ՊԲ հրամանատարն աշխատանքային շրջայց է իրականացրել մի շարք զորամասերում
ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանն աշխատանքային շրջայց է իրականացրել կենտրոնական ենթակայությամբ գործող մի շարք զորամասերում, հետևել անձնակազմի ծառայողական…
ՌԴ իրավապահների կողմից հետախուզվողը հայտնաբերվել է Գյումրիում
Ոստիկանության Մուշի բաժնի քրեական հետախույզների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ նոյեմբերի 4-ին, ժամը 11.25-ին, Գյումրիի Խաղաղության օղակի 1 հասցեից ոստիկանության Մուշի…
Աստղաբաշխական առաջարկ Մբապեի համար
Մադրիդի «Ռեալը» առաջիկա ամառային տրանսֆերային պատուհանի ընթացքում առաջնահերթությունը տալու է Մբապեի տրանսֆերին: Ինչպես հաղորդում է Le Parisien-ը, արքայական թիմը պատրաստվում…
Foreign Policy: «Թուրքիան երազում է միջուկային զենքի մասին»
2019թ. սեպտեմբերին Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը մի հայտարարարության մեջ իր դժգոհությունը հայտնեց առ այն, որ մի շարք երկրներ, այդ թվում՝…
Ռուսաստանի բանտերից մեկում կալանավորի նկատմամբ բռնության տեսարանով նոր կադրեր են հրապարակվել
ՌԴ Կրասնոյարսկի թիվ 17 քրեակատարողական հիմնարկում բանտարկյալի նկատմամբ բռնություն կիրառելու հերթական դեպքն է արձանագրվել, տեղեկացնում է svoboda.org-ը: Սանհանգույցում նկարահանված տեսանյութում…
Նոյեմբերի 4-ից 5-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 61 դեպք
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` նոյեմբերի 4-ից 5-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 61 դեպք, որոնցից 9-ը՝…
Քոչարյանը Միքայել Հարությունյանին ասել է, որ եթե Մանվել Գրիգորյանը չգա, «մաման լացացնելու է»․ Սեդա Սաֆարյան. armtimes.com
Փետրվարի 23-ին խորհրդակցության ժամանակ Ռոբերտ Քոչարյանը ագրեսիվ ձեւով պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանին ասում է, որ եթե Մանվել Գրիգորյանը չգա,…
Գոմեշի դեմ խախտման համար Սոնի կարմիր քարտը չեղարկվել է
Անգլիայի ֆուտբոլային ասոցիացիան չեղարկել է «Տոտենհեմի» հարձակվող Հոն Մին Սոնի կարմիր քարտը։ Հարավկորեացին հեռացվել էր ԱՊԼ-ի 11-րդ տուրի «Էվերթոնի» դեմ…
Քաջարանում թալանել են տեղի հայտնի անհատ ձեռներեցի բնակարանը. գողոնը կազմում է մի քանի մլն դրամ և մեծ քանակի ոսկյա զարդեր
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Հայաստանի քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունան հատկապես կարևոր գործերով քննիչ Սարգսյանի կողմից նյութեր են նախապատրաստվում երեկ՝ նոյեմբերի…

Foreign Policy: »Турция мечтает о ядерном оружии »
В сентябре президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил членам своей партии, что его стране пора обзавестись собственной ядерной бомбой. Такой…
Опубликовано новое видео насилия над заключённым в российской колонии
Издание «Новости Красноярска» опубликовало новое видео издевательств над заключённым в российской колонии. На этот раз речь идёт о красноярской колонии №17. На…
Россия в рейтинге свободы интернета оказалась ниже Мьянмы и Белоруссии. Но зато обогнала Венесуэлу
Правозащитная организация Freedom House опубликовала очередной ежегодный рейтинг свободы интернета Freedom on the Net 2019 (.pdf). Россия заняла 51-е место в списке…
Ожидается первый саммит Армения-Греция-Кипр в трехстороннем формате: состоялась встреча Никола Пашиняна и Прокописа Павлопулоса
Премьер-министр Никол Пашинян в правительстве провел встречу с прибывшим в Армению с официальным визитом президентом Греческой Республики Прокопиосом Павлопулосом. Приветствуя…
Латвия с 2020 года будет автоматически давать гражданство родившимся в стране детям неграждан
Президент Латвии Эгилс Левитс 5 ноября подписал закон «О прекращении присвоения статуса неграждан новорожденным детям с 1 января 2020 года»,…
Клинику в Москве проверят из-за смерти студента после удаления зуба
Росздравнадзор проверит работу стоматологической клиники после смерти студента из Тывы после удаления зуба. Как стало известно, молодой человек из Республики…
В Сирии курды забросали камнями бронетехнику российских и турецких военных
В сирийском городе Айн-эль-Араб (Кобани) местные курды забросали камнями бронетехнику российских и турецких военных. Подразделения российской военной полиции и турецких сухопутных…
5 ноября отмечается как День военного разведчика
В календаре Вооруженных сил 5 ноября отмечается как День военного разведчика В этот день в 1992 году на основе отдельных отрядов воинов-освободителей…
В Москве арестован выходец из Кыргызстана: в СК заявили, что он планировал теракт и признался в этом
Черемушкинский суд в Москве арестовал уроженца Кыргызстана Таланта Онурова, 1989 года рождения. Следственный комитет обвинил его в подготовке теракта и…