«Հայաստանը հիանալի հնարավորություն է ընձեռում ներդրողներին ՏՏ, զբոսաշրջության, գյուղատնտեսության, արդյունաբերության, էներգետիկայի ոլորտներում». վարչապետը մասնակցել է Հայաստան-Լոս Անջելես բիզնես ֆորումին
Շարունակվում է Հայաստանի վարչապետի աշխատանքային այցը Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ՝ Լոս Անջելես։ Այցի երկրորդ օրը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցել է Հայաստան-Լոս…
Իսկ եթե Վանեցյանը գիտի գաղտնիքներ, որոնք սպառնում են մեր ազգային անվտանգությա՞նը
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում, անդրադառնալով ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանի աղմկահարույց հայտարարություններին, Փաշինյան-Վանեցյան հեռակա բանավեճին, ընդգծեց, որ այս…
Իրավիճակն այս պահի դրությամբ գնահատում եմ հարաբերական կայուն. Կարեն Աբրահամյան
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ պաշտպանության նախարար, Պաշտպանության բանակի հրամանատար գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանը: Նրա խոսքով՝ սեպտեմբերի…
«Այբ»-ն այլևս մեր առաջնահերթությունների մեջ չկա. Արայիկ Հարությունյան
«Որոշակի հապաղումները կախված են այն ներքին պրոցեսների հետ, որոնք «Այբ»-ում կան, և մենք չենք ցանկանում, որպեսզի ընկալվի, որ մենք այն…
Տնտեսական հեղափոխության ճանապարհին առանցքային է ենթակառուցվածքների զարգացումը․ նախարար Պապիկյանն ընդունել է ՎԶԵԲ պատվիրակությանը
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանն այսօր ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) պատվիրակությանը՝ բանկի առաջին…
«Բաժանարար գծերի մասին խոսելիս պետք է հիշեն, որ ժամանակին այդ գծերը հենց իրենց կողմից են գծվել». «Իմ քայլի» պատգամավորը՝ Ս. Սարգսյանին
ԳԱԼԱ-ի հետ զրույցում ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանը, անդրադառնալով Սերժ Սարգսյանի այն հայտարարությանը, թե սեփական հասարակության մեջ…
Բարձրաստիճան սպայի կողմից նմանատիպ ձևակերպումները տեղին չեն. «Իմ քայլի» պատգամավորը՝ Վանեցյանի մասին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Լոս Անջելեսում ասուլիսի ընթացքում, անդրադառնալով ԱԱԾ պետ Արթուր Վանեցյանի հրաժարականի հայտարարությանը, նշել էր, որ Վանեցյանն իր…
ՀՀ ԱԺ նախագահը հանդիպել է Մոլդովայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ
Եվրասիայի երկրների խորհրդարանների խոսնակների 4-րդ համաժողովի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային Ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 23-ին այցելել է Ղազախստանի ժողովուրդների…

Депутат в Армении назвал один из «самых важных для армян России» вопросов
Дети армянских семей, проживающие в России, должны иметь возможность изучать родной язык в своих школах. Об этом на пресс-конференции 23…
Супруга президента РА едет в метро
Пресс-секретарь Ереванского метрополитена им. Карена Демирчяна Татев Хачатрян написала на своей странице в Facebook о том, что сегодня супруга президента…
В Лос-Анжелесе премьер-министр встретился с членами Центрального Комитета АРФ «Дашнакцутюн» Западного побережья США
Премьер-министр РА Никол Пашинян, находясь с рабочим визитом в Лос Анжелесе, встретился с членами Центрального Комитета АРФД (Армянская Революционная Федерация «Дашнакцутюн») Западного…
Путин посетит Армению. МИД РФ
Президент России Владимир Путин 1 октября посетит Армению, сообщил замглавы МИД России Андрей Руденко на приеме в честь Дня независимости…
В 2020 г. в Армении пособие на первого ребенка увеличится в 6 раз
23 сентября вице-премьер РА Тигран Авинян заявил о том, что в будущем 2020 г. в Армении в 6 раз увеличат…
«Если есть информация, которая не содержит государственной тайны, то г-ну Ванецяну следует опубликовать ее», -, глава парламентской фракции «Мой шаг» Лилит Макунц
«Я думаю, что после произошедших у нас в стране перемен, назначения на должности, смена должностей и увольнения — нормальное явление»,…
У Никола Пашиняна новый помощник
Как сообщает пресс-служба правительства, решением Пашиняна Сурен Гамбарян назначен помощником премьер-министра. В обнародованном на сайте правительства указе сказано: «Руководствуясь частью…
Защитники Амулсара устроили пикет в Лос-Анджелесе
Защитники Амулсара провели небольшой пикет в Лос-Анджелесе, напротив временной резиденции премьер-министра Никола Пашиняна. Напомним, что Пашинян находится в США с…
»Соседей не выбирают»: Шойгу о русско-турецком военном сотрудничестве
Министр обороны РФ, Герой России, генерал армии Сергей Шойгу во время интервью с журналистом газеты «Московский комсомолец», коснулся темы русско-турецкого…