Քնած է եղել, զգացել է, որ մարդիկ լցվում են իր վրա. Զոդի կամրջի վթարից մահացած 20-ամյա Ծաղիկին հուղարկավորեցին. News.am
Արարատի մարզի Երասխ գյուղում այսօր՝ հուլիսի 12-ին, տեղի ունեցավ 20-ամյա Ծաղիկ Համբարձումյանի հուղարկավորությունը։ Այս մասին հայտնում է news.am-ը։ Երեւան-Երասխ ճանապարհին…
Խորամանկ շիմպանզեն գտել է ելքը գազանանոցից փախչելու
Չինաստանի Անհու նահանգում շիմպանզեն փորձել է փախչել կենդանաբանական այգուց բամբուկի ծառի միջոցով, սակայն ոստիկանությանը հաջողվել է կանգնեցնել կապիկին: Այս մասին…
Թբիլիսիում ցույցերը շարունակվում են
Վրաստանի մայրաքաղաք Թբիլիսիում, խորհրդարանի շենքի դիմաց ցուցարարները նորից պահանջում են Վրաստանի ներքին գործերի նախարար Գիորգի Գախարիայի հրաժարականը։ Այսօր ցույցերի արդեն…
«Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի մասնակիցների ընդունելություն՝ նախագահականում
Ի պատիվ «Ոսկե ծիրան» միջազգային 16-րդ կինոփառատոնի մասնակիցների՝ նախագահական նստավայրում այսօր կազմակերպվել է ընդունելություն: Հանրապետության նախագահը ողջունել է կինոփառատոնի մասնակիցներին…
Ուղևորատար Boeing-ը արտակարգ վայրէջք է կատարել․ կան տասնյակ տուժածներ
«Air Canada» ավիաընկերությանը պատկանող Boeing-ը տուրբելենտության գոտում հայտնվելուց հետո արտակարգ վայրէջք է կատարել։ Վիրավորվել է առնվազն 35 մարդ: Այս մասին…
Գյումրի քաղաքի կայարան մտնելիս գնացքը վրաերթի է ենթարկել կնոջ․ նա տեղում մահացել է
Հուլիսի 12-ին՝ ժամը 19:46-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ երկաթգծի 2725-րդ կմ-ին՝ Բայանդուր-Գյումրի հատվածում, Գյումրի քաղաքի կայարան մտնելիս գնացքը…
Սասուն Միքայելյանը չի բարևում Նիկոլ Փաշինյանին
Այսօր ԵՊԲՀ-ում տեղի ունեցող միջոցառմանը մասնակցում էին մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, այդ թվում նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ‹‹Իմ…
Երևանում 34–ամյա վարորդը BMW–ով վրաերթի է ենթարկել 38–ամյա հետիոտնին. վարորդը դեպքի վայրում հայտնել է՝«Արգելակման փոխարեն շփոթվել, գազի սեղմակն եմ սեղմել»
Երեկ՝ հուլիսի 11-ին, վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժաը 20:00-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ, 34-ամյա Մ. Ա.-ն իր վարած BMW մակնիշի…
Երևանում փակ են լինելու փողոցներ. ՃՈ հայտարարությունը
ՀՀ ոստիկանթյունը տեղեկացնում է, որ հուլիսի 13-ին Երևանի Ստեփան Շահումյան հրապարակում կայանալիք միջոցառման կապակցությամբ՝ ժամը 16․00-ից մինչև 24․00-ն արգելվելու է…
10 հեռուստաընկերությունները նոր օրենքով հնարավորություն են ունենալու ներառվել թվայնացման ցանցի մեջ. լրագրողական 3 կազմակերպություն ներկայացրին օրենքի նոր նախագիծ
Լրագրողական երեք կազմակերպություն առաջարկում են իրենց մշակած «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» օրենքի նոր նախագիծը: Նախագիծն արդեն հանձնել են ԱԺ համապատասխան…

Сообразительный шимпанзе придумал способ сбежать из зоопарка
В китайской провинции Аньхой шимпанзе попытался сбежать из зоопарка с помощью бамбукового дерева, но его поймала полиция. Видеозаписью произошедшего заинтересовалось…
Рабочая группа из «Газпрома» прибудет в Армению для обсуждения тарифа на газ
Сегодня на ставшем традиционным брифинге в парламенте вице-премьер РА Мгер Григорян, говоря о переговорах по поводу тарифа на газ, заявил,…
Экстренная посадка на Гавайях: 35 пострадавших
В результате экстренной посадки в аэропорту Гонолулу пассажирского Boeing 777-200 канадской авиакомпании Air Canada пострадали не менее 35 человек. Самолет…
«В течение 10 дней будет дано предварительное заключение». Директор СНБ РА Ванецян об отключении электроэнергии
Сегодня на брифинге директор СНБ (Служба национальной безопасности) Артур Ванецян сообщил журналистам: «Для выяснения причин сбоя в электроэнергетической системе Армении будет…
Глава МИД Арцаха принял стажеров Армянской Ассамблеи Америки
12 июля министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) Масис Маилян принял группу стажеров Армянской Ассамблеи Америки (ААА) во главе…
Граждане Армении могут оставаться в Китае без визы до 90 дней
Между Арменией и Китаем будет введен безвизовый режим. Сегодня на заседании правительства Армении был одобрен законопроект «О ратификации соглашения с Китаем…
Обвинение, выдвинутое Ара Минасяну, переквалифицировано и ужесточено, сегодня суд вынес решение об его аресте
В Главном управлении следственного комитета по особо важным делам продолжается предварительное расследование уголовного дела, возбужденного по факту злоупотребления властью рядом…
Представлено не дающее уснуть за рулем устройство
На выставке ИННОПРОМ представлено устройство, не позволяющее водителям уснуть за рулем. Об этом пишет портал «Будущее России. Национальные проекты». Сообщается, что «Система…
Украинское дело завершилось армянским розыском
В международный розыск по линии Интерпола объявлен известный украинский предприниматель Лев Хлявич. Некоторое время назад он инициировал в Киеве возбуждение…
Владислав Мангасарян представил сообщение в ССС, свзанное с Левоном Саргсяном
Как передает «Фактинфо», бизнесмен Владислав Мангасарян представил в ССС (Специальная следственная служба) сообщение о преступлении, связанное с братом Сержа Саргсяна,…