«Շիրակ» օդանավակայանում «Պոբեդա» ավիաընկերության ինքնաթիռը վայրէջք կատարելիս ետնամասով հպվել է վազքուղուն
Օգոստոսի 19-ին՝ ժամը 21։04-ի սահմաններում, «Պոբեդա» ավիաընկերության ինքնաթիռը Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում վայրէջք կատարելիս ետնամասով հպվել է վազքուղուն, ինչի հետևանքով պոչամասը…
Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործը մակագրվել է դատավոր Աննա Դանիբեկյանին
Մարտի մեկի գործով սահմանադրական կարգը տապալելու համար մեղադրվող Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուս նախկին պաշտոնյաների վերաբերյալ գործը մակագրվել է Երևանի ընդհանուր…
Ուղիղ. Լեւոն Արոնյան – Վիշվանաթան Անանդ. հանդիպում առաջատարի հետ
Ամերիկյան Սենթ Լուիս քաղաքում անցկացվող շախմատի «Սինկֆիլդի գավաթի» խաղարկությունում այսօր կկայանան 3-րդ տուրի պարտիաները: Լեւոն Արոնյանը սպիտակ խաղաքարերով կհանդիպի Հնդակստանը…
Ռուսաստանը «օրենքով գող» Նոդար Թբիլիսկուն հանձնեց Ֆրանսիային
Ռուսաստանի իրավապահ մարմինները վրացի «օրենքով գող» Նոդար Ալոյանին, որը քրեական շրջանակներում հայտնի է որպես Նոդար Թբիլիսկի, փոխանցել են իրենց ֆրանսիացի…
Ոստիկանները հայտնաբերել են տերմինալներ վնասած և գողություններ կատարած երիտասարդին
Ոստիկանություն զանգահարած տարբեր քաղաքացիներ հայտնում էին, որ Մաշտոցի պողոտա-Թումանյան փողոց խաչմերուկի տերմինալներից մեկը կոտրել են, Մաշտոցի պողոտայի, Մոսկովյան փողոցի տերմինալներից…
Մահվան ելքով վրաերթ Կոտայքի մարզում. 33–ամյա վարորդը Opel-ով վրաերթի է ենթարկել հետիոտնին. վերջինը շպրտվել է հանդիպակաց երթևեկելի գոտի և տեղում մահացել
Այսօր՝ օգոստոսի 19-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 20:20-ի սահմաններում 33-ամյա Սերյոժա Գրիգորյանը իր վարած Opel…
Կարմիր Խաչի ներկայացուցիչներն այցելել են Ադրբեջանում գտնվող հայազգի ռազմագերի Արայիկ Ղազարյանին
Արցախի Հանրապետության Մարդու իրավունքների պաշտպան Արտակ Բեգլարյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ «Ողջունելի է, որ Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի ներկայացուցիչներն…
Ոստիկանները գրպանահատի են բերման ենթարկել
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնում մի քաղաքացի հաղորդում է տվել, որ ժամեր առաջ Թումանյան փողոցի սրճարաններից մեկում ինչ-որ մեկը իր պայուսակից գողացել…
Ամուլսարի հանքը շահագործվելու է աննախադեպ բնապահպանական ստանդարտներով․ Նիկոլ Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ուղիղ եթերում զրուցեց քաղաքացիների հետ՝ Ամուլսարի հանքի շահագործման վերաբերյալ։ Վարչապետը մեջբերումներ անելով «Էլարդ»-ի եզրակացությունից՝ հայտարարեց, որ Ամուլսարի…
Այսօրվա ոստիկանական գործողությունների արդյունքը․ այս ամենը հիասթափեցուցիչ է
Իրավապաշտպան Զարուհի Հովհաննիսյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ «Ահա, նայեք, Ռուզաննայի թևերն են, այսօրվա ոստիկանական գործողությունների արդյունքը։ Ես իմ որևէ…

Происшествие в Гюмри: самолет «Победы» при приземлении коснулся хвостом взлетной полосы
Сегодня, 19 августа, в районе 21:04, самолет авиакомпании «Победа» при посадке в гюмрийском аэропорту «Ширак» коснулся хвостом взлетной полосы, в…
«Амулсарское месторождение будет эксплуатироваться по беспрецедентно высоким экологическим стандартам», — Никол Пашинян
Премьер-министр Никол Пашинян в прямом эфире беседовал с гражданами о разработке Амулсарского рудника. Он рассказал, что за последний год изучил гигантский…
В Армении построят самый высокий небоскреб в истории страны
В столице Армении Ереване будет построен многофункциональный комплекс «Анморук» (Незабудка) – 71-этажный небоскреб высотой в 270 метров. «Уже начинаются проектные…
Представители Красного креста посетили Араика Казаряна
Представители бакинской делегации МККК (Международный комитет Красного Креста) посетили военнослужащего Араика Казаряна с целью ознакомления с условиями его содержания, а также оказания…
«Вечером выступлю с заявлением», — Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян написал на своей странице в Facebook: «Сегодня с утра по вопросу Амулсара мы провели уже три…
Ситуация на проспекте Баграмяна остается напряженной: 6 человек подвергнуты приводу в полицию
Ситуация на проспекте Баграмяна остается напряженной. После произошедшего инцидента между полицией и участниками акции протеста против эксплуатации Амулсарского рудника, сотрудники полиции подвергают приводу…
«Никол – продолжение Сержа»: на Баграмяна 26 закрытое обсуждение окончилось
Около 2 часов за закрытыми дверями на Баграмяна 26 обсуждался вопрос эксплуатации Амулсарского рудника. Как ранее сообщала телекомпания ГАЛА, Никол…
В Верхнем Ларсе введены ограничения: на российской стороне растянулась километровая автомобильная очередь
Согласно информации, предоставленной посольству Армении в РФ, вследствие текущих строительных работ и жарких погодных условий на российском участке КПП «Верхний…
Каро Пайлан: » Если мы будем молчать, то дело дойдет до Стамбула и Анкары»
Армянский депутат прокурдской »Демократической партии народов» Каро Пайлан прокомментировал заявление МВД Турции, об отсранении от должностей мэров Диярбакыра, Вана и…
Министр иностранных дел Республики Арцах принял руководителя миссии МККК
19 августа министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян принял руководителя Степанакертского офиса миссии Международного Комитета Красного Креста…