Արցախը և Հայաստանն ունեն բավարար կարողություն խաղաղության օրակարգը առաջ տանելու համար. Զոհրաբ Մնացականյան
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` անդրադառնալով հարցին` ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանն ասել է, որ դեռևս կարիք կա որոշ չափով խոսելու և…
Գյումրու ոստիկաններն անչափահասների մոտ սառը զենքեր են հայտնաբերել
Օգոստոսի 30-ին, ժամը 18.30-ի սահմաններում, ոստիկանության ՊՊԾ գնդի ծառայողները Գյումրի քաղաքի Մուշի 2-րդ թաղամասից, սառը զենք կրելու և պահելու կասկածանքով,…
Արսենալը հաջողություն է մաղթել Մխիթարյանին
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, Լոնդոնի «Արսենալի» և Հայաստանի ազգային հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը վարձակալական հիմունքներով մեկ տարով հանդես կգա իտալական «Ռոմայի» կազմում։…
«Իշխանության ներսում կա անկազմակերպվածություն, մեծ բարդակ… և այս կտրվածքով, թերևս, այն հրատապ խնդիր ունի ինքնակազմակերպվելու, սթափվելու». Սաֆարյան
«Պետք է հասկանալ, որ սեփական ունեցվածքը, որը խայտառակ տպավորիչ է, և ազատությունը փրկելու միակ ձևը արդեն ոչ թե իրավական հարթությունն…
Ծննդկանի մահվան դեպք է գրանցվել
Դժբախտաբար, այսօր «Մարգարյան» ծննդատանը գրանցվել է ծննդկանի մահվան դեպք: Այն պահից, երբ առողջապահության նախարարությանը տեղեկացվել է դեպքի մասին, նախարարի հանձնարարությամբ,…
Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության ԱԳՆ կենտրոնական ապարատների համատեղ խորհրդակցություն
Սեպտեմբերի 2-ին Ստեփանակերտում կայացել է Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունների կենտրոնական ապարատների՝ իր ձևաչափով առաջին համատեղ խորհրդակցությունը՝…
«Ուզում եմ փոխել մարդկանց». մարդկանց մեջ արևներ փնտրող աղջիկը
«Ես ուզում եմ միացնել մարդկանց միջի արևներին»,- ասում է 19-ամյա Ամալյան: Թույլ տեսողությունն Ամալյային չի խանգարել սովորել դպրոցում, ընդունվել ԵՊՀ-ի…
Գյումրու ավագանու ԳԱԼԱ խմբակցության հայտարարությունը Գյումրու Վարդանանց հրապարակի կառուցապատման եւ եղեւնիների տեղահանման քաղաքապետի մտահղացման մասին
Գյումրու քաղաքապետը մտահղացել է Համաշխարհային բանկի միջոցներով վերակառուցել Գյումրու Վարդանանց հրապարակը, մասնավորապես՝ քերել հրապարակի ասֆալտը եւ այն սալաքարապատել, ինչպես նաեւ…
Երեխաների խնամքի հաստատություններում առկա են համակարգային բնույթի խնդիրներ․ ՄԻՊ
Հատուկ հաստատությունների ճիշտ վերակազմակերպումը բխում է երեխայի լավագույն շահից. Պաշտպանն ուսումնասիրում է մտահոգությունները Մարդու իրավունքների պաշտպանը սեփական նախաձեռնությամբ քննարկման ընթացակարգ…
Ոստիկանները Սարդարապատում կոռուպցիոն բնույթի հանցագործություն են բացահայտել
Ազգային անվտանգության ծառայությունում ստացված օպերատիվ տեղեկությունների հիման վրա, ոստիկանության ԿՀԴՊ գլխավոր վարչության կոռուպցիայի և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված հանցագործությունների հակազդման…

Заявление фракции Совета старейшин Гюмри ГАЛА по поводу идеи мэра города о реконструкции площади Вардананц и вырубке елей
Мэр Гюмри планирует за счет средств Всемирного банка реконструировать площадь Гюмри «Вардананц», в частности, вместо асфальта уложить плитку и вырубить…
Состоялось совместное совещание центральных аппаратов МИД Республики Арцах и Республики Армения
2 сентября в Степанакерте состоялось первое в подобном формате совместное совещание центральных аппаратов министерств иностранных дел Республики Арцах и Республики…
Десять вещей, которые тебе нужны больше, чем муж
1. Настоящие друзья. Важно не количество друзей, а их качество. Даже самым независимым людям нужен один или два друга, на…
«Азербайджан вышел из состава СССР, и в этом нет ничего странного, так и Нагорно-Карабахская автономная область вышла из состава Азербайджанской ССР, и это также не должно считаться чем-то странным»
Как сообщает пресс-служба главы премьер-министра, в интервью армянскому журналу Франции Nouvelle d’Arménie, Никол Пашинян сказал, что решение арцахского конфликта лежит…
Делегация во главе с Председателем НС РА А.Мирзояном в Степанакерте
Делегация во главе с Председателем НС РА А.Мирзояном находится в Степанакерте – для участия в празднике Независимости Республики Арцах. 2…
Поздравительное послания премьер-министра Республики Армения по случаю Дня провозглашения Республики Арцах
Гордые граждане Республики Арцах, Дорогие соотечественники, Поздравляю с Днем провозглашения Республики Арцах! Этот день является историческим для всех нас —…
Мхитарян прибыл в Рим
Генрих Мхитарян прибыл в римский аэропорт «Фьюмичино». Об этом сообщает сайт Pagine Romaniste, который опубликовал фотографию из аэропорта. Отмечается, что…
Премьер Грузии подал в отставку
Премьер-министр Грузии Мамука Бахтадзе заявил об уходе в отставку. Он поблагодарил всех министров и основателя правящей партии «Грузинская мечта» Бидзину…
Поздравительное послание по случаю Дня Республики Арцах
2 сентября Президент Бако Саакян направил поздравительное послание по случаю Дня Республики Арцах. В послании говорится: «Дорогие соотечественники! От имени…
Вторая мировая: президент Германии попросил прощения у поляков за тиранию нацизма
Президент Германии Франк-Вальтер Штайнмайер выступил в Польше с заявлением, в котором попросил прощения за тиранию нацизма, воцарившуюся в этой стране…