Առանց բարդույթների. Instagram-ի «գլամուրային» գեղեցկուհիները՝ Սելեստայի թիրախում
Կանայք եւ աղջիկներն ավելի մանրակրկիտ կերպով ու խնամքով են զբաղվում սեփական իմիջով, քան տղամարդիկ: Անգամ, մինչ սոցցանցերում լուսանկարների հրապարակումը, նրանք…
Չեֆերինը` Սուպերլիգայի մասին․ Քանի դեռ ես ՈւԵՖԱ-ի նախագահն եմ, նման բան տեղի չի ունենա
ՈւԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը The Times-ին տված հարցազրույցում խոսել է Չեմպիոնների լիգայի ձևաչափի հավանական փոփոխությունների, մրցաշարի և Լիբերտադորեսի գավաթակիրների միջև…
ԱՄՆ-ում պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել Կալիֆորնիայի համալսարանների ու հայկական սփյուռքի կազմակերպությունների հետ
Հայաստանի Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը աշխատանքային այցով գտնվում է ԱՄՆ Կալիֆորնիա նահանգում՝ ԱՄՆ Հայ իրավաբանների միության հրավերով։ Հուլիսի 1-3-ը՝…
ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնում տեղի է ունեցել հանդիպում «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության անդամների հետ
Շարունակվում են ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի նախաձեռնած քաղաքական խորհրդակցությունները։ Այսօր ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնում տեղի ունեցավ հանդիպում «Երկիր Ծիրանի» կուսակցության…
Թուրքիայի հայկական Սուրբ Պողոս-Պետրոս եկեղեցին` փլուզման վտանգի եզրին
Թուրքիայի Կեսարիայի նահանգի Թոմարզա շրջանում (հայկական նախկին Տոմարածին գյուղ) հայկական Սուրբ Պողոս-Պետրոս եկեղեցին անմխիթար վիճակում է գտնվում: Եկեղեցու տանիքի քարե…
Ողբերգական դեպք Երևանում. ոստիկանության նախկին բարձրաստիճան սպայի տանը հայտնաբերվել է երիտասարդ աղջկա դի
Այսօր՝ հուլիսի 4-ին, ողբերգական դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Արտակարգ իրավիճակների նախարարության փրկարար ծառայության 9-11 օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է…
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունը հանդիպել է Հայաստանի եւ Կիպրոսի համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի անդամների հետ
Պաշտոնական այցով Կիպրոսում գտնվող ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 4-ին հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի…
Քննարկում՝ ՀՀ ազգային փոքրամասնությունների հարցերով խորհրդի 11 ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ
Հուլիսի 4-ին ՀՀ ԱԳՆ-ում տեղի ունեցավ Եվրոպայի խորհրդի Ազգային փոքրամասնությունների պաշտպանության մասին շրջանակային կոնվենցիայի համաձայն ներկայացվող Հայաստանի հինգերորդ զեկույցի քննարկումը՝…
ՃՏՊ Իջևան-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհին. կան տուժածներ
Հուլիսի 4-ին, ժամը 17:23-ին «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Իջևան-Նոյեմբերյան ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Դեպքի…

Без комплексов: женщина пародирует фото «гламурных» красавиц из Instagram
Вы замечали, что женщины намного тщательнее следят за собственным имиджем, чем мужчины? Даже перед тем как опубликовать фото в сети,…
«Что покажет простыня». Как древние свадебные традиции Кавказа преследуют современных женщин
Свадьба — для многих одно из самых счастливых событий в жизни — часто становится кошмаром для женщин в странах с…
В России предложили запретить мобильные в школах. Не всем это понравилось
Спикер Совета Федерации Валентина Матвиенко предложила запретить использование мобильных телефонов в школах с начала следующего учебного года. Инициатива понравилась не…
«Алиев по указанию Путина продолжает оккупировать Давид Гареджи», — лидер «Лейбористской партии» Шалва Нателашвили
«Президент Азербайджана по указанию Путина продолжает оккупировать Давид Гареджи», — об этом на брифинге возле МИД-а Грузии заявил — лидер «Лейбористской партии» Шалва…
Дочь Владимира Путина: как живет предполагаемая младшая дочь российского президента
Екатерина Тихонова (по данным Reuters и Bloomberg, младшая дочь Путина) несколько раз становилась объектом различных слухов и неподтвержденных новостей. Что,…
Владимир Путин встретился с папой римским Франциском
В Ватикане прошла встреча президента России Владимира Путина с папой римским Франциском. Встреча проходила в закрытом режиме. Ранее сообщалось, что…
Выявлен случай масштабного оборота наркотиков
Сотрудники СНБ РА в результате широкомасштабных оперативно-розыскных мероприятий и комплексных следственных действий, предпринятых в рамках осуществления функций, направленных на борьбу…
Переговоры о тарифах на газ на внутреннем рынке не имеют ничего общего с визитом президента России.
Об этом после заседания правительства, говоря о цене на газ и переговорах с российской стороной, сообщил журналистам председатель комиссии по…
Диагноз – важнейшая проблема озера Севан.
На брифинге с журналистами, состоявшемся после заседания кабмина, министр окружающей среды РА Эрик Григорян, говоря о проблеме нового «цветения» озера…
Делегация Постоянной комиссии НС по внешним связям встретилась в Варшаве с маршалом Сената Польши С.Карчевским
3 июля делегация Постоянной комиссии НС по внешним связям во главе с Р.Рубиняном встретилась в Варшаве с маршалом Сената Республики…