«Դա տեղի ունեցավ այն բանից հետո, երբ Ռոբերտ Քոչարյանը դատարանում, ի շարս մի քանի անունների, տվեց նաև Հայկ Հարությունյանի անունը». քաղաքագետ
«Սա շատ ցավալի դեպք է, որ տեղի է ունեցել, այս ամենը մի կողմից ինչ-որ անհայտ դրամայի արդյունք է, մյուս կողմից՝…
«Դաժան առերեսում էր սպասվում Ռոբերտ Քոչարյանի և Հայկ Հարությունյանի միջև, որը կանխվեց վերջինիս «ինքնասպանությամբ»». Սաֆարյան
— Պարոն Սաֆարյան, Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում Ալիկ Սարգսյանին մեղադրանք առաջադրվեց, նաև հայտարարվեց, որ բավարար ապացույցների արդյունքում՝ Վիգեն Սարգսյանը…
Վերադարձանք Հայաստան եւ լսեցինք հրաշալի լուրը․ Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անդրադարձել է Սիմոն Մարտիրոսյանի չեմպիոնությանը։ Հայ ծանրորդը Թաիլանդում ընթացող աշխարհի առաջնությունում նվաճեց չեմպիոնի տիղոսը 109…
ԱՄՆ-ն ընդլայնել է պատժամիջոցները Ռուսաստանի դեմ
Միացյալ Նահանգները պատժամիջոցներ է կիրառել Ռուսաստանի երեք քաղաքացիների դեմ, ովքեր աշխատում են «Совфрахт» ընկերությունում՝ Սիրիայում գտնվող ռուս զինվորականներին ավիավառելիք մատակարարելու…
Գյումրի քաղաքի ոստիկանության Կումայրիի բաժնի քրեական հետախույզները տաք հետքերով հայտնաբերեցին 11-ամյա աշակերտին վրաերթի ենթարկած վարորդին
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ Գյումրի քաղաքի ոստիկանության Կումայրիի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողների կողմից անցկացված բացատրական աշխատանքների շնորհիվ երեկ՝ սեպտեմբերի 25-ին, ոստիկանության…
ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետը եղել է 4-րդ զորամիավորման զորամասերից մեկում
Ռազմավարական զորավարության շրջանակներում իրականացվող միջոցառումների ընթացքը վերահսկելու նպատակով սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանն աշխատանքային այցով…
ՀՔԾ-ն Ռոբերտ Քոչարյանի ընտանիքի անդամների բանկային տվյալներն է ուզել
ՀՔԾ-ն Ֆինանսական դիտարկումների կենտրոնից տեղեկություններ է ուզել Քոչարյանի ընտանիքի անդամների, այդ թվում՝ հարսների, Յուրի Խաչատուրովի եւ Միքայել Հարությունյանի հետ փոխկապակցված…
Կոռուպցիոն չարաշահումների բացահայտումներ Շիրակի մարզի երկու դպրոցներում
Շիրակի մարզի իրավապահ մարմինների կողմից շարունակվում են ակտիվ միջոցներ ձեռնարկվել մարզում գործող ուսումնական հաստատություններում կատարված կոռուպցիոն հացնագործությունների բացահայտման, դրանցում ներգրավված…
Մարաշում գանձ որոնելու մոլուցքով հայկական առանձնատուն են քանդել
Թուրքիայի արևելյան Քահրամանմարաշ Դուլքադիրօղլուի շրջանում թուրք հնագետը «օրինական ճանապարհով» գանձ է որոնում նախկինում հայերին պատկանող բնակելի տարածքում: Հնագետ Հաթիջե Քըլըչասլանը…
Ավտովթար Արարատի մարզում. Արտաշատ քաղաքում բախվել են 75–ամյա վարորդի Niva-ն և 61-ամյա վարորդի Opel-ը. կա 3 վիրավոր
Այսօր՝ սեպտեմբերի 26-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Արարատի մարզում: Ժամը 13:15-ի սահմաններում Արտաշատ քաղաքի Երևանյան-Խանջյան փողոցների խաչմերուկում բախվել են Արարատի…

В Италии разрешили эвтаназию. В особых случаях
Помощь человеку в уходе из жизни не преступление, если он испытывает «невыносимые страдания», постановил Конституционный суд Италии, узаконив таким образом…
Как 23-летняя Армине оказалась в поле зрения Gucci, и как Алессандро Микеле выбрал ее: Tert.am
Армянская модель участвовала в показе Gucci. Эта новость, широко растиражированная армянскими СМИ, оказалась в центре внимания интернет-пользователей. Многие известные модели мечтают…
«Мы оцениваем состояние здоровья Манвела Григоряна как стабильное, причин для беспокойства пока что нет», — министр здравоохранения РА Арсен Торосян
После заседания кабмина, отвечая на вопрос журналистов о том, здорова ли сегодня политическая атмосфера в нашей стране, министр здравоохранения Арсен…
«Надеюсь, о чем бы ни говорил Ванецян, он не выйдет за рамки рациональности, и, с точки зрения безопасности, у нас не возникнет проблем», — секретарь Совета безопасности Армен Григорян
После сегодняшнего заседания кабмина секретарь Совета безопасности Армен Григорян прокомментировал отставку бывшего директора СНБ Артура Ванецяна. Он отметил, что нельзя подать…
Умер экс-президент Франции Жак Ширак
Скончался экс-президент Франции Жак Ширак, сообщает Франс Пресс со ссылкой на семью. Ему было 86 лет. Ширак возглавлял страну с 1995 по…
«Я просто думал, что они опубликуют свою часть»
В среду в Нью-Йорке прошла встреча президентов США и Украины Дональда Трампа и Владимира Зеленского. По ее итогам оба лидера провели пресс-конференции. Общаясь с журналистами, Владимир Зеленский признал, что не ожидал,…
Турция продолжает оставаться серьезной угрозой безопасности армянского народа: Никол Пашинян
Турция продолжает оставаться серьезной угрозой безопасности для армянского народа, который уже был жертвой геноцида и очевидцем отрицания исторической правды и…
Сопредседатели МГ ОБСЕ призвали стороны карабахского конфликта минимизировать риторику, подрывающую переговоры
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ (Игорь Попов, Россия, Стефан Висконти, Франция, и Эндрю Шофер, США) провели отдельные и совместную встречи с…