры между Москвой и Минском об условиях поставок российской нефти на белорусские нефтеперерабатывающие заводы могут привести к приостановке прокачки…
Пусть в каждой семье царит тепло, любовь и забота: послание Анны Акопян
Супруга премьер-министра, председатель попечительских советов благотворительных фондов “Мой Шаг” и “Город улыбок” Анна Акопян направила новогоднее поздравительное послание. “Дорогие соотечественники,…
Посол США прокомментировала слова Путина о Второй мировой войне
Так она прокомментировала заявления Владимира Путина, недавно напомнившего, что некоторые страны Европы, в частности Польша, перед Второй мировой войной вступили в сговор с фашистской Германией.…
Армянин, пожизненно осужденный по делу турецкого консула в США, освобожден
Суд в штата Калифорния (США) удовлетворил очередное ходатайство стороны защиты об условно-досрочном освобождении Хампига Сасуняна, отбывающего пожизненное заключение по обвинению…