Հռոմի Պապն անդրադարձել է Ղամիշլիում հայ հոգևորականի ու նրա հոր սպանությանը
Հռոմի Սրբազան Քահանայապետ Ֆրանցիսկոս Պապն իր զորակցությունն է հայտնել Սիրիայի Ղամիշլիի հայ կաթոլիկներին՝ Հայ Կաթողիկե եկեղեցու հովվապետ Տեր Հովսեփ քահանա…
ՏԿԵ նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԳԴՀ պատվիրակությանը
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Գերմանիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Միխայել Բանցհաֆի գլխավորած պատվիրակությանը,…
Տեսանյութ. աղմկահարույց ֆիլմը հայտնվել է համացանցում
Վրացի ռեժիսոր Լևան Ակինի հեղինակած And then we danced նույնասեռական զույգի մասին մեծ աղմուկ բարձրացրած ֆիլմը հայտնվել է համացանցում: Երկու…
Վրաց-հայկական սահմանին մոտ 100 բեռնատար է կանգնել, մնացել. ահազանգ՝ բեռնատարների վարորդներից
Այսօր՝ նոյեմբերի 12-ին, առավոտվանից SHAMSHYAN.com-ը բազմթիվ հեռախոսազանգեր է ստանում իր ընթերցողներից, ովքեր հայտնում են, որ վրաց-հայկական սահմանին՝ Սադախլո գյուղի կայանատեղիում, վաղ…
Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը մասնակցել են ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի 40-րդ գլխավոր կոնֆերանսի աշխատանքներին
Աշխատանքային այցով Փարիզում գտնվող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տիկնոջ` Աննա Հակոբյանի հետ այցելել է ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի կենտրոնակայան, որտեղ մասնակցել է կազմակերպության 40-րդ…
Արսեն Բաբայանը հայտարարել է, որ իրեն ապօրինի զրկել են ազատությունից՝ Հրայր Թովմասյանի նկատմամբ ճնշում գործադրելու համար
Քաղաքական որոշմամբ ձերբակալվեցի և քաղաքական որոշմամբ էլ ազատ արձակվեցի: Այս մասին «Արմնյուզ» հեռուստատեսության «Օրախնդիր» հաղորդման եթերում հայտարարել է ԱԺ աշխատակազմի…
ՊՍԺ-ն Մբապեին փոխարինող է գտել․ նա հանդես է գալիս Բարսելոնայում
«Պարի Սեն Ժերմենը» թեկնածուներ է դիտարկում, ովքեր կարող են փոխարինել Կիլիան Մբապեին։ Ֆրանսիացի ֆուտբոլիստը 2020-ի ամռանը կարող է հեռանալ ակումբից։…
Փրկարարները սահմանազատել են տարածքը
Նոյեմբերի 12-ին, ժամը 17:49-ին «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ ս. թ. նոյեմբերի 11-ին, ժամը 22:00-ի սահմաններում Տավուշի մարզի Ոսկեպար գյուղի…
Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչին
Նոյեմբերի 12-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկին։ Հանդիպման…
40-ամյա տղամարդը մահացել էր ներքին արնահոսության հետևանքով․ Տաշիրի ոստիկանների բացահայտումը
Հունիսի 4-ին հորեղբորորդու Տաշիր քաղաքում գտնվող տանը մահացել էր 40-ամյա մի տղամարդ, որն ապրում էր Լոռու մարզի Լեռնահովիտ գյուղում։ Դատաբժշկական…

Никол Пашинян и Анна Акопян приняли участие в 40-й сессии Генеральной конференции ЮНЕСКО
Находящийся с рабочим визитом в Париже премьер-министр Никол Пашинян вместе с супругой Анной Акопян посетил штаб-квартиру ЮНЕСКО, где принял участие…
Российский аналитик »Путин и Эрдоган — от любви до ненависти лишь шаг»
Российские СМИ без устали рассказывают, что президенты Путин и Эрдоган очередной раз встретились, поговорили, обнялись или погуляли, подтвердив взаимную лояльность.…
Глава МИД Арцаха принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ
12 ноября министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика.…
«Признак неуважения к усопшим армянам», — Пайлан о разбитом парке на территории армянского кладбища
Накануне стало известно, что на территории армяно-ассирийского кладбища в турецком районе Даргечит (провинция Мардин) турецкие местные власти разбили парк. Армянский…
Арцах уже обладал обещанной Азербайджаном высокой автономией: ответ Никола Пашиняна азербайджанскому журналисту
«Вы говорите, что Нагорный Карабах на международном уровне признан как часть Азербайджана. Тогда почему существует признанная на том же международном уровне…
«Давать оценку решению ФСБ суд не вправе»
До конца года из России могут депортировать гражданина Германии Хельмута Берингера, жителя уральского города Тавда. Берингер — настоятель местной баптистской церкви. Или,…
Взрыв прогремел у посольства Ливана в Дамаске, есть жертвы
Два человека погибли, еще шестеро получили различные травмы и ранения в результате взрыва возле посольства Ливана в Дамаске. Об этом…
Миссия ОБСЕ проведет мониторинг на границе Арцаха и Азербайджана
13 ноября, согласно достигнутой с властями Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) договоренности, миссия ОБСЕ проведет плановый мониторинг режима прекращения огня на границе Арцаха…
Reuters: Зеленский согласился на встречу с Путиным в Казахстане
Бывший президент Казахстана Нурсултан Назарбаев предложил помощь в организации переговоров российского и украинского лидеров. По его словам, он уже получил…
Созданные Пентагоном биолаборатории в Армении как одна из тем визита в Ереван главы МИД России
Вопрос допуска российских специалистов в расположенные на территории Армении биологические лаборатории стал основной темой обсуждения на пресс-конференции в Ереване 11 ноября, которая подвела…