Մեխակի հրաշագործ հատկությունների մասին
Մեխակի բուժիչ հատկությունները լայն տարածում ունեն չինական բժշկության մեջ: Այս անուշահոտ համեմունքը կարող է բուժել բազմաթիվ հիվանդություններ՝ շնորհիվ յուրահատուկ բաղադրության:…
Ցուրտ կլինի․ առաջիկա 5 օրվա եղանակի կանխատեսումը
Հանրապետության տարածքում՝ Նոյեմբերի 17-21-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին՝ հյուսիս-արևելյան՝ 3-8 մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը 16-ի և 17-ի հատկապես ցերեկները…
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ծանոթացել է Կոտայքի մարզում իրականացվող սուբվենցիոն ծրագրերի ընթացքին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր աշխատանքային այց է կատարել Կոտայքի մարզ՝ ծանոթանալու մարզի համայնքներում իրականացվող սուբվենցիոն ծրագրերի ընթացքին։ Դրանք իրականացվում են կառավարություն-համայնքներ համատեղ…
Բամբասանքն օգտակար է առողջության համար
Բոլորս գիտենք, որ բամբասելը վատ երեւույթ է, սակայն երբեք չենք հրաժարվում այդ զբաղմունքից: Ամերիկյան հետազոտության արդյունքները վկայում են, որ բամբասանքը…
Մինուսի պլյուսները. ինչո՞վ է ձմեռն օգտակար առողջությանը
Ձմեռը շատերը չեն սիրում, իսկ ցուրտ եղանակին առաջանում են բազմաթիվ վիրուսային հիվանդություններ: Բայց իրականում այդ բացասականի մեջ դրականն ավելի շատ…
Համացանցում հերթական սուտ տեղեկությունն են տարածում․ Ալեն Սիմոնյան
ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը գրել է․ Հարգելի ընկերներ, համացանցում հերթական սուտ տեղեկությունն են տարածում, թե իբր ՌԴ Պետական դումայի…
Բելառուսում ավարտվել է խորհրդարանական ընտրությունների քվեարկությունը
Այս մասին հայտնում է ԲԵԼՏԱ-ն։ Ընտրատեղամասաերը փակվել են տեղական ժամանակով ժամը 20։00-ին։ Ընտրական հանձնաժողովները ձեռնամուխ են եղել քվեների հաշվարկին։ Բելառուսի ԿԸՀ-ի տվյալներով՝…
Խոշոր ավտովթար Գեղարքունիքի մարզում. «Օազիս ռեստորանի դիմաց բախվել են Mercedes C-32 AMG-ն ու Mercedes C-220-ը. կան վիրավորներ
Այսօր՝ նոյեմբերի 17-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 17:30-ի սահմաններում, Սևան-Մարտունի-Գետափ ավտոճանապարհի 31 կմ հատվածում, «Օազիս» ռեստորանային…
Նոր Հաճնում մահացած երեխաների հայրը խնդրում է, որպեսզի իրեն ազատ արձակեն՝ զավակների թաղմանը մասնակցելու համար
Կոտայքի մարզում նոյեմբերի 16-ին, դաժան ու ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել. ժամը 13:00-ի սահմաններում, ոստիկանության Կոտայքի մարզային վարչություն ահազանգ է…
Ռոման Բերեզովսկին նշել է, թե ինչու հավաքականի հետ չի մեկնել Իտալիա
Հայաստանի ազգային հավաքականի դարպասապահների մարզիչ Ռոման Բերեզովսկին, ով չկարողացավ թիմի հետ մեկնել Իտալիա անձնական խնդիրների պատճառով, ՀՖՖ պաշտոնական կայքի միջոցով պարզաբանել…

МИД Армении жестко ответил на заявления Эрдогана в США, оскорбляющие жертв Геноцида
МИД Армении подверг жесткой критике недавние заявления президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана об армянах в Османской империи и агрессивную политику…
Участки для голосования на парламентских выборах закрылись в Беларуси
В Беларуси завершилось голосование на выборах депутатов Палаты представителей седьмого созыва, сообщает БЕЛТА. Участки для голосования закрылись в 20.00. Избирательные…
Никол Пашинян опубликовал свой любимый отрывок из Нового Завета
Премьер-министр РА Никол Пашинян на своей странице в Facebook разместил любимый отрывок из Нового Завета. Итак сказал: || некоторый человек…
В Армении автодороги проходимы: автодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех типов автомобилей
Закрытые и труднопроходимые автодороги Министерство ЧС РА сообщает, что 17-го ноября по положению на 08:30 часов в Армении автодороги проходимы. О…
Арсен Торосян направил поздравительное послание по случаю Дня военных врачей
Министр здравоохранения РА Арсен Торосян направил поздравительное послание по случаю Дня военных врачей. В Управлении по связям с общественностью и…
Лукашенко предложит свою кандидатуру на президентских выборах 2020 года
Президент Беларуси Александр Лукашенко прокомментировал намерение баллотироваться на предстоящих выборах главы государства в 2020 и 2025 годах. Об этом он…
Годовщину акций «желтых жилетов» в Париже отметили новыми столкновениями
В Париже произошли новые столкновения между полицией и участниками движения «желтые жилеты» — в годовщину с начала массовых акций протеста. Самые ожесточенные…
Билл Гейтс вновь возглавил рейтинг миллиардеров
Основатель Microsoft Билл Гейтс занял первое место в рейтинге миллиардеров Bloomberg. Он впервые за два года обогнал главу Amazon Джеффа Безоса. Состояние Гейтса оценивается примерно в…
«Кто бывал на острове святого Лазаря, не сможет остаться равнодушными при виде этих фотографий», — Тигран Балаян
На своей странице в Facebook посол Армении в Нидерландах Тигран Балаян разместил фотографии и написал: «Кто бывал на острове святого…