Կապի, տրանսպորտի նախկին նախարարն ու «Օրինաց Երկիր» կուսակցության նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը կասկածվում են 5 մլն դոլար արժողությամբ պանսիոնատը «իրենցով անելու մեջ»
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ գլխավոր դատախազությունից Կոտայքի մարզի դատախազություն է ուղարկվել Երևանի բնակիչ, Ռ. Խ.-ի դիմումը, որով վերջինս մի խումբ անձանց…
Մխիթարյան. «Էմերին ու Սանլեհին վստահեցնում էին, որ կարևոր եմ «Արսենալի» համար, բայց…»
Հայաստանի հավաքականի ու «Ռոմայի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը հարցազրույց է տվել FourFourTwo ամսագրին, որը լույս է տեսնելու դեկտեմբերին: Մինչև այդ պարբերական հարցազրույցից որոշ հատված է ներկայացրել…
Երևանում 37-ամյա կինն ունեցել է իր 11-րդ երեխային
Էրեբունի բժշկական կենտրոնի ֆեյսբուքյան էջը հայտնում է, որ 37-ամյա կինն իր 11-րդ երեխային է լույս աշխարհ բերել: «Էրեբունի» ԲԿ-ում ծնվել…
Կարգապահական հանձնաժողովի նիստ․ որոշվեց երեք ոստիկանի ազատել ծառայությունից
Նոյեմբերի 14-ին տեղի ունեցավ ոստիկանության կարգապահական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որը վարում էր ոստիկանության շտաբի պետ Արմեն Ղուկասյանը։ Մասնակցում էին ոստիկանության…
Հայաստան — Հունաստան. Լիմնիոսն առաջ մղեց հույներին
35-րդ րոպեին Հունաստանը բացեց հաշիվը։ ArmFootball.com
Հայաստան — Հունաստան. ՈւՂԻՂ ԵԹԵՐ
Ավելի բարձր որակի հեռարձակումն՝ ԱՅՍՏԵՂ Հայերեն մեկնաբանությամբ՝ ԱՅՍՏԵՂ ArmFootball.com
2020 թ. պետբյուջեն, այո, հեղափոխական է. Նիկոլ Փաշինյանի ամփոփիչ ելույթն ԱԺ-ում
Ազգային ժողովի մեծարգո՛ նախագահ, Ազգային ժողովի մեծարգո՛ պատգամավորներ, Կառավարության մեծարգո՛ անդամներ, 2020 թվականի պետական բյուջեի նախագծի այս փուլի եզրափակիչ խոսքում…
ՃՈ ուժեղացված ծառայություն մայրաքաղաքում
Ֆրանսիայի հրապարակում ճանապարհային ոստիկանության՝ մայրաքաղաքը սպասարկող 1-ին սպայական գումարտակի, ուղեկցող հատուկ վաշտի և ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի աշխատակիցներն են։ Նոյեմբերի 15-ին՝…
Օլիմպիական չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան
Օլիմպիական չեմպիոն, աշխարհի եռակի, Եվրոպայի քառակի չեմպիոն հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանը նշանակվել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՅՈՒՆԻՍԵՖ-ի ազգային դեսպան։ Պաշտոնական…
Հայտնի է ապօրինի որդեգրումներին մասնակից ՊՈԱԿ-ների անունները. 76 երեխա են որդեգրել
«Հայկական ժամանակ»-ին հայտնի է դարձել, թե մանկաբարձական եւ խնամքի որ հաստատություններն են ներգրավված եղել երեխաների ապօրինի որդեգրումների գործընթացում։ Նոյեմբերի 14-ին…

Турецкий сайт о визите Лаврова в Армению. » ‘А мы считалы его другом’
Турецкий проправитеьлственный сайт Ensonhaber обеспокоился из-за визита Сергея Лаврова в Армению. Глава МИД России Сергей Лавров в рамках официального визита в…
«Нужен ли России Великий Туран?»
Лидер ЛДПР Владимир Жириновский написал в своем телеграм-канале, что в отдаленном будущем президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган намерен воссоздать Османскую империю, поэтому укрепление республики может…
Бюджет на 2020 г является революционным — Никол Пашинян
Проект государственного бюджета на 2020 год является революционным. Об этом в ходе обсуждения главного финансового документа в парламенте Армении заявил…
«Зона бедствия должна престать быть таковой», — депутат от парламентской фракции «Мой шаг» Вараздат Карапетян
Парламент обсуждает проект госбюджета на 2020 год, в этом году планируется выделить больше средств на оборону, инфраструктуры и восстановление Ереванских…
«Я всегда с ними встречался», — Вазген Манукян о связи со своими предшественниками
Проходит объединяющее собрание общественно-политического клуба «Вернатун», основанного бывшим председателем Общественного совета Вазгеном Манукяном. В беседе с журналистами, отвечая на вопрос…
В Шереметьево прилетевший из Минска Airbus A-320 задел другой самолет
Прилетевший из Минска Airbus A-320 задел другой самолет на рулежной полосе в московском аэропорту Шереметьево, сообщил РИА Новости представитель экстренных служб…
При стрельбе в калифорнийской школе погибли два человека
Два человека погибли и трое ранены в результате стрельбы в средней школе в пригороде Лос-Анджелеса Санта-Кларита в США. Об этом сообщил…