Գևորգ Ղազարյանի փայլուն գոլը. հաղթում ենք 2-0
Հայաստանի ազգային հավաքականը ԵՎՐՈ-2020-ի ընտրական փուլի J խմբի 4-րդ տուրում մրցում է Հունաստանի ընտրանու հետ: Աթենքում ընթացող խաղը հիանալի է…
Թրամփը նախատեսում է G-20-ի շրջանակում հանդիպել Պուտինի և Սի Ծինփինի հետ
Ինչպես փոխանցում է «Ռիա-նովոստի»-ն, այդ մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ջոն Բոլթոնը: «Ինչ վերաբերում է հանդիպումներին, ապա…
Կոտայքի մարզպետն այս ընտրությունները սարքել էր կյանքի և մահվան հարց. քաղաքագետ
«Աբովյանում գործող քաղաքապետի հաղթանակն օրինաչափ էր, որովհետև քաղաքի վարչական ռեսուրսները նրա ազդեցության տակ էին գտնվում, այդ թեկնածուն վայելում է Հայաստանի…
Վոլգայում հայ պատանի է խեղդվել՝ ընկերներին փրկելու ժամանակ. armtimes.com
Armtimes.com-ը գրում է. ՌԴ Սամարա քաղաքի Վոլգայի ափին գտնվող Կրասնոգլինսկի լողափում ազգությամբ հայ պատանիներն ընկերների եւ զարմիկների հետ հանգստանալիս են…
Խոշոր ավտովթար Գեղարքունիքի մարզում. 56-ամյա վարորդը Audi-ով գլխիվայր շրջվելով՝ հայտնվել է դաշտում. կան վիրավորներ
Այսօր՝ հունիսի 11-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում: Ժամը 14:40-ի սահմաններում Վարդենիս քաղաքի բնակիչ, 56-ամյա Արմեն Խաչատրյանը Սևան-Մարտունի-Գետափ…
«Այն մարդիկ, ովքեր փորձել են թունավորել Երևանի և Արցախի հարաբերությունները, պետք է լքեն իշխանությունը». Ստյոպա Սաֆարյանը՝ Բալասանյանի հրաժարականի մասին
«Ես կատեգորիկ բացառում եմ, որ ՀՀ իշխանությունների կողմից որևէ ճնշում է գործադրվել Արցախում Վիտալի Բալասանյանին կամ որևէ մեկին աշխատանքից հեռացնելու…
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Անջեյ Կասպշիկին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպշիկին: Զրուցակիցները քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման գործընթացին…
«Արդարադատության նախարարությունը պետք է ստանձներ դրոշակակրի դերը, նաև պետք է լոկոմոտիվը դառնար, ինչը չեղավ». Նորայր Նորիկյան
«Այն հանգամանքը, որ վարչապետի՝ երկրից բացակայության պարագայում ներկայացվեց այդ հրաժարականը, և հրաժարականից հետո կցկտուր խոսակցությունները կամ հրապարակային արձագանքները, այդ թվում…
Ղազախստանի ընտրություններն անցել են առանց մրցակցության
Ղազախստանում հունիսի 9-ին տեղի ունեցած նախագահական ընտրությունները վկայում են այդ երկրում ժողովրդավարության խորը ճգնաժամի մասին։ Այս տարվա մարտի 19-ին Ղազախստանը…
Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի պատվիրակությանը
Հունիսի 11-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Լիբանանի Հայկազյան համալսարանի «Heritage Club» ուսանողական ակումբի անդամներին՝ համալսարանի ուսանողական…

Премьер-министр Никол Пашинян принял Анджея Каспршика
Премьер-министр Никол Пашинян принял личного представителя действующего председателя ОБСЕ Анджея Каспршика. Собеседники обсудили вопросы, связанные с урегулированием нагорно-карабахского конфликта и…
1 октября ожидается визит президента РФ В. Путина в Армению
«Принято решение, что 1 октября в Ереване состоится заседание Высшего совета ЕАЭС (Евразийский экономический союз) на уровне глав государств-членов ЕАЭС.…
Глава МИД Арцаха принял делегацию Ливанского университета «Айказян»
11 июня министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян принял членов студенческого клуба «Heritage Club» Ливанского университета «Айказян» во главе с…
Уголовное дело в отношении Ивана Голунова прекращено
Уголовное преследование журналиста «Медузы» Ивана Голунова прекращается из-за недоказанности его участия в совершении преступления, заявил журналистам глава МВД Владимир Колокольцев.…
Судебное заседание по иску Роберт Кочарян против Никола Пашиняна состоится завтра
Второй президент Армении Роберт Кочарян обратился в суд, требуя, чтобы премьер-министр Никол Пашинян публично извинился перед ним. Он требует защиты чести…
В Канаде запретили содержать в неволе дельфинов и китов
Канадский парламент окончательно одобрил законопроект о запрете содержания в неволе дельфинов и китов на территории страны. Документ вступит в силу после получения королевской санкции от генерал-губернатора…
Полиция сняла с Голунова обвинения в покушении на сбыт наркотиков
МВД сняло обвинение с корреспондента «Медузы» Ивана Голунова, сообщил глава ведомства Владимир Колокольцев. Журналист будет освобожден из-под домашнего ареста 11 июня.…
«Мы обеспокоены отступлением демократии и обращаемся к премьер-министру Пашиняну», — партия «Демократическая Родина»
При анализе прошедших в 23 общинах 9 июня выборов в органы местного самоуправления был зафиксирован регресс избирательного процесса по сравнению…
Нарине Тухикян назначена заместителем министра образования, науки, культуры и спорта
11 июня решением премьер-министра РА Никола Пашиняна Нарине Хачатурян Тухикян) назначена заместителем министра образования, науки, культуры и спорта. В решении…