Սամվել Բաբայանի գրասենյակ․ Ի գիտություն, Բակո Սահակյանի հրաժարականի և Սամվել Բաբայանի առաջադրման մասին
Մամուլում տեղ գտած հրապարակումները այն մասին, թե Բակո Սահակյանի հրաժարականի դեպքում Սամվել Բաբայանը չի առաջադրվի Արցախի նախագահի պաշտոնում, չեն համապատասխանում…
Բեռնատարն ամբողջությամբ այրվել է
Հուլիսի 25-ին, ժամը 16:39-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Լոռու մարզի Չկալով գյուղի վերջնամասում այրվում է անասնակերով բեռնված ավտոմեքենա: Դեպքի…
Հայերին Թուրքիայից վտարելու կոչ արած թուրք գործիչը կարող է պատասխանատվության ենթարկվել
Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (AKP-ԱԶԿ) Բաշիսքելե շրջանային կառույցի ղեկավար Սուլեյման Օզքարաասլանի արած սկանդալային գրառման շուրջ քննարկումները շարունակվում են։…
«Պետք է փորձենք հենց այդ փոքր լինելով մտնել ուղղակի բանակցությունների մեջ». Պապյան
«Արտաքին քաղաքականությունը, երբ մոտ կամ ընթացքի մեջ է, մենք հաճախ ամբողջը չենք իմանում, հետագայում է այն բացվում: Հուսանք, որ ինչ-որ…
Շղթայական ավտովթար Երևանում. բախվել են Toyota-ներն ու Opel-ները. կա վիրավոր, վարորդներից մեկը Պետական գույքի գույքագրման և գնահատման գործակալության գլխավոր տնօրենն է
Երեկ՝ հուլիսի 24-ին, շղթայական ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 20։20-ի սահմաններում Աթենքի փողոցի թիվ 7 էլեկտրասյան դիմաց բախվել են…
Հոկտեմբերին Թբիլիսիում կվերականգնվի թումանյանական մթնոլորտը. փոխքաղաքապետ Վիրաբյանի այցը Վրաստան
Աշխատանքային այցով Թբիլիսիում գտնվող Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Վիրաբյանը հանդիպել է Թբիլիսիի քաղաքապետի տեղակալ Սոֆիո Խունտսարիայի հետ: Հանդիպման ընթացքում Տիգրան Վիրաբյանը…
Հայտնաբերվել է ականանետի արկ
Ս.թ. հուլիսի 24-ին ժամը 21:43-ին տեղեկություն է ստացվել, որ ժամը 18:30-ին Երևան քաղաքի Քոչինյան փողոցի թիվ 13/5 հասցեում տեղի է…
Շենքի մասնակի փլուզում. կա տուժած
Հուլիսի 25-ին, ժամը 16:18-ին «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Արարատի մարզի Մասիս քաղաքից Նոր Խարբերդի ամառանոցներ տանող ճանապարհին տեղի է…
Տարեսկզբից մինչ օրս Թուրքիայում 163.000 անօրինական ներգաղթյալ է հայտնաբերվել
Հուլիսի 12-ից մինչ օրս Ստամբուլում 6.122 անօրինական ներգաղթյալ է հայտնաբերվել: Թուրքիայի ներքին գործերի նախարար Սուլեյման Սոյլուի խոսքով՝ բոլոր այդ ներգաղթյալները,…

«Именно благодаря тому, что личные интересы нашей страны невелики, нужно попытаться войти в переговоры»
«Часто мы многое не знаем о внешней политике, когда она рядом или в процессе. Она раскрывается нам позже. Будем надеяться,…
Новый корабль ВМС США назовут в честь известного американского военного деятеля армянского происхождения Пола Игнатиуса (Игнатосян)
Официальный сайт министерства обороны США передает, что командование Военно-морских сил США назовет свой новый военный корабль (Arleigh Burke-class guided missile destroyer) в…
МИД Армении внимательно следит за переговорами России и Грузии по альтернативе Ларсу
Находящийся с официальным визитом в Грузии министр иностранных дел РА Зограб Мнацаканян в беседе с журналистами заявил, что МИД Армении…
Лица с легкой степенью умственной отсталости больше не будут призываться в армию
На сегодняшнем заседании правительство Армении одобрило законопроект, согласно которому юноши с легкой степенью умственной отсталостью и другими умственными отклонениями будут временно непригодны для призыва в армию. В проекте отмечается:…
Да здравствуют наши защитники старой коррумпированной Армении: депутат от фракции «Мой шаг» о заявлении семи сил
В беседе с телекомпанией ГАЛА член парламентской фракции «Мой шаг» Ваагн Овакимян, коснулся адресованного правительству заявления семи партий. Депутат правящей фракции подчеркнул, что, по его мнению, заявление подписано не политическими…
Общественный совет Армении предлагает воздержаться от ратификации Стамбульской конвенции
Председатель Общественного совета Армении Вазген Манукян отметил, что Стамбульскую конвенцию принимать нецелесообразно конвенцию, потому как она содержит сомнительные положении, тем…
В Каспийском море упал азербайджанский МиГ-29
Борт ВВС Азербайджана внезапно пропал с экранов радаров во время учебного полета, сообщила пресс-служба Минобороны республики. Уточняется, что инцидент произошел…
Мониторинг ОБСЕ на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана
25 июля, согласно достигнутой с властями Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) договоренности, миссия ОБСЕ провела плановый мониторинг режима прекращения огня на линии соприкосновения…
По факту смерти военнослужащего срочной службыВ.Галояна задержан старшина поста
По уголовному делу, расследуемому во втором гарнизонном следственном отделе по факту смерти военнослужего срочной службы, рядового В.Галояна, по подозрению в…