Նոր մանրամասներ Արարատի մարզի Նորամարգ գյուղում տեղի ունեցած ողբերգական դեպքից. որոնվում է 60-ամյա տղամարդը, ով նռնակներ էր նետել ընտանիքի անդամների ուղղությամբ. կար 1 զոհ, 3 վիրավոր
Հայաստանի քննչական կոմիտեի Արարատի մարզային քննչական վարչության պետ Ամբակում Գրիգորյանի որոշմամբ ստեղծվել է քննչական խումբ՝ երեկ՝ մայիսի 30-ին, Արարատի մարզի…
Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Լեհաստան
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունիսի 3-5-ը կլինի Վարշավայում` Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայի պետությունների խորհրդարանների նախագահների 4-րդ…
«Քոչարյանը Հայաստանի պատմության ամենաազդեցիկ ամբաստանյալներից մեկն է, և նրա գործողությունները պետք է դիտարկել պաշտպանական ռազմավարության համատեքստում»
ԳԱԼԱ-ն զրուցել է «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության անդամ Միքայել Նահապետյանի հետ վերջին օրերին Հայաստանում կատարված ներքաղաքական իրադարձությունների վերաբերյալ: — Օրեր առաջ…
Ինձ ուղղված ապօրինի հարստացման մեղադրանքը անհեթեթություն է
«Fip.am» կայքը «հետաքննություն» է հրապարակել, որում ես փաստացի մեղադրվում եմ մոտ 10 հազար դոլարի ապօրինի հարստացման մեջ։ Միանգամից ցանկանում եմ…
Քրեական հետապնդման սկիզբ են հանդիսացել Վիկիլիքսի հրապարակումները. Արմեն Գևորգյան
Վերջերս ԱՄՆ կառավարությունը նոր՝ ավելի լուրջ մեղադրանքներ է առաջադրել Վիկիլիքսի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժին՝ գաղտնի բնույթ ունեցող տեղեկատվության հրապարակման և տարածման…
Խոշոր ավտովթար Երևանում. Եռաբլուր զինվորական պանթեոնի մոտ 28-ամյա վարորդը Nissan-ով բախվել է եզրաքարերին և գլխիվայր շրջվել. նա վթարի մեղավոր է համարում ոստիկանական УАЗ-ին
Այսօր՝ մայիսի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը 17:15-ի սահմաններում Նոր Խարբերդ գյուղի բնակիչ, 28-ամյա Արթուր Մարտիրոսյանը իր…
Այս պահին իր պլաններում կա մնալ խորհրդարանում և օրենսդրական գործունեություն ծավալել. «Իմ քայլ»-ի պատգամավորը՝ ԵՊՀ ռեկտոր դառնալու մասին
«Ես չէի կարող պատկերացնել մեկ տարի առաջ, որ ես կնշանակվեմ փոխնախարար, կամ երբ որ ես ընտրվեցի պատգամավոր նորից, կյանքը տարբեր…
Մարդու իրավունքների պաշտպանը կաջակցի դատաիրավական բարեփոխումների իրականացմանը. Պաշտպանն ընդունել է ԵԽ բարձրաստիճան պատվիրակությանը
Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է Եվրոպայի խորհրդի Մարդու իրավունքների և իրավունքի գերակայության հարցերով գլխավոր տնօրինության գլխավոր տնօրեն Քրիստոս…
Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ Հայաստանից և Արցախից 500 երեխա երկու օր կմասնակցեն հունիսմեկյան միջոցառումների
ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանի նախաձեռնությամբ Երեխաների…
Թբիլիսի-Երևան գնացքը հարվածել է խոշոր եղջերավոր անասունների
«Հարավ-կովկասյան Երկաթուղի» ՓԲԸ-ից ոստիկանության Անիի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ 2742 կմ պիկետ 8-ում Թբիլիսի-Երևան գնացքը հարվածել է անասունների: Մեկնած…

Американец женился на собственной дочери и попал за решетку
В США вынесли приговор жителю штата Небраска, который женился на собственной дочери. Об этом пишет издание Omaha World-Herald. Осенью 2018 года в полицию поступило…
По инициативе Анны Акопян 500 детей из Армении и Арцаха примут участие в посвященных Дню защиты прав детей двухдневных июньских мероприятиях
31 мая по инициативе супруги премьер-министра Армении, председателя попечительского совета благотворительных фондов «Мой шаг» и «City of smile»(«Город улыбок») г-жи Анна…
Зеленский решил создать собственный бренд
Президент Украины Владимир Зеленский решил создать собственный бренд «Зекоманда» и четыре торговые марки, связанных с его политической деятельностью, сообщает РИА «Новости». Он обратился в Украинский институт…
Произведения искусства из коллекции Шарля Азнавура продадут на аукционе в Париже
Произведения искусства, принадлежавшие французскому шансонье Шарлю Азнавуру, продадут на аукционе в Париже. Как сообщила газета Le Figaro, торги, организованные домом Christie’s, состоятся…
МИД Армении: Это попытка со стороны Баку сорвать намеченную сопредседателями МГ ОБСЕ встречу
Пресс-секретарь министерства иностранных дел Армении Анна Нагдалян выступила с комментарием относительно озвученных МИД Азербайджана обвинений в нарушении режима прекращения огня.…
По подозрению в получении взятки и помощи в ее получении прокуратура Ширакской области арестовала начальника отдела и сотрудников мэрии Гюмри
На основании информации, полученной сотрудниками отдела Ширакской области СНБ РА и в результате, проведенных отделом полиции Кумайри Департамента Ширакской области…
Президент РА выдвинул нового кандидата на пост судьи Конституционного суда
Спикер Парламента РА Арарат Мирзоян написал на своей странице в Facebook, что президент РА выдвинул нового кандидата на пост судьи…
Равный подоходный налог полярен экономической революции, Макунц встретилась с участниками акции протеста
Перед зданием Парламента члены инициативы «Агазанг» провели акцию протеста против проекта равного подоходного налога В беседе с телекомпанией ГАЛА участники…
Азербайджанский депутат призвал уничтожить Пашиняна
Среди азербайджанской политической элиты шизоидальные явления приобретают все более острый характер. Во время последнего заседания весенней сессии Милли Меджлиса Азербайджана депутат…
Премьер-министр предложил Совету Европы не помогать, а принять непосредственное участие в процессе реформ судебно-правовой системы
Премьер-министр Никол Пашинян провел рабочий завтрак с членами высокопоставленной миссии Совета Европы, прибывшей в Армении во главе с генеральным директором…