Արտակարգ դեպք Երևանում. տարբեր եկեղեցիներ ներխուժած անձինք պատարագի ժամանակ անվայել արտահայտություններ են հնչեցրել հավատացյալների հասցեին
Նոյեմբերի 9-ին արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ՝ Երևան քաղաքի Շերամի փողոցի բնակիչներ, 57-ամյա Թամելա Արզումանյանը և Հովհաննես Թորոսյանը մուտք…
Սաունա. օգտակարությունն առողջության համար եւ նախազգուշական միջոցները
Գիտնականները վերջերս հաստատել են լոգանքի եւ սաունայի դրական ազդեցությունն օրգանիզմի վրա՝ մի քանի խոշոր հետազոտություններ կատարելուց հետո, որն անցկացրել են…
«Մանչեսթեր Յունայթեդն» առավելության հասավ «Բրայթոնի» նկատմամբ
Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 12-րդ տուրում «Մանչեսթեր Յունայթեդը» «Օլդ Թրաֆորդում» մրցեց «Բրայթոնի» հետ ու հաղթեց 3-1 հաշվով։ 17-րդ րոպեին ԱՆդրեաս Պերեյրան բացեց հաշիվը՝ առաջ…
«Բա եղա՞վ պարոն նախկին վարչապետ, բա սազե՞ց, էս ի՞նչ արտահայտվելու ձև է». Միհրան Հակոբյան
ԱԺ նախկին պատգամավոր Միհրան Հակոբյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ Արայիկ Հարությունյանն այսօր ասել է. «Ովքեր…
Վրաերթի հետևանքով հիվանդանոց տեղափոխված 78-ամյա հետիտոնը մահացել է. վարորդը փախուստի չի դիմել
Այսօր՝ նոյեմբերի 10-ին, «Հրազդան» բժշկական կենտրոնի վերակենդանացման բաժանմունքում մահացել է Հրազդան քաղաքի բնակիչ, 78-ամյա Պապիկ Ծովյանը: Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը,…
Վրաերթ Արարատի մարզում. 28-ամյա վարորդը 06-ով վրաերթի է ենթարկել 44-ամյա հետիոտնին. վերջինս տեղափոխվել է հիվանդանոց
Երեկ՝ նոյեմբերի 9-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Արարատի մարզում: Ժամը 19:30-ի սահմաններում, Արմավիրի մարզի բնակիչ, 28-ամյա Հայկ Ա.-ն, Մասիս քաղաքի…
Հայտնի են դպրոցականների ձմեռային արձակուրդի օրերը
ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը ստորագրել է 405-Ն հրամանը, որով հաստատել է հանրակրթական հիմնական ընդհանուր պետական ծրագրեր իրականացնող հանրակրթական ուսումնական հաստատության…
ԵԱՏՄ նիստի համար ձեռք բերված մեքենանարը Աննա Հակաբյանին չեն սպասարկել
Հոկտեմբերի 28-ին հայկական լրատվական կայքերից մեկը տեղեկություններ էր տարածել, թե ԵԱՏՄ Եվրասիական բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստին պետությունների ղեկավարներին սպասարկելու համար…
ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականի ելույթը Հայրենական Մեծ պատերազմի 75-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը
Հարգելի՛ Սերգեյ Վիկտորովիչ, նախ և առաջ, բարի գալուստ Հայաստան: Շատ ուրախ եմ, որ Դուք օդանավակայանից անմիջապես այստեղ եկաք, որպեսզի բացենք…

В рамках официального визита в Армению Пол Ричард Галлахер посетил Гюмри
Секретарь по связям с государствами Святого Престола Пол Ричард Галлахер в рамках своего официального визита в Армению 10 ноября находился…
Тигран Абрамян: За последний месяц зарегистрирован рост числа нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня
В течение последнего месяца зарегистрирован рост числа нарушений ВС Азербайджана режима прекращения огня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск, написал на…
Главы МИД Армении и России принимают участие в открытии выставки, посвященной 75-летию Великой Отечественной войны
Министр иностранных дел России Сергей Лавров и министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян принимают участие в открытии выставки, посвященной 75-летней…
Если есть парламент, где надо говорить о Геноциде армян, то это Национальное собрание Турции: Пайлан
Как сообщает «Арменпресс», он выступил с подобным заявлением в парламенте Турции во время обсуждения проекта государственного бюджета на будущий год.…
Путин и Эрдоган обсудили по телефону ситуацию в Сирии
Основной темой, которую обсуждали два лидера, стало урегулирование конфликта в Сирии. Стороны затронули вопросы реализации меморандума, принятого по итогам переговоров на высшем уровне…
«Я древний армянин, я стар, как Арарат, и башмаки мои от вод потопа влажны»
Выдающийся армянский поэт Геворг Эмин (Карлен Мурадян) родился 30 сентября 1919 года в селе Аштарак Республики Армении в семье служащего.…