Եգիպտացորենի թելիկների բուժիչ նշանակության մասին
Եգիպտացորենը Եվրոպայում սկսեցին օգտագործել 15-րդ դարի վերջին՝ տեղափոխելով Կենտրոնական Ամերիկայից: Համեղ եւ հագեցած բույսը՝ եգիպտացորենը, արագ սկսեց աճել նոր հողատարածքներում:…
Ինչպե՞ս օրգանիզմը մաքրել անօգտակար եւ թունավոր նյութերից
Թունազերծման լավագույն բաղադրատոմսերը Խնձորը եւ դարչինը Բարակ կտրատել խնձորը եւ վրան լցնել 500մլ մաքուր ջուր՝ ավելացնելով մեկ թեյի գդալ դարչին,…
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Ա․ Գրիգորյանը երկկողմ հանդիպում է ունեցել Ղազախստանի ԱԽ քարտուղար Կ․ Կասիմովի հետ
2019թ․ նոյեմբերի 20-ին ԱՊՀ ԱԽ քարտուղարների հերթական՝ 7-րդ հանդիպմանը մասնակցելու նպատակով ՌԴ մայրաքաղաք Մոսկվայում գտնվող ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը…
Ռուսաստանի Դաշնության ԱԻՆ փոխնախարարը ժամանել է Հայաստան
Նոյեմբերի 20-ին պաշտոնական այցով Հայաստան է ժամանել Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ իրավիճակների նախարարի տեղակալ Նիկոլայ Գրեչուշկինը: ԱԻ նախարարի տեղակալ Արկադի Բալյանը…
«Անցյալ տարի ես հեռացա, որպեսզի իմ ժողովուրդը փորձի է՛լ ավելի լավ պետություն կառուցել»
Հայաստանի հանրապետական կուսակցության նախագահ, ՀՀ 3-րդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ելույթ է ունեցել Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության (ԵԺԿ) համաժողովում։ Սերժ Սարգսյանը իր…
Մեղրի անհավանական օգտակար հատկությունները
Մեր օրերում շատերը հիմնականում օգտագործում են քիմիական արտադրության դեղահաբեր՝ արհամարհելով բնական ավանդական բժշկությունը եւ բնական միջոցները, որոնք օգտագործել են մեր…
Մահվան ելքով վրաերթ՝ Գեղարքունիքի մարզում. վրաերթի ենթարկվածներից 66-ամյա կինը տեղում մահացել է. նրա եղբոր տղան տեղափոխվել է հիվանդանոց, վարորդը դիմել է փախուստի
Այսօր՝ նոյեմբերի 20-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 18։20-ի սահմաններում անհայտ մակնիշի և համարանիշի ավտոմեքենայի վարորդը…
Չգիտեմ՝ Վատիկանի որ պադվալներում են պախկված, բայց բռնելու ենք տանենք դատարան․ Նիկոլ Փաշինյան
Պաշտոնական այցով Իտալիայում գտնվող ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Վենետիկի Սուրբ Ղազար կղզում հանդիպում է ունեցել Մխիթարյան միաբանության վանահայրերի և Վենետիկի…

В правящем блоке “Мой шаг” не видят оснований для отставки Араика Арутюняна
В правящем блоке “Мой шаг” не видят оснований для отставки Араика Арутюняна с поста министра образования, науки и культуры. Об…
Президент Армен Саркисян выступил на Всемирном инновационном саммите образования в Дохе
Находящийся с официальным визитом в Государстве Катар президент Республики Армения Армен Саркисян в Дохе принял участие в X Всемирном инновационном…
Тоноян обсудил с Каспршиком ситуацию на границе с Азербайджаном
Министр обороны Армении Давид Тоноян в среду принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика, сообщает пресс-служба армянского оборонного ведомства.…
«Ситуация нестандартная, посему и решения не могут быть стандартными», — депутат от парламентской фракции «Мой шаг».
Сегодня на парламентском брифинге депутаты ответили на вопросы журналистов. Вопросы повестки дня включали пакет законов о внесении изменений и дополнений в…
Путин считает, что результаты распада СССР оказались хуже самых негативных ожиданий
Такое мнение он высказал на пленарном заседании инвестиционного форума «Россия зовет!», комментируя выступление одного из участников, который провел параллели между кризисом, предшествовавшим распаду…
Апелляционный суд зафиксировал нарушение прав Арсена Бабаяна
Член Адвокатской палаты РА сообщил, что сегодня Апелляционный уголовный суд (под председательством судьи Арсена Никогосяна) обнародовал решение, принятое в результате обсуждения…
Генпрокурор Нью-Йорка подала иск к крупнейшему в США производителю электронных сигарет
Генпрокурор штата Нью-Йорк Летиция Джеймс вслед за властями Калифорнии во вторник подала судебный иск к компании Juul Labs, которая является…
Сына экс-президента Германии убили во время лекции в клинике
Сын экс-президента Германии Рихарда фон Вайцзеккера, занимавшего этот пост с 1984 по 1994 год, врач Фриц фон Вайцзеккер скончался во…
Сурик Хачатрян объявлен в розыск, в отношении него избрана мера пресечения в виде ареста
На основании совокупности достаточных доказательств, полученных по уголовному делу, расследуемому в Специальной следственной службе РА, бывший губернатор Сюникской области Сурик…
Швеция закрыла дело против Джулиана Ассанжа об изнасиловании
Обвинения в сексуальном насилии, выдвинутые в Швеции против сооснователя сайта WikiLeaks Джулиана Ассанжа, сняты. Шведская прокуратура прекратила расследование, начатое в…