«Մեր նպատակը հստակ է՝ փակել խորհրդարանի մուտքերը». Գիգի Ուգուլավա
«Եվրոպական Վրաստան» կուսակցության անդամ Գիգի Ուգուլավան, ով ևս Ռուսթավելի պողոտայում է, ասում է, որ իրենց համար էական նշանակություն չունի՝ ցուցարարների,…
Տուխել․ Չգիտեմ՝ որքան ուժեղ է Զիդանը սիրահարված Մբապեին, բայց նա մեր ամենակարևոր ֆուտբոլիստն է
«Պարի Սեն Ժերմենի» գլխավոր մարզիչ Թոմաս Տուխելը ՉԼ-ի հինգերորդ տուրի «Ռեալի» հետ խաղի նախօրեին պատասխանել է լրագրողների հարցերին։ «Ես չգիտեմ,…
Անցյալի 10 զվարճասերներ եւ խարդախներ, ովքեր «ծովից ծարավ հետ կբերեին» ժամանակակից «սոցցանցային սադրիչներին»
Մեր օրերում սոցցանցերում կարելի է հանդիպել բազմաթիվ անձանց, ովքեր սիրում են «սադրանքների» ենթարկել շրջապատի մարդկանց: Անցյալում եւս քիչ չէին նման…
Վրաստանում ցուցարարներն արգելափակել են խորհրդարանի մուտքերը
Ըննդիմութան առաջնորդները և ակցիայի մյուս մասնակիցները Վրաստանի խորհրդարանի շուրջ կենդանի շղթա են կազմել։ Ցուցարարները վանկարկում են «դուրս արի՛» և «հեռացի՛ր»։…
Սեբաստիայի հայկական եկեղեցին վերանորոգումից հետո կվերածվի թանգարանի
Թուրքիայի Սիվաս նահանգի Գյուրուն բնակավայրում (պատմ.՝ Սեբաստիա, Կյուրինի գավառակ) գտնվող հայկական Սուրբ Աստվածածին եկեղեցու վերանորոգումն ընթացքի մեջ է: Թուրքիայի մշակութային…
«Բարձրացրել է Հայաստանի կառավարության երկարաժամկետ պարտավորությունների թողարկման սուվերեն վարկանիշները»
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. ««Ֆիթչ» միջազգային վարկանշային կազմակերպությունը մեկ մակարդակով բարձրացրել է Հայաստանի կառավարության արտարժույթով…
Եվրոպական երկրները բավարար տեղեկացված չեն Ադրբեջանում հայատյացության երևույթի մասին. Փաշինյան
Այս մասին նշել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը «Corriere della Sera» թերթի հետ հարցազրույցում: «Օրինակ, Եվրոպայի Լիգայի եզրափակչին, որը տեղի…
Ողբերգական դեպք Շիրակի մարզում. փրկարարները, բացելով տան դուռը, մուտքի մոտ հայտնաբերել են տղամարդու կախված դի
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ քիչ առաջ ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Շիրակի մարզում։ Ժամը 21։25-ի սահմաններում արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 9-11…
Գեւորգ Կոստանյանը Մարտի 1-ի գործով ներգրավվել է որպես մեղադրյալ
ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր, նախկին գլխավոր դատախազ Գեւորգ Կոստանյանը Մարտի 1-ի գործով ներգրավվել է որպես մեղադրյալ: Այս մասին NEWS.am-ին ասաց…
Արտակարգ դեպք Երևանում. Արաբկիրի ոստիկանները կանխել են եռյակի կողմից նախապատրաստվող մի քանի խանութների գողությունները, հայտնաբերվել են երկաթյա լինգեր և դիմակ
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ոստիկանության Արաբկիրի բաժնի և ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ՊՊԾ գնդի 2-րդ գումարտակի…

«Глобальный индекс терроризма» говорит о росте правого террора
Правоэкстремистский террор представляет собой растущую угрозу в Западной Европе, Северной Америке и Океании. Об этом говорится в исследовании «Глобальный индекс терроризма» (The…
10 шутников из прошлого, которые явно переплюнули современных троллей
В наши дни на просторах Сети много людей, которые любят троллить окружающих. Но если задуматься, то желающих остро пошутить во…
В Тбилиси проходит многотысячный митинг оппозиции
В центре Тбилиси, у здания парламента начался многотысячный митинг оппозиции с требованием отказа от смешанной мажоритарно-пропорциональной системы выборов и проведения…
Ограблена сокровищница Дрездена. Воры похитили бесценные бриллианты
На рассвете в понедельник воры проникли в дрезденскую сокровищницу Grünes Gewölbe («Зеленые своды»), где хранится самая большая в Европе коллекция…
Внедрение новой системы поставок продовольствия в ВС очень важно для правительства: премьер-министр провел совещание
Премьер-министр Никол Пашинян провел совещание, посвященное процессу внедрения новой системы поставок продовольствия в Вооруженных силах Республики Армения и существующим проблемам.…
Паромное сообщение между Турцией и Крымом восстанавливается
Директор «Южного регионального центра поддержки экспорта» Наталья Серова в ходе заседания Государственного совета Крыма по экономической политике, промышленности и развитию…
Легендарная разведчица Гоар Вартанян умерла в Москве
На 93-м году ушла из жизни легендарная разведчица Гоар Вартанян. Об этом говорится в сообщении Службы внешней разведки Российской Федерации.…
Как устроен секретный поезд Путина и Медведева
Когда ты пытаешься что-то разузнать о спецпоезде, на котором недавно проехался по Сибири премьер Дмитрий Медведев, на тебя смотрят как на умалишенную. Будто…
Почему узбекские женщины не имеют права садиться за один стол с мужчинами
Мы всей редакцией обожаем изучать культуру и колорит других стран и народов, ведь всегда интересно узнать, почему у некоторых народов…
«Автору скульптуры, символизирующей амяно-турецкую дружбу, будет выдана компенсация
В 2011 году по указанию президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана была демонтирована находящаяся в Карсе, созданная турецким скульптором Мехметом Аксоем…