Սարսափելի դեպք Երեւանում. 10-ամյա տղան սեռական բռնության է ենթարկվել հատուկ կրթահամալիրում
«Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ` «Հանրապետական թիվ 1 հատուկ կրթահամալիրում» 10 -ամյա տղան ենթարկվել է սեռական բռնության: Նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ երեխան բռնության…
Սիփան Մելքոնյանի մահվան վրեժն առած զինծառայողներին նախարարը բարձր պարգևատրման է ներկայացրել
ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը բարձր պարգևատրման է ներկայացրել, հակառակորդի կրակից զոհված զինծառայող Սիփան Սերժիկի Մելքոնյանի մահվան վրեժն առնող զինծառայողներին:…
Աբովյանում նախնական տվյալներով հաղթել է գործող քաղաքապետ Վահագն Գևորգյանը
Աբովյանի գործող քաղաքապետ Վահագն Գևորգյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ «Սիրելի աբովյանցիներ, սիրում եմ բոլորիդ, հպարտանում եմ բոլորովդ։ Շնորհակալ եմ…
«Խիստ մտահոգիչ էր ոստիկանության պահվածքը Աբովյանում»․ Դանիել Իոաննիսյան
«Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ նախագահ Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ «Խիստ մտահոգիչ էր օրվա ընթացքում ոստիկանության պահվածքը Աբովյանում։…
Հրապարակվում են Աբովյանում կայացած ընտրությունների նախնական արդյունքները
Ձայների հաշվարկն է ընթանում Աբովյանում։ 27/9 ընտրատեղամասում գործող քաղաքապետ Վահագն Գևորգյանի օգտին քվեարկել է 266 ընտրող, Գրիգոր Գուլյանի օգտին՝ 269:…
ՏԻՄ ընտրություններին ընտրախախտում պարունակող նյութեր չեն ստացվել
Հայաստանի 23 համայնքներում տեղի ունեցած ՏԻՄ ընտրություններին առերևույթ ընտրախախտում պարունակող նյութեր չեն ստացվել: Այս մասին հայտնում են ՀՀ քննչական կոմիտեից։…
Աբովյանում ժամը 20:00-ի դրությամբ քվեարկությանը մասնակցել է ընտրողների 40.83 %-ը
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է մինչև ժամը 20:00-ն քվեարկելու իրավունք ունեցող քաղաքացիներից ընտրության մասնակցության ցուցանիշները: Ընդհանուր 23 համայնքում ընդամենը՝ քվեարկելու…
Խոշոր ավտովթար․ Գառնի գյուղի ճանապարհին բախվել են կորեացի զբոսաշրջիկներով Mercedes ավտոբուսը և ավազով բարձած ԶԻԼ-ը. տուժել է 16 հոգի
Այսօր՝ հունիսի 9-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում: Ժամը 15:30-ի սահմաններում, Գառնի գյուղի Գեղարդի խճուղում բախվել են Գողթ գյուղի…
«Հող հանձնելը» դարձել է բոլոր իշխանությունների ներկայացվող ամենամեծ ու ամենածանր մեղադրանքը․Արշավիր Ղարամյան
ԱՀ Նախագահի հատուկ հանձնարարականների գծով խորհրդական, գեներալ լեյտենանտ Արշավիր Ղարամյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է․ «Հայաստանը ճակատագրի բերումով մշտապես շարժման,…

В апельсине всегда 10 долек
Кроме того, у «пупочных» сортов при верхушке плода имеется несколько совсем мелких долек. Фактически это рудиментарный второй плод внутри основного.…
Около 100 человек задержаны на митингах в Нур-Султане и Алматы
Митинги прошли в Нур-Султане и Алматы 9 июня. Об этом рассказал первый заместитель министра внутренних дел Марат Кожаев на брифинге в…
«Революционное правительство начало обращаться к опыту своих предшественников», — политолог Степан Даниелян
Политолог Степан Даниелян написал на своей странице в Facebook: «Власть и криминал всегда действуют в поле определенных соглашений. Так организованная преступность и…
«Если у этой команду не будет достойных противовесов, она превратится в обычную диктатуру», — экс-омбудсмен Арцаха Рубен Меликян
Прекрасный пример, если у этой команду не будет достойных противовесов, она превратится в обычную диктатуру. Об этом на своей странице в…
Посольство Армении готово помочь по делу об убийстве экс-спецназовца
Посольство Армении в РФ выразило готовность оказать содействие следственным органам по делу об убийстве экс-спецназовца Никиты Белянкина. «Произошедшее в Подмосковье…
«До этого момента ни один член «Адеквада» не был арестован», — прокуратура
После полуночи советник генерального прокурора Гор Абрамян написал на своей странице в Facebook: «До этого момента ни один член «Адеквада»…
Заявление «Адеквад» ОО
ОО «Адеквад» опубликовала заявление, в котором сказано: «Незадолго до этого без видимых на то причин полиция арестовала 11 членов «Адеквада».…