Կրասնոդարի մարզում ավտովթարի զոհերը Հայաստանի քաղաքացիներ են
Կրասնոդարի մարզի Արմավիրի մերձակայքում տեղի ունեցած ավտովթարի հետեւանքով զոհվել է Արմավիրի բնակիչ, Nissan Qashqai-ի 65-ամյա վարորդը, ինչպես նաեւ Opel ավտոմեքենայում…
Վտանգված է դեղձի մթերումը. «Սպայկա» ընկերությունն ահազանգում է
Արդեն երկու օր է՝ ինչ հայկական դեղձով բեռնված «Սպայկա» ընկերության բեռնատարները կանգնած են Վերին Լարսի անցակետում: Բեռնատարներին նշանակել են մաքսային…
Քննչական կոմիտեն արձագանքել է Ամուլսարի մասին 3D հոլովակի պատրաստման վերաբերյալ լուրերին
ՀՀ քննչական կոմիտեն պարզաբանել է Ամուլսարի հանքում մեղմման և լրացուցիչ միջոցառումներ կիրառելու վերաբերյալ 3D հոլովակի պատրաստման մասին լուրերը: Ինչպես հայտնում…
«Իմ քայլը» խմբակցությունը վերջնական միասնական թիմային դիրքորոշում է արտահայտելու. պատգամավոր
«Միանշանակ է, որ այսօրվա կառավարությունը ստանձնել է պատասխանատվությունը՝ պատասխանելու այն բոլոր հարցերին, որոնք հանրայնորեն հնչում են»,- անդրադառնալով Ամուլսարի թեմային՝ ԳԱԼԱ-ի…
Թուրքական մամուլին զայրացրել է Հայոց ցեղասպանության մասին իսրայելցի հեղինակների գիրքը
Թուրքական կայքերը շարունակում են ցավագին ընդունել աշխարհի տարբեր երկրնում Հայոց ցեղասպանությունն ապացուցող գրքերի հրատարակությունները։ Իսրայելցի պատմաբաններ Նեննի Մորիսի և Դրոր…
Եղբայր, ցրի թիմդ, դաժանաբար ցրի
Վարչապետի աշխատակազմի ու «Լիդիանի» PR թիմերը կարծես միավորվել են: Սոլթ Լեյք Սիթիի մասին Լիդիանի բլեֆը տարածելուց հետո վարչապետը հիմա էլ…
Պատարայի ջրամբարի կառուցումը մայրաքաղաքի խմելու ջրի ապահովման գլխավոր երաշխիքն է լինելու. Արայիկ Հարությունյան
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրառում է կատարել Արցախի Հանրապետության նախկին վարչապետ, «Ազատ հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը: Իշխող քաղաքական ուժի առաջնորդի…
Բաբկեն Թունյանի հարևան անգրագետ Պողոսն արդեն ֆեյսբուքում է
Պատգամավոր Բաբկեն Թունյանի ֆեյսբուքյան գրառումը, որտեղ համեմատության մեջ առանձնացրել էր իր հարևան անգրագետ Պողոսին՝ իր անգրագետ բազմամարդ ընտանիքով, վերջին օրերին բուռն…
Ոստիկանները բացահայտել են գնդապետի անօրինականությունները
Ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության ծառայողները օպերատիվ տեղեկություններ էին ստացել, որ ՌԴ իրավապահների կողմից թմրանյութերի ապօրինի շրջանառության և մաքսանենգության մեղադրանքով…
Քննչականը տեղեկանք է հրապարակել Ամուլսարի գործի շրջանակներում իրականացված ամբողջ գործընթացի վերաբերյալ
Հաշվի առնելով հանրության հետաքրքրությունը Ամուլսարի ոսկեբեր քվարցիտների հանքավայրի շահագործման հետ կապված՝ շրջակա միջավայրի աղտոտման մասին տեղեկությունները պաշտոնատար անձանց կողմից դիտավորությամբ…

Турецкие СМИ возмущены книгой израильских авторов о Геноциде армян
Турецкие сайты продолжают болезненно воспринимать публикации в разных странах мира книг, доказывающих Геноцид армян. 24 апреля 2019 года вышла в…
В Краснодарском крае в жестком ДТП погибли 4 человека, пострадал 6-летний ребенок
Авария произошла 23 августа около 17.40 в районе 172-го км федеральной автодороги «Кавказ», вблизи поселка Заветный под Армавиром. По предварительным…
Брат, разгони свою команду
Похоже, команды премьер-министра и PR «Лидиан» объединились. После распространения блефа «Лидиана» о Солт-Лейк-Сити, премьер-министр представил видео, снятое «Лидиан» как видео,…
26 августа стартует первый в Армении фестиваль фотоискусства.
26 августа в Ереване стартует первый в Армении Фестиваль фотоискусства. На фестиваль приедут фотографы из 20 стран мира: Японии, Дании,…
Армянскую шахматистку сняли с турнира в Турции по требованию азербайджанской делегации
Организаторы международного шахматного турнира под эгидой ФИДЕ в турецком Сиваше отозвали приглашение армянской шахматистке Марии Геворгян, сославшись на протесты азербайджанской…
В Ереване стартует фестиваль духовно-нравственных фильмов Fresco
Фестиваль современно искусства и духовно-нравственных фильмов Fresco в Ереване начнется с показа российского фильма «Со дна вершины», сообщили 23 августа…
«Если даже нынешние будут вынуждены уйти, предыдущие не вернутся», — экс министр иностранных дел Арцаха Арман Меликян
Бывший министр иностранных дел Арцаха Арман Меликян написал на своей странице в Facebook: «Попытки приобрести политический капитал путем критики ошибок…
Лишенному по указу Роберта Кочаряна воинского звания Вагаршаку Арутюняну вернули его звание генерал-лейтенанта
Президент Армении Армен Саркисян своим указом признал утратившим силу указ о лишении Вагаршака Арутюняна воинского звания «Принимая за основу предложение…
Белый дом оставил попытки урезать международную помощь
Администрация пыталась заморозить уже выделенные средства, но уступила под натиском Конгресса ВАШИНГТОН – Белый дом прекратил борьбу с Конгрессом по…
Омбудсмен отправил рабочую группу в Джермук
Омбудсмен РА командировал в Джермук рабочую группу, чтобы на месте разобраться с ситуацией, создавшейся в связи с эксплуатацией Амулсарского рудника.…