Մինսկ-2019․ Անուշ Գրիգորյանը մեկնարկեց հաղթանակով
Անուշ Գրիգորյանը (51 կգ) հաղթանակով մեկնարկեց Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ընթացող Եվրոպական խաղերում։ Հայ մարզուհին պայքարը սկսեց 1/8 եզրափակչից, որտեղ մրցեց…
Սաակաշվիլին ուկրաինացի զբոսաշրջիկներին հորդորում է այցելել Վրաստան՝ ռուսների փոխարեն
Վրաստանի երրորդ նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլին Ուկրաինայի քաղաքացիներին կոչ է անում մեկնել վրաստանյան հանգստի՝ ռուսների փոխարեն: Սաակաշվիլին հայտարարել է, որ վրաստանյան…
Լյովա Գևորգյանը՝ ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանեկան չեմպիոն
Հայաստանի ներկայացուցիչ Լյովա Գևորգյանը (92 կգ) դարձավ Իտալիայի Ֆաենցա քաղաքում անցկացվող ազատ ոճի ըմբշամարտի Եվրոպայի պատանեկան առաջնության չեմպիոն: Հայ պատանի…
Խոշոր ավտովթար Արագածոտնում. բախման արդյունքում մեքենաներից մեկը գլխիվայր հայտնվել է քարերի վրա, կան վիրավորներ
Այսօր՝ հունիսի 23-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 21:25-ի սահմաններում, Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Աշտարակի մուտքի կամարի տակ բախվել…
«Սերժ Սարգսյանը ճարպկորեն շեղեց հանրության ուշադրությունն այդ հանգամանքից»
Արցախի նախկին արտգործնախարար Արման Մելիքյանը սոցցանցի իր էջում գրառում է արել՝ նշելով. «2016թ. ապրիլյան պատերազմում մեր ունեցած տարածքային կորուստներն առաջին…
Հերթական աղմկահարույց հանցագործությունը. հանցախումբը Mercedes-ների տերերին զրկել էր ազատությունից և մեքենաները առևանգել. հայտնաբերվել է մի քանի մեքենա, այդ թվում՝ ապամոնտաժված
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով, Հայաստանի քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնի պետ, Արդարադատության գեներալ-մայոր Արթուր…
Ստամբուլի ընտրություններում հաղթում է ընդդիմադիր թեկնածուն
Ստամբուլի քաղաքապետի ընտրությունները մոտենում են իրենց հանգուցալուծմանը: Արդեն հրապարակվել են ընտրությունների նախնական արդյունքները։ Չնայած արդյունքները դեռ նախնական են, բայց ձայների ակներև…
Միշտ պատրաստ եմ աջակցել մեր երկրների համագործակցության ամրապնդմանը. Սալոմե Զուրաբիշվիլին շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին: «Հուսով եմ, որ Վրաստանի և Հայաստանի միջև…
Վրացական Cavea ցանցը դադարեցրել է ռուսալեզու ֆիլմերի ցուցադրությունը
Cavea կինոթատրոնների ցանցը հունիսի 20-ից դադարեցրել է ռուսալեզու սեանսների ցուցադրությունը (ռուսերեն թարգմանությամբ ֆիլմերը): Ընկերությունից հայտնել են, որ տվյալ որոշումը կայացվել…

В Стамбуле на повторных выборах мэра лидирует оппозиционер
В Стамбуле идёт подсчет голосов после повторных выборов мэра этого крупнейшего города Турции. Ожидается, что предварительные официальные результаты объявят позднее. К…
Сеть кинотеатров Cavea приостановила показ русскоязычных сеансов
Сеть кинотеатров Cavea с 20 июня приостановила показ русскоязычных сеансов (фильмов с русским переводом). В Cavea подтверждают, что данное решение…
«Это означает продолжение провокационных действий и снайперской деятельности»
О прошедшей в Вашингтоне встрече Министров иностранных дел Армении и Азербайджана и о ее результатах телекомпания ГАЛА провела беседу с…
««1 Марта» начало зреть в 1996 году и достигло своего логического апогея в 2008 г.»
Политолог Степан Даниелян сделал заметку на своей странице в Facebook, отметив: «В математике есть принцип, когда задача не решается, нужно…
Основанные на принципах дружбы армяно-кыргызские отношения продолжат развиваться – Президента Саркисяна поздравил Сооронбай Жээнбеков
По случаю дня рождения Президента Армена Саркисяна поздравил Президента Кыргызской Республики Сооронбай Жээнбеков. В послании, в частности, говорится: «Уверен, что…
Убийство главы генштаба и попытка переворота в Эфиопии: что там происходит
Глава генерального штаба эфиопской армии Сеаре Меконнен был убит собственным телохранителем в ходе подавления мятежа в штате Амхара. Об этом…
Захарова прокомментировала заявление президента Грузии о туристах из России
Официальный представитель МИД России Мария Захарова в воскресенье ответила на призыв президента Грузии Саломе Зурабишвили к российским туристам продолжать приезжать в Грузию.…
В США рассказали о риске ядерной войны
Новое оружие Индии приближает мир к ядерной войне, считает журнал The National Interest. По мнению американского издания, даже неудачные испытания гиперзвуковой…
Как арестованный попытался бежать с похорон матери из салона Ритуальных услуг
39-летний Мартин Хачатрян был осужден уже четыре раза, к ним прибавился пятый. Он узнал о смерти своей матери, будучи в…