Արտակարգ դեպք Երևանում. կինը, տեսնելով, որ ամուսնուն չեն ընդունում հիվանդանոց, բժշկական կենտրոնի առջև ինքնահրկիզվել է
SHAMSHYAN.com-ի տեղեկություններով՝ քիչ առաջ արտակարգ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Մի տղամարդ այցելել է Ավան վարչական շրջանի «Նարկոլոգիական Հանրապետական Կենտրոն»…
Դա ֆորումի ամենից շատ ցիտված արտահայտությունն էր. Զախարովան խմբագրել է իր գրառումը
Ինչպես արդեն հայտնել ենք, ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան ֆեյսբուքի իր էջում ժամեր առաջ մեջբերել էր Նիկոլ Փաշինյանի՝ Պետերբուրգում կայացած ֆորումի ժամանակ ասված…
Բարեկեցության համար պետք է կամ ժողովրդավարություն, կամ նավթ
Աշխարհում կա 38 պետություն, որտեղ մեկ շնչին բաժին ընկնող համախառն ներքին արդյունքը (ՀՆԱ) 20,000 դոլարից ավել է: Այսինքն, այս 38-ն…
Երբ է վարչապետը կոչ անելու արգելափակել ՀՔԾ և դատախազության մուտքերն ու ելքերը
Լրատվամիջոցների փոխանցմամբ ներքին «վեթինգի» և որոշակի ուսումնասիրությունների արդյունքում արդեն որոշակի ինֆորմացիա կա, որ ՀՀ-ում գործող մոտ 250 դատավորներից ընդամենը 15-20…
Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել ՎՏԲ բանկի նախագահ Անդրեյ Կոստինի հետ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգի միջազգային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպում է ունեցել ռուսաստանյան ՎՏԲ բանկի նախագահ Անդրեյ Կոստինի հետ: Վարչապետը…
Ոստիկանների օրինական պահանջներին չենթարկված տաքսու վարորդները բերվել են բաժին
Հունիսի 6-ին ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի գծային բաժնի ծառայության վաշտի ոստիկանները օդանավակայանի ժամանման սպասասրահում մոտեցել են ուղևորների ելքին խոչընդոտող մասնավոր տաքսու…
Թերեզա Մեյը թողեց Պահպանողական կուսակցության առաջնորդի պաշտոնը
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյն ուրբաթ օրը թողեց Պահպանողական կուսակցության առաջնորդի պաշտոնը: Նրան վարչապետի պաշտոնում փոխարինելու համար քվեարկության առաջին փուլը…
Ճանապարհային ոստիկանների հետ վիճած ու նրանց քաշքշած վարորդը բերման ենթարկվեց
Հունիսի 7-ին՝ ժամը 11-ի սահմաններում, Ճանապարհային ոստիկանության 1-ին սպայական գումարտակի 5-րդ դասակի կարգախմբերից մեկը, Կոմիտասի պողոտայում ծառայություն իրականացնելիս, նկատել է…
Ինչպե՞ս կարող են մարդիկ օկուպացնել այն տարածքը, որտեղ իրենք դարերով ապրել են. Փաշինյանի պատասխանը՝ ադրբեջանցի լրագրողին
Սանկտ Պետերբուրգում կազմակերպված մամուլի ասուլիսին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանեց նաև ադրբեջանցի լրագրողի հարցերին։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ վարչապետին ուղղված…
Պահանջում են Մարիա Զախարովայից ներողություն խնդրել հայերից ու ՀՀ վարչապետից
ՌԴ ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան ֆեյսբուքի իր էջում մեջբերել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Պետերբուրգում կայացած ֆորումի ժամանակ ելույթից մի հատված։…

Комментарий: Сериал «Чернобыль» показал цену лжи, которую платят власти
Российские власти все последние 20 лет методично вызывали из небытия призрак СССР, но совершенно не были готовы к тому, что вместе…
Никол Пашинян провел встречу с президентом-председателем правления банка ВТБ Андреем Костиным
В рамках Петербургского международного экономического форума премьер-министр Никол Пашинян провел встречу с президентом-председателем правления банка ВТБ Андреем Костиным. Премьер-министр подчеркнул…
На своей странице Мария Захарова написала слова Пашиняна
На своей странице в Facebook официальный представитель МИД РФ Мария Захарова привела цитату из заявления премьер-министра Армении Никола Пашиняна: «Когда все недовольны,…
Ушел из жизни живописец, народный художник Армении Рубен Адалян
Министерство образования, науки, культуры и спорта РА с глубокой скорбью сообщает, что 6 июня в возрасте 89 лет ушел из…
ЕСПЧ удовлетворил требование принять промежуточную меру по делу Манвела Григоряна
Европейский суд по правам человека 6 июня удовлетворил ходатайство Манвела Григоряна от 5 июня 2019 года о принятии промежуточной меры…
«Если я имею какое-либо отношение к 1 Марта, можете меня публично расстрелять», — лидер ППА Гагик Царукян
Выступая перед журналистами в Парламенте, лидер партии ППА («Процветающая Армения») Гагик Царукян не стал ни отрицать и ни утверждать информацию…
В Москве задержали корреспондента отдела расследований «Медузы» Ивана Голунова. Редакция связывает это с его журналистской деятельностью
В Москве полиция задержала корреспондента отдела расследований «Медузы» Ивана Голунова, сообщило издание. Как уточнили в МВД, его подозревают в попытке сбыта наркотиков (ст. 30,…
Руководители компании “Яндекс” представили премьер-министру планы по реализации новых программ в Армении
В рамках Петербургского международного экономического форума премьер-министр Никол Пашинян встретился с генеральным директором компании “Яндекс” в РФ Еленой Буниной и…
Артак Зейналян подал в отставку с поста министра юстиции Армении
Министр юстиции Армении Артак Зейналян подал в отставку. Зейналян выступил с обращением, сообщив об отставке и поблагодарив коллег за совместную…
Геворг Даниелян прекращает полномочия члена ВСС
Геворг Даниелян прекращает полномочия члена Высшего судебного совета. Об этом он сообщил на своей странице в социальной сети Facebook. “Высшему…