Աշտարակում ֆուտբոլ խաղալիս 12–ամյա տղան գանգուղեղային տրավմա է ստացել. վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Աշտարակ քաղաքում դժբախտ պատահար է տեղի ունեցել։ Նախնական տվյալներով ֆուտբոլային խաղի ժամանակ, 12-ամյա տղան դուրս է եկել դաշտից գնդակը հետ…
Խոշոր ավտովթար-հրդեհ Երևանում. ուղևորներով բարձված մարդատար ГАЗель-ը բախվել է էլեկտրասյանը. մեքենան վերածվել է մոխրակույտի
Այսօր՝ մայիսի 6-ին, խոշոր ավտովթար-հրդեհ է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 19:40-ի սահմաններում Երևանի բնակիչ, 73-ամյա Գառնիկ Գրիգորյանը իր վարած մարդատար…
Հայտնի է սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ մեղադրվողների գործով դատավորը
Սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ մեղադրվող Ռոբերտ Քոչարյանի, Սեյրան Օհանյանի, Յուրի Խաչատուրովի եւ Արմեն Գեւորգյանի գործը համակարգչային եղանակով մակագրվել է դատավոր…
Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն Երևան քաղաքում
Տրանսպորտային միջոցների հապաղումներից և հնարավոր խցանումներից խուսափելու նպատակով Երևան քաղաքի Վաղարշյան և Ա.Խաչատրյան փողոցների խաչմերուկում մայիսի 7-ին կկատարվի երթևեկության կազմակերպման…
Ի՞նչ է իրականում տեղի ունեցել hրդեհված ինքնաթիռի հետ
Ինչ է իրականում տեղի ունեցել SSJ-100-ի հետ՝ դեռևս հայտնի չէ: 41 մարդու կյանք խլած ողբերգական վթարի մանրամասները պատմել է օդաչու…
Նվազել են նաև անչափահասների նկատմամբ բռնության բոլոր դրսևորումների դեպքերը
Մայիսի 6-ին ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի և լրատվության վարչության ասուլիսների սրահում տեղի ունեցավ ոստիկանության քրեական հետախուզության գլխավոր վարչության 3-րդ վարչության…
ՀՀ վարչապետը մայիսի 9-ին կմեկնի Արցախ
Այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, վարչապետը կմասնակցի տոնական միջոցառումներին: Մայիսի 9-ը եռատոն է՝…
Դիլիջանի թունելը ժամանակավորապես փակ կլինի
ՀՀ տրանսպորտի, կապի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ Դիլիջանի թունելը փոսային նորոգման աշխատանքներով պայմանավորված մայիսի 7-8-ը` ժամը 11:00-15:00-ն…

Саакашвили собирается вернуться на Украину, а потом поедет «спасать Грузию»
Экс-президент Грузии и бывший губернатор Одесской области намерен вернуться на Украину, но пока не претендует ни на какие государственные должности,…
Опубликован список пассажиров сгоревшего в Шереметьево самолета
Авиакомпании «Аэрофлот» опубликовала на своем сайте список пассажиров самолета SSJ-100, сгоревшего в аэропорту Шереметьево после жесткой посадки. — Аксенов Юрий 23 января…
Зеленский попросил помощи у раввинов Украины
Избранный президент Владимир Зеленский попросил у Совета раввинов Украины помощи в развитии диалога с жителями Донбасса, передает РИА «Новости». Зеленский заявил, что важно «не терять связь…
Намечается визит Сержа Саргсяна в Арцах
Пресс-служба РПА (Республиканская партия Армении) подтвердила информацию о том, что экс-президент РА, председатель РПА посетит Арцах по случаю 27-ой годовщины…
Премьер-министр Армении 9 мая отбудет в Арцах
Как сказано в сообщении департамента информации и связей с общественностью правительства РА, премьер-министр примет участие в праздничных мероприятиях. 9 мая…
Проект: родитель посещающего детский сад ребенка будет работать до 17:00
Министерство образования и науки РА предложило внести дополнение в законопроект Трудового кодекса, согласно которому родитель ребенка, посещающего дошкольное образовательное учреждение,…
«В этой книге нет ни одного пункта и даже намека на извращенность», — о книге «Мое тело – моя собственность»
На встрече с журналистами министр труда и социальных вопросов РА Заруи Батоян, коснувшись книги «Мое тело – моя собственность» и…
«6 человек, получающих пособие, ежемесячно выплачивают кредит в размере в 1 млн. драмов и более», — министр труда и социальных вопросов
В ходе пресс-конференции по итогам 100-дневного руководства ведомством министр труда социальных вопросов Заруи Батоян, отвечая на вопрос, нужно ли лишать…
Что на самом деле происходило в загоревшемся самолете
Клубы черного дыма, застилающие небо. Полыхающий на взлетно-посадочной полосе самолет. Крики обезумевших от ужаса людей, в панике выпрыгивающих из объятого…