«Հ1-ի կողմից կանխակալ քարոզչությունը միայն իշխանության հրահանգով չէ». «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնություն
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը Ֆեյսբուք սոցիալական ցանցում հաղորդագրություն է տարածել. «Կանխակալ քարոզչությունը նաև անձնական դիրքորոշում է Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության՝ Հ1-ի, քաղաքական…
Տուխել. Նեյմարը չունի բավարար որակներ, որպեսզի լինի թիմի ավագը
ՊՍԺ-ի գլխավոր մարզիչ Թոմաս Տուխելը հայտարարել է, որ չի պատրաստվում Նեյմարին վստահել թիմի ավագի թևկապը. «Մենք երկու ավագ ունենք՝ Տիագո…
«Ավելի ծանր բաներ ենք տեսել մեր կյանքում». ՇՊՀ-ում չեն կարող ռեկտոր ընտրել. asparez.am
Այսօր Շիրակի պետական համալսարանի թափուր պաշտոնի երկրորդ մրցույթն էր կայանալու: Առաջին մրցույթը կայացել էր մարտի 2-ին, մասնակիցներից` Անդրանիկ Սարգսյանից եւ…
Այվազովսկու նկարները հայտնաբերվել են 100 տարի առաջ Ղրիմի ափերի մոտ խորտակված շոգենավի մեջ
Այվազովսկու վրձնին պատկանող նկարներ են հայտնաբերվել 100 տարի առաջ Ղրիմի ափերի մոտ խորտակված «Գեներալ Կոցեբու» շոգենավի մեջ: Այս մասին «Գովորիտ…
Երեկվանից փորձում են կոտրել իմ ֆեյսբուքյան էջը. Ալեն Սիմոնյան
«Երեկվանից փորձում են կոտրել իմ ֆեյսբուքյան էջը, սակայն դա նրանց չի հաջողվում»,-այս մասին ֆեյսբուքյան լայվով քիչ առաջ հայտարարեց ԱԺ փոխնախագահ…
Ահաբեկչական հարձակում․ Պակիստանում կրակ են բացել հինգաստղանի հյուրանոցում
Պակիստանում ահաբեկիչները կրակ են բացել Pearl Continental հինգաստղանի հյուրանոցում:Կան տուժածներ։ Հայտնի է, որ արագորեն տարհանվել են հյուրանոցում գտնվողները։ Հյուրանոցի տարածքը…
Հրապարակվել է «Հայաստան-Արցախ ռազմավարական դաշինք» ֆորումի հռչակագիրը
Հրապարակվել է մայիսի 7-ին Ստեփանակերտում գումարված «Հայաստան-Արցախ ռազմավարական դաշինք» ֆորումի հռչակագիրը․ «Հիմք ընդունելով Հայաստանի անկախության մասին 1990 թ. օգոստոսի 23-ի, ԼՂՀ…
Ստեղծվել է «Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցների դաշինք»․անցկացվել է առաջին հանդիպումը
2rd.am-Ից տեղեկանում ենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանին աջակցող անհատներ, կազմակերպությունների ղեկավարներ և ներկայացուցիչներ միավորվել են և կազմել «Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցների…
Հասարակաց տուն՝ վրացական «Գիրչի» կուսակցության գրասենյակում
«Գիրչի» կուսակցությունը իր գրասենյակում հասարակաց տուն է բացել, որը կկրի «Պիոներ» անունը: Այս մասին այսօր հրավիրած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել…
Դիմակավորված ավազակային հարձակում Կոտայքի մարզում. ծեծի են ենթարկել քաղաքացուն, զենքի սպառնալիքի տակ հափշտակել խոշոր չափի գումար
Մայիսի 10-ին դիմակավորված ու ատրճանակով զինված ավազակային հարձակում է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ինչպես հայտնում է shamshyan.com-ը, ժամը 18։10-ի սահմաններում…

Создан «Альянс сторонников президента Роберта Кочаряна», состоялась первая встреча
По информации 2rd.am, поддерживающие Роберта Кочаряна частные лица, руководители и представители различных организаций объединились и создали «Альянс сторонников президента Роберта Кочаряна».
Опубликована декларация Форума “Стратегический альянс Армения-Арцах”
Принимая за основу Декларацию о независимости Армении от 23 августа 1990 года, Декларацию о провозглашении НКР от 2 сентября 1991…
В Армении будет свой День армянского кинематографа
10 мая Парламент РА принял в первом чтении законопроект об учреждении 16-го апреля Днем армянского кинематографа. За законопроект, предложенный членами…
«В конечном счете, Кутоян тот человек, при котором Ванецян получил повышение в должности», — Даниел Иоаннисян об исчезнувших из СНБ материалах
«У меня и раньше была эта информация, правда неофициальная», — сказал в беседе с телекомпанией ГАЛА координатор НПО «Союз информированных…
7 дней на передовой линии, противник нарушал режим прекращения огня около 250 раз, по армянским позициям было произведено более 3300 выстрелов
В период с 5-11 мая на линии соприкосновения вооруженных сил Арцаха и Азербайджана противник нарушал режим прекращения огня около 180…
За нарушения 33 автогазозаправочные станции должны будут заплатить 22 млрд. драмов
На днях было получено сообщение о том, что между таможенной службой Баграташена и прибывшими из Турции в Армению пассажирами возникли…
«Обвинение Кочаряна очень хорошо обосновано, даже ребенку ясно, что это обвинение неуязвимо», — бывший адвокат Седа Сафарян
Телекомпания ГАЛА взяла интервью у адвоката бывшей группы по установлению фактов Седы Сафарян. — Г-жа Сафарян, Конституционный суд установил, что…
Умирающая красота
Венесуэла всегда славилась красавицами. Жительницы страны не раз заявляли о себе на весь мир: семь уроженок Венесуэлы становились «Мисс Вселенная»,…
Подтанцовка. Как политики, журналисты, спортсмены и звезды шоу-бизнеса поздравляли лидера Тамбовской ОПГ
На днях в открытом доступе появилось видео с празднования дня рожденияВладимира Кумарина (он же Кум, он же Барсуков), «крестного отца» Санкт-Петербурга…