Դավիդ Լուիսը բաց է թողել Չելսիի մարզումն ու մտադիր է միանալ Արսենալին
Լոնդոնի «Չելսիի» պաշտպան Դավիդ Լուիսը բաց է թողել թիմի մարզումը, որը կայացել է այսօր՝ օգոստոսի 7-ին, հայտնում է Sky Sports-ը։;…
Թուրքական 2-րդ նավն է հորատման աշխատանքներ սկսել Կիպրոսի ափերին
Թուրքիայի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Ֆաթիհ Դյոնմեզը Կիպրոսի տնտեսական գոտում հորատման աշխատանքներ իրականցնող թուրքական նավերի աշխատանքին հետևելու համար այցելել…
«Ուղիղ կապ Աստծո հետ». Ամենայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլի շքեղ կյանքը
Ներկայացնում ենք 5 ուշագրավ փաստ Ամենայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլի մասին, որի կենսակերպը չի կարող չզարմացնել եւ չզայրացնել սովորական հավատացյալներին: 1.…
Ռեալը ՊՍԺ-ին 120 մլն եվրո և իր առանցքային ֆուտբոլիստներից մեկին է առաջարկել Նեյմարի համար
«Ռեալը» նոր առաջարկ է արել ՊՍԺ-ի հարձակվող Նեյմարի տրանսֆերի շուրջ, հայտնում է Sport.es-ը։ Աղբյուրի փոխանցմամբ, «Արքայական ակումբը» փարիզյան ակումբին պատրաստ է…
«Եթե քո ցախավելը կարճ է, մի փորձիր հեռու տարածություններն ավլել». Ս. Դանիելյան
Քաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը ֆեյսբուքյան գրառում է արել՝ նշելով. «Իմ սիրելի հեղափոխական Մաո Ձզե Դունից մի քանի կարևոր ցիտատներ: Կարծում եմ…
Ոստիկաններն անչափահաս աղջնակին տեղափոխել են ՀՕՖ երեխաների աջակցության կենտրոն
Օգոստոսի 6-ին, ժամը 3-ին, Նորապատ գյուղի մի բնակչուհի ոստիկանության Արմավիրի բաժնում հաղորդում էր տվել, որ իր երեխան տնից դուրս է…
ԱՌԱՆՑ ՄԵԿՆԱԲԱՆՈՒԹՅԱՆ
Դա մարդկանց պատկերացրած հեղափոխությունը չի լինելու. 14-ամյա Իլոնայի մտորումները
Կյանքը, աշխարհն ու մարդկանց սիրող 14-ամյա Իլոնան, ապրելով երազանքների աշխարհում, իր առաջ 3 նպատակ է դրել: Առաջինը՝ սովորել Քեմբրիջում, երկրորդը՝…
Վարչապետն աշխատանքային այցով կմեկնի Ղրղզստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը օգոստոսի 8-9-ը աշխատանքային այց կկատարի Ղրղզստանի Հանրապետություն: Հայաստանի վարչապետը Ղրղզստանի Չոլպոն-Ատա քաղաքում կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի հերթական…
Բրազիլիան մերժել է գյուլենականության մեջ մեղադրվողին Թուրքիային արտահանձնելու պահանջը
Բրազիլիայի բարձրագույն դաշնային դատարանը մերժել է Թուրքիայիում ահաբեկչական կառույց համարվող «գյուլենական համայնքի» անդամ լինելու մեջ մեղադրվող Ալի Սիփահիին` Թուրքիա վերադարձնելու…

«Прямая связь с Богом»: 5 закулисных фактов о шикарной жизни Патриарха Кирилла
Предлагаем вашему вниманию 5 занимательных фактов о Патриархе Всея Руси Кирилле, образ жизни которого не может не удивлять и не…
ЦИК отклонил жалобу Соболь и Гудкова на отказ в регистрации кандидатами в Мосгордуму
Центральная избирательная комиссия России отклонила жалобу оппозиционного политика Дмитрия Гудкова на отказ зарегистрировать его кандидатом на выборах в Мосгордуму. Аналогичное решение принято…
Новобранцы в военных частях Арцаха, условия службы. Фоторепортаж
Различные воинские части Арцаха пополнились новобранцами. В ближайшее время в воинских частях состоится церемония принятия присяги, на которой могут присутствовать…
«Больше не холостяк»: 44-летний Ди Каприо сделал предложение 22-летней подруге
Самый завидный холостяк Голливуда Леонардо ди Каприо, судя по слухам, совсем скоро распрощается со своей свободой и пополнит ряды женатиков.…
Наапет Кучак – певец земной любви
Наапе́т Куча́к (арм. Նահապետ Քուչակ) армянский поэт XVI века. Достоверных сведений о жизни поэта не дошли до наших современников. По преданиям он…
Начался штурм резиденции Алмазбека Атамбаева
В селе Кой-Таш в Киргизии начался штурм резиденции бывшего президента республики Алмазбека Атамбаева. Об этом сообщает 24.kg со ссылкой на своего…
Из Москвы в Армению запустили новый регулярный автобус
Перевозчик ООО «ФОРСАЖ АВИА» сообщает, что запущен регулярный пассажирский рейс по маршруту Москва-Ереван, который будет отправляться от автостанции «Орехово» по…
Указ Путина вступает в силу: для части граждан Турции визовый режим отменён
С 7-го августа вступит в силу решение президента России Владимира Путина об отмене визового режима для граждан Турции, имеющих служебные…
«Это жизненно необходимо»: Южная Осетия решила войти в состав России
Президент Южной Осетии Анатолий Бибилов заявил, что республика должна войти в состав России для восстановления «исторической справедливости». Об этом сообщает РИА Новости. По мнению Бибилова, если…
Давид Тоноян обсудил с представителями МККК вопрос напряженности на армяно- азербайджанской границе
Министр обороны Армении Давид Тоноян 7 августа принял представителей Международного Комитета Красного Креста (МККК) во главе с руководителем делегации МККК…